Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Telekomos back office diákmunk...

Telekomos back office diákmunkáról mik a tapasztalatok?

Figyelt kérdés
Van egy 4x8 órás oktatás előtte, ha minden igaz.

2019. márc. 8. 16:22
 1/2 anonim ***** válasza:

Elméleti vizsgát olyan 80% körülire kell írni, ha egyszer buksz, javíthatsz rajta, de ha azon is buksz, viszlát, nem kezdheted el a gyakorlati részt.


Én műszaki területen vagyok, néha találkozom BO kollégák munkáival... 😀 Mondjuk úgy, hogy ha ti elrontotok valamit, az ügyfél azt hibának érzékeli, hibabejelentésre csörög, én meg látom, hogy nem műszaki hibája van, csak el lett szabva a megrendelése/módosítása 😀 (egyébként a rendszer nem engedi a hibákat, viszont ami helyes a rendszer szerint, azt engedni fogja... pl. hűségidő hosszabbításnál ha a 3 boxból csak kettőre böksz rá, a rendszer úgy veszi, hogy az egyikre már nem tart igényt, ez így helyes, engedi) Ügyfél meg telefonál sikítva, hogy az egyik tv nem megy, nem tudok neki segíteni, mert nem tudom hogy kell javítani a csomagot a rendszerben, nem az én felatom, én meglévő szolgáltatások esetén tudok segíteni, az a box meg már nincs meg, hm... átkapcsolom más területre. Ne kérdezd, milyen gyakori ez, hibabejelentőn én csak hibával találkozom 😀 Ami sokszor user error, de mindegy, hosszú lenne példákat írni 😀


Nehéz a BO én biztos nem csinálnám azt a sok szabály miatt, ami heti szinten változik, mit mivel, hogyan, csomagfüggőségek, kedvezmények, stb. A BO-sok meg az én melómat nem végeznék, attól elsápadtak, hogy hány rendszer volt megnyitva, kérdezték, hogy mindet használjuk? 😀 Egyszerre mindet nem, de néha majdnem 😀


Viszont van támogatásod, vizsga után is, nem tudsz valamit, segítenek. Mint mindennek, ennek is az eleje lesz nehéz, az viszont keményen. Ahogy jön a tapasztalat, úgy lesz könnyebb. Telefonálni is fogsz, főleg értékesítő kollégával, néha ügyféllel is, de nem ez a fő profilod majd. A társaság jó, a munkaidő rugalmas, úgy osztod be magad, ahogy ráérsz, és igyekeznek úgy is adni műszakot. Legfeljebb nem kapsz műszakot, vagy + / - 30 perc elcsúszással kapod. Heti 18-20 órát érdemes vállalni, az elején akár többet is, a tapasztalat miatt. Ha csak 10-15 óra szabadidőd van, inkább bele se kezdj, sokáig csak vergődni fogsz. Ez az összes területre igaz.

2019. márc. 9. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi, így már nem is tűnik olyan jó ötletnek :D Telefonos ügyfélszolgálaton dolgoztam már, ott is volt sok szabály meg rendszer, de ha ilyen para a dolog, inkább bele se kezdek, tanulás mellett nem lenne időm még ebből is vizsgázni.
2019. márc. 9. 11:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!