Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha a felmondáskor felajánlott...

Ha a felmondáskor felajánlott bértnem fogadtam el, viszont mont később elfogadnám. Megoldható?

Figyelt kérdés

Kedves GYK-s!

A kérdésem a következő lenne, hogy felmondtam korábban a munkahelyemen, viszont tartóztatásul felajánlottak hirtelen 25%-os béremelést, amelyet nem fogadtam el, így felmondtam. Egy hónapot ledolgoztam az új munkahelyen eztkövetően visszamentem a régihez, sajnos nem vált be az új! Viszont azzal a bérrel vettek fel, amely a váltásom előtt is volt. Valahogyan kérhetem a 25%-os plusszal lévő bérem? Vagy ezen lehetőséget felkell fogjam alkalmi ajánlatként? Válaszod előre is köszönöm!



2019. márc. 6. 15:55
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Először is köszönöm, hogy leírtad, hogy nem vált be az új hely. gyakran előfordul, hogy itt arra biztatnak látatlanban embereket, hogy hagyja ott a munkahelyét, stb. - de amikor felemlítem, hogy biztos, hogy az új jobb lesz? vagy csak annak látszik - akkor én vagyok a lüke, meg a megalkuvó, stb :D

Másodszor: ha a régi béreddel vettek vissza és Te abba belementél, azzal vettek fel, akkor most nem kérheted, hogy adják meg a 25 5-ot - hiszen az arra vonatkozott, hogy ne menj el - meg akartak tartani. ha Te visszavételkor sem kérted a magasabb bért, akkor úgy vannak vele: ez megcsinálja ennyiért is, minek adjunk neki többet?

Persze, ha nagyon akarod, megpróbálhatod, de sok eredményt ne várj tőle.

Akkor kellett volna kérni, amikor visszamentél.

2019. márc. 6. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
86%
Tárgyalási pozíciód eléggé leromlott, kérni nyilván lehet, de én személy szerint nem adnám oda (sőt, én az eredeti béred 80%-áért vennélek vissza, azzal, hogy majd évente növekszik 10%-ot). Egy rossz döntésnek mindig ára van.
2019. márc. 6. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Maradni kellett volna a régi helyen.


Ha menni akarnál, könnye adnak emelést, mert nem tudnak felvenni a helyedre senkit.

Váltani viszont csak 15-20%-kal több pénzért váltunk!

2019. márc. 6. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
56%

Mondd meg, hogy csak vicc volt és kérj 10%-ot a hűségedért :)


Viccen kívül, ennyi a reálisabb, én ezek után nem erőltetném a 25-öt, a főnököd is normális volt, mégse olyan rosszak a körülmények, most a kompromisszum lenne korrekt tőled is.

2019. márc. 6. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Kérni kérhetsz, de ne mfog adni. Hoztál egy rossz döntést, vagyis igazából négyet.

Az első, hogy elmentél, a második, hogy a marasztaló béremelést, ami ráadásul elég komoly összeg lett volna nem fogadtad el, a harmadik, hogy visszamentél a régi helyre, a negyedik, hogy nem kértél akkor magasabb bért.

2019. márc. 7. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Szerintem örülj annak, hogy egyáltalán visszavettek a régi helyedre. Az emelés pedig buktad szerintem (vagyis én tuti nem adnám oda neked).
2019. márc. 11. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!