Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Államtudományi diplomával el...

Államtudományi diplomával el lehet majd helyezkedni versenyszférában is, várhatóan?

Figyelt kérdés

Ha igen milyen poziciókban?


UI: Tudom, hogy nem erre való az a diploma, csak kiváncsi vagyok hogy a lehetőség meg lesz e...


2019. márc. 7. 14:12
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Ezzel a szakkal nem igazán tudsz elhelyezkedni a versenyszférában, mivel nem olyan területet tanulsz, amit a versenyszféra hasznosítani tudna.

Ezzel a diplomával nem leszel jogász és közel sem tanulod azt, illetve olyan részletességgel mint egy jogász. Tehát olyan pozíciót biztosan nem tudsz betölteni a versenyszférában mint egy jogász.

Én a helyedben újragondolnám, hogy megéri-e erre a szakra menni, főleg ha versenyszféra a célod.

2019. márc. 7. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Inkább tanulj jogot, vagy közgázt, bármelyikkel többre mész.
2019. márc. 7. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
47%
Rengeteg nyitott pozíció van a takarítótól a sori betanított munkásig. Ha bizonyítasz még műszakvezető is lehetsz.
2019. márc. 7. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
58%
A közigazgatási jogot mondjuk tizedannyi részletességgel tanulják jogászék.
2019. jún. 4. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
50%
Bőven elég az a közigazgatásban való munkákhoz, amit a jogászok tanulnak (azért elég sokan dolgoznak jogászként a közigben, vezetők nagy része is jogász). Én megnéztem a tantervet az államtudományinak régebben, rizsa habbal az egész, éppen ezért nem éri meg erre a szakra menni, az, hogy mi a jog közel sem tanulják ezen a szakon. Ez a szakot tipikusan azoknak hozták létre, akik vezetők akarnak lenni de képtelenek a jogász szakot elvégezni, elvégzik ezt és kapnak egy "dr"-t, ami majd jól fog mutatni a nevük előtt.
2019. jún. 4. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Elárulom hogy jogász diplomás is végzett már az NKE-en 2 éves közig.mesterképzést és van olyan jogász is aki jelenleg az államtudományi szakot végzi. Hoppá....
2019. jún. 4. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
50%
Igen, de csak azért végzi mert valószínűleg közigben dolgozik (versenyszférában nem állná meg lehet a helyét vagy neki jobban fekszik a kényelmes meló) és kell a papír, mivel várható, hogy majd egy tollvonással bevezetik, hogy az dolgozhat közigben akinek van ilyen diplomája, így be akarja magát biztosítani (versenyszféra nem veszi át a közigeseket). Szóval ne gondold, hogy egy jogász azért végez el egy ilyen szakot, mert ez mennyire plusz tudást ad.
2019. jún. 4. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!