Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A munkavédelmi technikus vagy...

A munkavédelmi technikus vagy a tűzvédelmi előadó OKJ-s tanfolyamot volna érdemesebb előbb elvégeznem?

Figyelt kérdés

Mert amúgy mindkettőt tervezem, mert úgy gondolom hogy a kettő együtt alkotna majd igazán "jó csomagot".


Szóval ti hogy tudjátok, manapság melyikre van jobban kereslet a cégek körében Kecskeméten vagy még esetleg Pesten, ill. egyáltalán melyikkel lehetne jobban keresni?


Hozzáteszem 40 éves fejjel érdekelnének az ezen szakmákkal kapcsolatos lehetőségeim. Vagy bele se kezdjek mert a HR-esek amint meglátják a szül. dátumomat a CV-m úgyis repülne egyből a kukába?



2019. márc. 4. 12:36
 1/2 anonim ***** válasza:

Nekem ezekkel nem sikerült elhelyezkednem, bár tegyük hozzá, nem annyira az én területem, rossz választás volt.


Angolul tudj folyékonyan és nagyon-nagyon tudd a jogszabályokat, kövesd a változásaikat.


Én tisztában voltam a jogszabályokkal, de tény, hogy nem betéve, de ha felvettek volna, akkor lehet, hogy megszerettem volna az egészet. Nem kaptam esélyt a bizonyításra.


Amúgy nincs lehetőség egyszerre elvégezni őket? Valóban nagyon együtt kell a 2.

A S. iskolában 3 éve még kedvezményes volt a tanfolyam annak, aki párhuzamosan végezte a kettőt.

2019. márc. 4. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Először a munkavédelem. Azzal én úgy látom több a lehetőség, de az igazi ütőkártya az, ha mellette értesz a tűzvédelemhez is, hiszen a legtöbb helyen ezt a két irányt szeretik egy kézbe adni.

Az is tény viszont, hogy sok helyen elvárás az ilyen irányú felsőfokú végzettség.

A titka az álláskeresésnek 40 évesen friss végzettséggel nyilván az, ha eleinte az ember megelégszik a kezdő munkahelyekkel, kezdő bérrel. 2-3 év szakmai tapasztalattal, ha az ember pár területre már abszolút rálát és képben van a dolgokkal, akkor kitárul előtte a világ. Komoly pénz van ebben a területben.

Én megcsinálnám a munkavédelmet, elkezdenék benne dolgozni, közben csinálnám a tűzvédelmet és mire az is megvan, addigra kellő tapasztalattal rendelkezel a továbblépéshez. Egy interjún lehet azért szépen tálalni és előnyödre fordítani azt a témát, hogy miért most kezdtél bele ebbe a pályába.

2019. márc. 4. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!