Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért mondják sokan hogy a...

Miért mondják sokan hogy a diploma többet ér?

Figyelt kérdés

Jártam középsuliba, okj képzésre és egyetemre is.

Egyetemen egy szakon, pláne ilyen gazdasági sb. ezrek vannak. Egyetem nem ad gyakorlati tudást, te magad kell találnod ha felvesznek valahova gyakornoki munkát.

Egyetemen csak lehadarják az anyagot 80-90 percben egy előadás vagy szemminárium általában, elküldik, vagy feltöltik a diasorokat, és ennyiből áll az egész. Megtanulja, bemagolja a diák a sok olyat is ami felesleges, aztán ír mindenki egy vizsgát átment 2 esre meg is van a tárgy, eltelik az egyetem aztán végül a diploma.

Tehát elméletre épül, miközben a hallgatókat valódi életre pénzkeresésre nem késziti fel.

ÉS amikro jártam egyetemre volt olyan nap amikor csak 1 órám volt, szaktársaimnak is, és a többi órát pihenve töltik otthon, tehát lightos is az egyetem egyes szakokon,.nem nehéz elvégezni.


Ezzel szemben egy OKJ képzést, mondjuk hegesztő, vagy villanyszerelő szakmát, van érettségi utáni képzések is 2 éves, ahol napi 8 -10 órát lehet gyakorolni, vagy külső helyszinen vannak gyakorlatok, elmélet minimum heti 15-20 órában, és az se ad valami nagy tudást mégis megadja azt hogy ne csak egy papír legyen mire végez az ember a képzéssel, hanem legyen melette egy olyan tudás, amivel viszonylag hamar ellehet helyezkedni pénzt keresni.

Viszont akik egyetemen végeznek megkapják a diplomájukat sokakat ismerek, és utána nem tudnak hova menni, büfészakos diplomával , de gazdasági diplomával sem nagyon, mégis ezek az emberek LENÉZIK akik szakmunkát tanultak inkább, csak nem értem mire fel?

A mai életben egy fizikai melóst jobban megfizetik (pont azért mert senki nem akarja csinálni) mint bármilyen kezdő diplomás embert.


2019. márc. 12. 20:46
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
50%
Vannak értelmes diplomák és vannak rosszak. Haverom fia statikus, kezdő fizúja 350 nettó, kocsi, telefon, 13-14 havi fizú, meg cafetéria. 6 hónap után 60 ezret emeltek neki.
2019. márc. 12. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Összemosol dolgokat. Vannak hiányszakmák, akik akár egy OKJ-vel is jobban keresnek, mint akármelyik diplomás. De ha pl. egymás mellé teszel egy okj-s pénzügyi ügyintézőt vagy egy diplomás pénzügyest, akkor egyértelmű, hogy a diplomást fogják előnyben részesíteni.

Amúgy a szakmáknál sem adnak túl nagy gyakorlatot, azt is majd a munkád során kell megszerezned. De az igaz, hogy egy kezdő kőműves még mindig előbb talál állást, mint egy kezdő idegenforgalom-szakos.

2019. márc. 12. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Hát írtam ha végigolvastad hogy fizikai melós. Egy pénzügyi OKJ szakma nem fizikai melós.

És teli van a net is hogy burkolókat keresnek nettó 400 ezer a fizetés és stb.

2019. márc. 12. 20:53
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem sokkal fizetik meg jobban, max. ha pályakezdőket nézünk csak akkor. Egy 5+ évnyi tapasztalattal rendelkező diplomás bére már simán lepipálja a fizikai munkásét és akkor még nem mondtam, hogy egy fizikai munkás 40 éves korára tönkremegy a fizikai munkában.
2019. márc. 12. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
12%

Burkoló 400 ért? Egy burkoló 5-6 ezerért dolgozik négyzetméterárba. Az havi 80 négyzetméter. Egy jó burkoló többszörosét rakja le ennek egy hónapban egy jó segéddel.

Burkoló fizúja olyan 1 guriga körül kell, hogy legyen.

2019. márc. 12. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
74%

"Burkoló fizúja olyan 1 guriga körül kell, hogy legyen."


Te a vallalkozorol beszelsz, akinek bevetele van (ha van), nem fizuja, o keresi maganak az ugyfeleket, intezteti a konyvelovel a konyvelest, fizeti az adoit stb.

2019. márc. 12. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy előző hozzászólók írták, azt beleszámolnám, hogy 50 éves kor után nem igazán lesz ebből munka. Azt nem is említve, hogy ezek a mennyiségek általában nem teljesen adózott formában annyik amennyik. Hűtött, fűtött irodában mégis jobb 50től 65 éves korodig nyomni a melót azzal a tudattal, hogy nem loptad meg a társadalmat, illetve lesz normális nyugdíjad is. Ezekkel együtt már az 1 millió "nettó" sem olyan nagyon baráti.
2019. márc. 12. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Estádio de Felchút ***** válasza:
100%

"Haverom fia statikus"

Azt egymillióért sem csinálnám. Krwa nagy felelősség.

A burkoló meg 40-50 éves korára bottal jár.

Az informatikus/orvos/könyvvizsgáló 40-50 éves korában síelni és vitorlázni megy.

Nagyon nem mindegy.

2019. márc. 13. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
48%

En jártam egyetemre, most burkolo gyakorlatom van éppen es egyet mondok neked: megyek vissza egyetemre. Miert?


Mert a fizikai munka, az epitoipar is, középtávon már ki készíti az egeszsegedet. Jó dolog a burkolas, néha egy-egy maszek jól fizet barmikor, de a burkolo bére alkalmazottként nem no folyamatosan. Lehet hogy most négyszer annyit keresek mint tesom a bankban gyakornokként de négy ev múlva o fog négyszer annyit keresni mint en.


Mindazonáltal a legtobb mai egyetemista lusta semmirekellő akinek a bemagolt függvényeken es definíciókon kívül fogalma sincs a külvilágrol.


Egy kis ésszel a mai lebutított világban nagyon sokra lehet vinni.

2019. márc. 13. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Azért mondják, mert míg az okj és egyéb vackok egyétegű wc papírnak számítanak, addig a diploma 3 rétegű wc papírnak számít.


Gondolom te is érzed azért a különbséget az 2rétegű szürke wc papír között, ami használata közben a cucc fele a kezedre kerül, meg a zewa 3rétegü, illatosított wc papír között.


Persze mind2 wc papír a végén...

2019. márc. 13. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!