Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Szerződésbontás után rosszul...

Szerződésbontás után rosszul fizettek ki?

Figyelt kérdés

Kérem szégyen engem ezen a héten, délelöttre mentem dolgozni, a munkaidőm 13:45-ig tart és 13:00-kor behívtak a HR-re hogy közöljék viszollátás. Na most nekem erre a hónapra utaltak 25.239 forintot úgy hogy szabadságon voltam múlt héten és előtte pénteken is. Mindez próbaidő alatt. és akkor alább mellékelném a bérlapot, legyen kedves valaki tájékoztatni engem hogy ez most így korrekt-e vagy pedig nem szerettek volna fizetni. Köszönöm.


[link]



2019. márc. 14. 12:11
1 2 3 4
 11/33 A kérdező kommentje:
hiába no kommentezel, ha nem jár arra a szabadságra pénz mért engedtek el szabira? Azt pont leszarom kirúgtak, nehogy azt hidd sajnálom meg ilyesmi. :)
2019. márc. 14. 13:21
 12/33 A kérdező kommentje:
Rendkívüli ok volt hogy beteg voltam és a főnivel megbeszélve telefonon egyeztünk ki szabiban mert mondtam neki nem szeretnék megint dokihoz menni táppénz miatt mert azon is voltam a próbaidő alatt már. :)
2019. márc. 14. 13:22
 13/33 anonim ***** válasza:
64%
A kérdezőnek van igaza. Ha a munkáltató kiadja a szabadságot, akkor a munkavállaló jogszerűen nem jelenik meg, és távolléti díjra jogosult. A munkáltató kénytelen benyelni, ha a munkavállaló emiatt végül többet volt szabadságon, mint ami időarányosan járna neki, nincs semmilyen jogcím arra, hogy ezt visszakövetelje, vagy igazolatlan távollétté nyílvánítsa. Pont azért, mert a szabadságot a munkáltató adja ki, és nem a munkavállaló veszi ki. Az, hogy nem "illik" szabadságra menni, nem igazán lehet értelmezni, hiszen ha az adott munkahely nem akar valakit elengedni szabadságra, akkor nem teszi meg, és kész, utólag már nem tehet semmit.
2019. márc. 14. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 A kérdező kommentje:
tudom, illetve sejtem az elbocsájtás okát de itt most nagyon nem arról van szó.
2019. márc. 14. 13:28
 15/33 A kérdező kommentje:
köszönöm #13, végre egy értelmes válasz. :P Valami tipp hogy ilyen esetben akkor mit lehet tennem?
2019. márc. 14. 13:30
 16/33 anonim ***** válasza:

13-nak:

Nem ismered a valós helyzetet, és én sem. Ezt írta a kérdező:

"Rendkívüli ok volt hogy beteg voltam és a főnivel megbeszélve telefonon egyeztünk ki szabiban mert mondtam neki nem szeretnék megint dokihoz menni táppénz miatt mert azon is voltam a próbaidő alatt már. :) "


Jó eséllyel a kérdező egyszerűen nem ment be dolgozni, és nem tudjuk, hányadik nap közölte, hogy nem megy orvoshoz, így a munkáltató "kényszerhelyzetben" volt - gondolom, ezért adott ki szabadságot, hogy mégis legyen valami folytatólagosság a munkaviszonyban.

Tekintettel arra, hogy előre nem tudhatta a munkáltató, hogy tényleg nem visz-e táppénzes papírt (még ha telefonon azt is mondta) - így azonnali hatállyal sem mondhatott fel a kérdezőnek.

2019. márc. 14. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:

Kérdező, szerinted csak az az értelmes válasz, ami Neked kedvez?

Tök mindegy, hogy jogilag megállja-e a helyét vagy sem? :D

2019. márc. 14. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:
A 3 nap szabira is kaptál pénzt.
2019. márc. 14. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 A kérdező kommentje:

#17: pontosan! már vártam ezt a sort!

#16: a pénteki napra már előtte nap kikértem szabit művezetőtől. a hétfőtől péntekig tartót pedig (délutános hét lett volna) 13:44-kor igényeltem telefonon. ha nem akartak volna adni, annyi lett volna hogy azt mondják hozz táppénzes papírt vagy éppen gyere be, írunk 1-2-3-4 órás belépőt.

2019. márc. 14. 14:14
 20/33 A kérdező kommentje:
#18: és hogy jött ki a 3? mikor 6 nap volt?
2019. márc. 14. 14:14
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!