Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Szerződésbontás után rosszul...

Szerződésbontás után rosszul fizettek ki?

Figyelt kérdés

Kérem szégyen engem ezen a héten, délelöttre mentem dolgozni, a munkaidőm 13:45-ig tart és 13:00-kor behívtak a HR-re hogy közöljék viszollátás. Na most nekem erre a hónapra utaltak 25.239 forintot úgy hogy szabadságon voltam múlt héten és előtte pénteken is. Mindez próbaidő alatt. és akkor alább mellékelném a bérlapot, legyen kedves valaki tájékoztatni engem hogy ez most így korrekt-e vagy pedig nem szerettek volna fizetni. Köszönöm.


[link]



2019. márc. 14. 12:11
1 2 3 4
 21/33 A kérdező kommentje:
#17: hát örülnöm kéne annak hogy próbáltok belém állni mert megszeretnék arról bizonyosodni hogy nem fizettek ki normálisan? és nem tudom ilyenkor mit kell tenni? :D
2019. márc. 14. 14:15
 22/33 A kérdező kommentje:
#17: ahogy a #13-as is mondta: Az, hogy nem "illik" szabadságra menni, nem igazán lehet értelmezni...
2019. márc. 14. 14:16
 23/33 A kérdező kommentje:
hogy is szokták mondani? Ha valakinek problémája van az emberek felét nem érdekli a másik fele pedig örül neki. :D
2019. márc. 14. 16:02
 24/33 anonim ***** válasza:
58%

Nincs igazad kérdező: akinek csak tudok, segítek, de! nálam a munkaerkölcs szent. A gyerekemnek is azt tanítom, hogy rosszul dolgozni mindenki tud és való igaz: nem szeretem a link embereket. Ha Te próbaidő alatt beteg vagy, az egy dolog, azt én sem várom el senkitől, hogy betegen bemenjen dolgozni, de az, hogy nincs kedvem elmenni orvoshoz, mert már úgyis voltam, meg ebben a hónapban 1 napot dolgoztál - ez nálam kiverte a biztosítékot valóban.

Azt hiszem, értem, miért mondják, hogy nem találni normális munkaerőt...

Gyakorlatilag 25 ezer ft-ot kaptál a semmire.... Bocsánat, 1 nap munkára.

2019. márc. 14. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 A kérdező kommentje:
szerintem meg gyakorlatilag az időmet húzták azzal hogy most hétfőn mondták csak hogy nem kellesz ahelyett hogy már a szabikérés után visszahívtak volna hogy másik munkát intézzek hogy kereshessek pénzt. :)
2019. márc. 14. 18:21
 26/33 anonim ***** válasza:
58%

# 24


Neked nincs igazad. Ez jogilag megáll, és erkölcsileg is. Betegség alatt is mehetsz szabadságra, magaddal szúrsz ki, ha így teszel, mert fogy a szabadságod, de megteheted, nem értem, mi ebben a rossz. Ha a munkáltató kiadja a szabadságot, akkor éppen az az erkölcsileg kifogásolható, ha utólag azt igazolatlan hiányzássá minősíti át. A jogi részéről meg ne is beszéljünk, egy ilyenért ugyanis munkaügyi bírság jár a megfelelő hatóságtól.


"meg ebben a hónapban 1 napot dolgoztál - ez nálam kiverte a biztosítékot valóban."


Az erkölcsileg megvetendő, és kiveri nálad a biztosítékot, hogy valaki 1 napot dolgozik 7-ből? Hát szerintem is hányinger, hogy valaki szabadságra mer menni, elképesztő.


"Gyakorlatilag 25 ezer ft-ot kaptál a semmire.... Bocsánat, 1 nap munkára."


Ezek szerint te visszautasítod a szabadságra járó béredet? Vagy hogy kell ezt érteni? Technikailag meg lehet tenni, hogy valaki egész hónapban nem dolgozik, mert szabadságon van, akkor mi van?

2019. márc. 14. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:
29%

#26


A kérdező elment egy új munkahelyre, próbaidő alatt van, 14-e van, ebben a hónapban saját bevallása szerint is 1 napot dolgozott. nem 7 napból, hanem 2 hétből.

De nem kívánom tovább szaporítani a szót: ha szerinted rendben van az, hogy felveszel egy dolgozót, aztán a színét sem látod egész hónapban, mindössze 1 napra, akkor kívánok sok ilyen kollégát/alkalmazottat :-) Befejeztem.

2019. márc. 14. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 A kérdező kommentje:
"nem 7 napból, hanem 2 hétből." neked se valami jó a matekod ha 11-én felmondtak és az neked 2 hét.
2019. márc. 14. 19:06
 29/33 anonim ***** válasza:

# 27


Mondjuk ha kirúgták, akkor nem tudom, miért kéne szégyellnie, hogy nem megy be dolgozni. A kérdést ma tette fel, de munkaviszonya pár napja már nincs. A matek egyértelmű, 6 nap szabadság, 1 ledolgozott nap, az nálam összesen 7 nap, és nem több. Ne ferdítsünk, hogy színét sem látom egész hónapban, meg hasonlók.


Azt meg nem tudjuk, hogy a kérdező mióta dolgozik, de van egy tippem, hogy nem márciusban kezdte, hanem már január-február környékén. Itt nem arról van szó, hogy 1 napot dolgozott összesen ezen a munkahelyen, bár megjegyzem, hogy ha egy munkáltató a munkaviszony első napjától már szabadságot ad ki, akkor is jár a bér.


Hozzáteszem, elég káros azt terjeszteni, hogy valaki ne merjen szabadságra menni próbaidő alatt - ez teljesen normális dolog, jellemzően csak szarrágó garázscégek csinálnak ebből problémát. Persze a szarrágás non plus ultrája az, amikor kiadod a szabadságot, aztán amikor a dolgozó nem jön be, akkor kitalálod, hogy az valójában igazolatlan távollét volt, és akkor még a munkavállaló erkölcsösségét kérdőjelezi meg valaki.

2019. márc. 14. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 A kérdező kommentje:
#27: te főnök vagy valahol esetleg hasonló pozícióban dolgozol? Mert akkor kur.vára kerüljük el egymást az életbe mert utálom a magadfajta ilyen felfogással mindennapjukat élő egyedeket. Köszi
2019. márc. 14. 19:08
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!