Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha valaki azt mondja, hogy...

Ha valaki azt mondja, hogy vidéken szinte csak szalagmunka van, akkor miért hurrogják le?

Figyelt kérdés

Nem olyan nagy túlzás ez a kijelentés.


Én eredetileg Kecskemét mellől származom, amikor leérettségiztem , a szüleim szinte "elzavartak" Budapestre tanulni, felsőoktatásba.Akkoriban mondták, "meglátod, jobb lesz ott neked, több a lehetőség."És mennyire igazuk volt.


Vidéken alig van szellemi munka,de olyan, ami komolyabb, mint egy excel táblázatban az adatok másolása.


Elmehetsz szalagmunkásnak valamelyik gyárba, vagy ha van "ismerősöd" az önkormányzathoz nettó 120 ezerért.

Bizony, a gépészmérnökök is csak nehezen találnak megfelelő állást.



Ezzel ellenben, Budapesten válogathatok, nagyon sok a szellemi munkakör, akár több területen is kipróbálhatja magát az ember.

Egyébként én közgazdászként diplomáztam, két nyelven kommunikálok folyékonyan.

Diploma után, kvázi Budapesten ragadtam.



Egyszer megkíséreltem visszaköltözni, de nagyon kevés a megfelelő állás, amiket néztem, kiderült, keveset fizetnek.



Amikor általában ezt így megfogalmazom, lehurrognak,hogy nem is igaz, van ott munka, csak egyeseknek büdös...blabla

Nem azért, de nem azért diplomáztam,hogy 3 műszakban a szalag mellett csináljam ugyanazt a monoton mozdulatsort naponta négyszázszor.


2019. márc. 3. 18:46
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
80%
Ez a kérdés, amit szerinted meg is válaszoltál mire jó? Miért tetted fel? Miért akarsz egy elég vastag réteget provokálni?
2019. márc. 3. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
73%
Én is Kecskeméti vagyok, de én nem a szalagmellett dolgozom. Azért van 2 diplomám, h ne ezt kelljen csinálnom. Gyárban dolgozom ugyan, de vezetői szinten és mindig ezt akartam csinálni. De elég sok ember él itt, aki nem gyárba dolgozik, hisz dolgoztam a 2 élelmiszeripari gyárban, ahol összesen 1000 ember dolgozott, plusz ott a merci, ott nem.tudom mennyien dolgoznak, de a többi ember nem a szalag mellett dolgozik
2019. márc. 3. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
55%

Ha olyan sok szalag melletti munka van vidéken, akkor szerinted ebben a sok gyárban, üzemben nincs mindenhol normális létszámú vezetés, könyvelés, logisztika, hr, beszerzés, ügyfélszolgálat, fejlesztés, stb.?

Ugyanúgy megvannak az irodai munkák is.

Biztos lehetne ebben a témában is kutatásokat végezni, Pesten jobban ugrálnak az emberek, és nagyon sok flegma fiatal van, akik azt hiszik, nekik mindent lehet, meg nettó fél millió alatt az ágyból sem akarnak kikelni.

Azt hiszik, elvégeztek egy egyetemet, és ők a kiskirályok. Ha egy rossz szót mersz szólni hozzájuk, felmondanak, mondván kapkodnak értük. Sokan +5 ezerért szintén váltanak, mert "önmegvalósítanak", és nehogymá' őket kihasználják és ne fizessék meg azt a fene nagy szaktudást.

Így persze, hogy folyamatosan látod a hirdetéseket és keresnek embert mindenféle pozícióba.

Talán - mondom, csak egy felvetés - vidéken nem ugrálnak az emberek, hanem megbecsülik, ami van.

Még mielőtt bárki kiforgatná, nem állítom, hogy mindenki ilyen, de azt hiszem, hogy a fővárosban arányait tekintve sokkal több ilyen hozzáállású ember dolgozik.

Én irodai munkát végzek, nem szalag mellettit, de 12 év után sem akarok ugrálni.

2019. márc. 3. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 A kérdező kommentje:

"Talán - mondom, csak egy felvetés - vidéken nem ugrálnak az emberek, hanem megbecsülik, ami van."


