Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés

A kérdés

Probaidőszak vs azutáni időszak?

Keress kérdéseket hasonló témákban: karrier, próbaidő, szerződés, munka, állás

márc. 3. 19:04  Privát üzenet  

A válaszok
A kérdező kommentje:

Mi a különbség, ha próbaidőszak alatt vagy azután mond fel a munkáltató a munkavállalónak?

# 1/5Időpont márc. 3. 19:05 Privát üzenet
Próbaidőszak alatt nem kell indokolni se. Illetve azonnali hatállyal fel lehet mondani.

A válasz 86%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 36%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/5Időpont márc. 3. 19:09 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Kicsit reszletesebben le tudnad nekem irni? Ezzel tosztaban vagyok, de a tobbivel nem. Pl ha azutan mond fel akkor hogy zajlik ez a dolog. Indokol valami fiktiv dolgot es nekem beleszolasom sincs?

# 3/5Időpont márc. 3. 20:44 Privát üzenet
A szerződésedben benne van, hogy mennyi a felmondási időd, ha a próbaidő letelte után mondasz fel. Ennyi különbség van a kettő között.

A válaszíró 83%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/5Időpont márc. 3. 21:37 Privát üzenet

Ez nálunk így működik:

Termelés szól a HR partnernek, hogy Jóska okozott 2 millió forintos kárt mert nem vette észre, hogy a K1-es gép nem megfelelő terméket gyárt, szeretnének neki felmondani.

A partner szól a munkaügynek, hogy készítsék el a rendes delmondást a dolgozónak, közben megszervezi a meghallgatást. Behívja a terület vezetőjét, az érintett dolgozót, esetleg tanukat (indoktól függ), és ott a dolgozó is elmondhatja, hogyan látja a történetet, mennyire érzi magát felelősnek, ha nem ő ki a felelős a történtekért stb stb.

Ha a meghallgatáson eldől, hogy ez biztos felmondás lesz, aláírják a doksikat, leadja szekrény kulcsát, munkaruháit és viszontlátásra.

Ha a dolgozó olyan tényeket közöl, ami miatt marad, akkor jegyzőkönyvezik és minden marad a régiben.

A válaszíró 85%-ban hasznos válaszokat ad.
# 5/5Időpont márc. 4. 05:50 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Határozott idejű munka szerződés esetén kötelezhet a munkáltató a próba időszak letöltésére?
Szegeden milyen munkalehetőségek vannak, amit péntekenként/vasárnaponként tudnék csinálni?
Munka terén november-december tényleg holt időszak? Nem nagyon vesznek fel új embert év végén?
A karácsonyi időszakban nemnagyon szoktak hívni állásinterjúra;ill. nem szoktak visszahívni, visszajelezni ha állásinterjun voltam -mert jön az ünnep?
Kilépő papírok mit tartalmaznak? Szerepel benne, hogy milyen pozícióban voltam az adott cégnél, vagy csak az időszak?
Fiztetett próbaidőszak lejárata után kifizetnek?

Kérdések az Üzlet és pénzügyek rovatbólKérdések a Karrier, fizetés rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!