Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » 1+ évnyi munkanélküli státuszt...

1+ évnyi munkanélküli státuszt hogyan lehetne feltüntetni önéletrajzban pozitív megvilágításban?

Figyelt kérdés

Üdv.


Kelet-Magyarországi 27 éves lakos vagyok, áprilisban lesz 1 éve, hogy munkanélküli vagyok. Eddig három munkahelyem volt, ezek közül csak az utolsót hagytam ott felmondással jogos indokokból adódóan. Azóta viszont hiába vagyok túl sok állásinterjún és még több kiküldött önéletrajzon, nem vettek fel eddig sehova. Jelenleg önköltséges élelmiszer és vegyiáru eladói tanfolyamot végzek, mely szakmával reményeim szerint el fogok tudni helyezkedni.


A gondom viszont az, hogy akárhogyan is nézem, egy 1 évnyi "lyuk" ott lesz az önéletrajzomba, ahol gyakorlatilag nem csináltam semmi leigazolhatót. Amit gyakorlatilag csináltam az a családom segítése és az aktív álláskeresés volt, illetve a mostani 3 hónapos OKJ tanfolyam.


A kérdésem tehát az, hogy önök, munkáltatói szemmel, milyen indokot fogadnának el egy ilyen kiesés láttán? Nem tudom az ország más részén hogy megy, ám itt nagyon felszínesek az emberek - nem biztos, hogy a szomorú igazságot pozitívumként napolják el. Mármint, hogy olyan szerencsétlen vagyok, hogy 1 év alatt nem tudtam magamnak összehozni egy állást.



2019. márc. 6. 02:34
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Önfejlesztésre fordítottad.
2019. márc. 6. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Milyen típusú önéletrajzot írsz? Szerintem nem kell beleírni.

Az Europass pl nem indokolja, hogy kitérj rá. Max szóban rákérdeznek interjún, hogy miért nincs lefedve az az időszak, és akkor elmondod, hogy álláskereső voltál, és tanulásra fordítottad ezt az időt.

Minden munkád és tanulmányod időintervallumát meg kell adnod. Az utolsó munkád befejeződött 2018 áprilisában, és az utolsó dolog amit beleírsz, az a mostani tanfolyam, jelenlegi tevékenységként.

Ha nem felületesen nézik meg az önéletrajzod, látni fogják a kihagyást, de nincs belőle semmi baj, szóban könnyebb erről beszélni, plusz szégyellnivaló sincs benne. Hajlandó voltál tanulni, változtatni. Nyugodtan elmondhatod, hogy hasznossá tetted magad ez idő alatt is.

2019. márc. 6. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Alkalmi, nem bejelentett munkák.
2019. márc. 14. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Bakker, én vagy 10 évig semmit sem dolgoztam, beleírtam az önéletrajzba, hogy alkalmi munkák (10 évig!), meg a sulijaim idejét is meghosszabbítottam, nem érdekelt senkit.
2019. márc. 14. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!