Ez csak duma, de nyugtasd magad vele.


Szó sincs megbecsülésről, azért nem ugrálnak, mert korlátozottak a lehetőségeik, nincs hova.


Például, adott egy kontroller, szeretne váltani.Viszont a környéken csak egy kontroller pozíciót hirdetnek.Elmegy interjúra, majd kiderült,hogy a fizetés alacsony.És nem tud váltani az illetni.



Rendes béremelést csak váltással tud az ember elérni.

Pályakezdőként, amikor az első munkahelyedre felvételt nyersz, ott még nem vagy alkupozícióban a bért tekintve.A fizetésed pedig nem fog gyors ütemben növekedni.

Ilyenkor kell váltani, így akár 20 százalékkal magasabb bért is megkapsz.

2019. márc. 3. 19:37
 5/32 anonim ***** válasza:
50%
Azert hurrogjak le mert ostoba
2019. márc. 3. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
60%
Troll a kerdezo.
2019. márc. 3. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 Bak Norbert ***** válasza:
80%

Kizárólag 5000 fő alatti településen élünk, dolgozunk. A környező városokban sem csak szalag munka van, sőt elég szűk réteg akik innen szalagmunkára járnak.


Ellenben vannak informatikusok, grafikusok, stb szolgáltatók akiknek meg teljes mindegy, hogy fizikálisan honnan dolgoznak,jelentősen alacsonyabb megélhetési költségek között,- jellemzően saját ingatlannal - mint egy budapesti albérlet.

2019. márc. 4. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
33%

Nem csak szalagmunka van vidéken, de leginkább ezek láthatóak. Gondolok itt arra, hogy az ilyen típusú munkáknál (érthető okokból) igen magas a fluktuáció, ezért szinte állandóan hirdetik a pozíciókat újságokban, neten, szórólapokon stb. Erre értem, hogy láthatóak.

ebből jön a következtetés, hogy akkor biztos csak ilyen jellegű munkák vannak, pedig nagyon nem.

Az tény, hogy a legtöbb normális munkáltató, vmilyen nagyobb (többségében külföldi multi), magyarán a legtöbb munkalehetőség is valamilyen gyárhoz fog kötődni. De ez nem azt jelenti, hogy kizárólag biorobotokat keresnek!

Nagyon sok műszerész, gépbeállító, targoncás, raktáros, logisztikus, könyvelő, informatikus, mérnök, műszak-, üzem-, termelésvezetői munka van meghirdetve stb.

És az a durva, hogy ennek ellenére sincs ember. Nálunk már 8 általánossal felvesznek bárkit gépkezelőnek/gépbeállítónak, mert egyszerűen nincs senki aki megcsinálná!

Az emberk nagy többségének büdös lett a munka és a semmire várja el a "extrém" fizetést... meg el lett hitetve mindenkivel, hogy csak pesten lehet jól keresni, meg csak ott lehet boldogulni.

2019. márc. 4. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
77%

Tapasztalatbol mondom kedves utolso hozzaszolo, ha nem szaros 140-200.000 ft-al szurnak a gepbeallito, termelesben dolgozo szemet, akkor sokan elmennenek dolgozni ilyen poziciokba.


Netto 400-ert siman lenne sok szakmunkas, betanitott, stb.


Ez a duma, hogy budos a munka. Gondolkodj mar ember.


Ki a francnak van ehberert, folyamatos harom muszakban dolgozni?


Melle meg az egeszseged kockaztatva, alamizsnaert.


Ezert nincs ember.


Gondolkodj!

2019. márc. 4. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
100%

Sok multi siman odatudna adni a magasabb bereket, mikor a mercinel egy CLA, 500.000 ft-bol megvan es eladjak 9 millio koruli indulo arral.


Emberek sem hulyek, foleg nem a fiatalok. Ez nem a kadar rendszer.


Mas vilagot elunk, csak ehhez az ostoba kormanyzas nem hajlando alkalmaszkodni. Meg mindig ezt a felfeudalis rabszolgatarto rendszert eroltetik.

2019. márc. 4. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!