Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Probaidőszak vs azutáni időszak?

Probaidőszak vs azutáni időszak?

Figyelt kérdés

2019. márc. 3. 19:04
 1/5 A kérdező kommentje:
Mi a különbség, ha próbaidőszak alatt vagy azután mond fel a munkáltató a munkavállalónak?
2019. márc. 3. 19:05
 2/5 anonim ***** válasza:
87%
Próbaidőszak alatt nem kell indokolni se. Illetve azonnali hatállyal fel lehet mondani.
2019. márc. 3. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Kicsit reszletesebben le tudnad nekem irni? Ezzel tosztaban vagyok, de a tobbivel nem. Pl ha azutan mond fel akkor hogy zajlik ez a dolog. Indokol valami fiktiv dolgot es nekem beleszolasom sincs?
2019. márc. 3. 20:44
 4/5 anonim ***** válasza:
A szerződésedben benne van, hogy mennyi a felmondási időd, ha a próbaidő letelte után mondasz fel. Ennyi különbség van a kettő között.
2019. márc. 3. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ez nálunk így működik:

Termelés szól a HR partnernek, hogy Jóska okozott 2 millió forintos kárt mert nem vette észre, hogy a K1-es gép nem megfelelő terméket gyárt, szeretnének neki felmondani.

A partner szól a munkaügynek, hogy készítsék el a rendes delmondást a dolgozónak, közben megszervezi a meghallgatást. Behívja a terület vezetőjét, az érintett dolgozót, esetleg tanukat (indoktól függ), és ott a dolgozó is elmondhatja, hogyan látja a történetet, mennyire érzi magát felelősnek, ha nem ő ki a felelős a történtekért stb stb.

Ha a meghallgatáson eldől, hogy ez biztos felmondás lesz, aláírják a doksikat, leadja szekrény kulcsát, munkaruháit és viszontlátásra.

Ha a dolgozó olyan tényeket közöl, ami miatt marad, akkor jegyzőkönyvezik és minden marad a régiben.

2019. márc. 4. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!