Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Kormány-és köztisztviselők,...

Kormány-és köztisztviselők, mennyi fizetésemelést kaptatok márc 1-től az új Kit. Alapján?

Figyelt kérdés

2019. márc. 5. 16:57
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%
Ha megkapom az új kinevezést, ígérem megírom. Sajnos semmi jóra nem számítunk. (Kormányhivatalban vagyok.)
2019. márc. 5. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
32%
30%-ot kapnak, ráadásul visszamenőleg is! Szerintem tök jól járnak! Alap fizu másnak is csak 20, nem 25. Ezzel csak igazságosabb lett a világ. Az ebedido pedig másnak se a munkaidő része.
2019. márc. 5. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
94%
2-es, inkább meg se szólaltál volna...
2019. márc. 6. 05:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
74%
Mert? Olvass híreket. Még video is volt politikusokkal. Még ők is korrektnek tartják. Mondta is az egyik, hogy amúgy is többet vannak bent mert szeretik a munkájuk. Így legalább több pénzük lesz. 30% azért nem kevés!
2019. márc. 6. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
100%

Senki nem kap 30%-ot.

A csókosok kapnak 200%-ot, a többi 1-2%-ot.

De még nem nagyon lehet tudni, a többségnek még nem árulták el.

Nyilván azért, mert az 1% "emelés" a legtöbb embernél kiveri a biztosítékot.

Főleg így, hogy majdnem egy havi plusz munkát varrnak közben a nyakába, és a tv-ben minden nap 3-szor mondják a 30%-ot.

Sőt: ha elmegy a kolléga, nem lehet másikat felvenni, de a munkája ott marad, azt is el kell végezni.

Na, így már tömegével mennek majd el az emberek.

Egy idő után nem fog működni a közigazgatás, de ezt vedd szó szerint.

Beadod az ügyedet, és semmi nem fog történni vele.

Mármint nem csak esélyed lesz erre, hanem ez lesz az általános.

2019. márc. 6. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
22%
Talán végre hatékonyabbak lesznek.
2019. márc. 6. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
100%

Nem így megy ez.

Akik most hatékonyak, azok idáig is azok voltak.

Na: ŐK fognak elsőként elmenni egy olyan helyre, ahol szintén hatékonyak lesznek, de meg is fizetik és meg is becsülik őket.


Akik maradnak, azok pedig többségében NEM hatékonyak, nem tudnak jól dolgozni, és ezután sem fognak tudni.

Főleg, mivel a pénzük is csökken, a munkájuk pedig jelentősen nő (akik elmentek, azok helyett is kell dolgozni, de a pénzüket nem kapják meg), így lehetőségük se lesz rá.


Ezen kívül még néhány fanatikus maradhat, de ők nem fogják a bajból kihúzni az egész közigazgatást.

2019. márc. 6. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:

Én is úgy tudom, hogy a sima dolgozó (értsd: nem államtitkár, kormánybiztos, vezető)nem fog 30 %-ot kapni.

Én-ha most ott dolgoznék egy minisztériumi háttérint-nél- br.269-et kapnék, emeléssel br.300at, hát ez lófütty.

Ezért is vagyok kiváncsi kinek emelték mondjuk br. 500-ra...egy ilyen 269ről...

2019. márc. 6. 18:06
 9/23 anonim ***** válasza:
100%

A vezetőkön kivül senkinek nem emeltek/emelnek ilyen nagy arányban, kérdező.

A keretek végesek és még mindig sokan dolgoznak a közszférában beosztottként, nem kereshet mindenki legalább fél millió feletti összegeket, a magyar költsegvetés ezt nem bírná el...

Viszont az utolsó válaszoló jól írta, aki jó szakember ilyen feltételek mellett elmegy a versenyszférába és csak azok maradnak, akik nem tudnának kijutni a versenyszférába, tehát a közigazgatás hatékonyságát ez nem fogja növelni, nagyon nem.

2019. márc. 6. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 Dreams and dreams válasza:
A minisztériumokban és az államtitkárságokon mennyit keresnek?
2019. márc. 8. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!