Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Van olyan cég Magyarországon,...

Van olyan cég Magyarországon, ahol komolyabban lehet foglalkozni magas-frekvenciájú kereskedéssel, meg lehet tanulni azt?

Figyelt kérdés
Nem ilyen gigantikus multikra gondolok, mint a Morgan vagy a Blackrock, akiknél valami hatalmas munkafolyamat ezrelékét csinálod minden nap repetitíven, hanem egy rendes alapkezelő mondjuk (nem egy sufni cégre), ami kezeli az emberek pénzét, és end-to-end foglalkozni kell a dologgal.

2019. márc. 15. 03:35
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
54%

Magyarországról szeretnél HFT-zni?

Miközben a nagy cégek dollármilliókat költenek arra, hogy fizikailag minél közelebb tudjanak költözni a nagy tőzsdékhez, mert minden milliszekundum számít a végrehatás sebességénél? Olyan technikai hátrányban vagy, hogy szinte esélyed sincs, de sok sikert hozzá!


A bejegyzett alapkezelők, meg nem úgy működnek, hogy leül egy manager a számla mögé, és kötöget kedvére. Sokkal több bennük az adminisztrációs munka, mint a tényleges kereskedés.

2019. márc. 15. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
31%

"Miközben a nagy cégek dollármilliókat költenek arra, hogy fizikailag minél közelebb tudjanak költözni a nagy tőzsdékhez, mert minden milliszekundum számít a végrehatás sebességénél? Olyan technikai hátrányban vagy, hogy szinte esélyed sincs, de sok sikert hozzá!"


Dehogyis, colocation-rol hallottal? A tozsde epuleteben berelsz helyet a szerverednek, annal lehetetlen kozelebb kerulni. CME, NYSE, ICE biztos, hogy kinal ilyen szolgaltatast.


Kerdezo, ha nem kamu a kerdes: egesz pontosan melyik aspektusa erdekel a HFT-nek, jelenleg mi a szakmad? Ha kamu a kerdes, ne valaszolj. ;)

2019. márc. 15. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

35 mérföld! Az végül is már majdnem az épületen belül van. :D

[link]

2019. márc. 15. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Hogy lehet kamu egy szimpla érdeklődés? Mi lehet benne a kamu? Hogy igazából nem is érdekel, amit kérdeztem? Nem azt írtam, hogy milliomos trader vagyok. Ekkora blődséget rég olvastam.
2019. márc. 15. 15:56
 5/11 anonim ***** válasza:
Magyarországot felejtsd el. Neked elsősorban London kell, talán Svájc, Hongkong, Singapore. Marha nehéz megcsinálni, de nem lehetetlen.
2019. márc. 15. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy erre a financial engineering mesterszak a legjobb külföldön, de sajnos már elvégeztem a pénzügyet itthon. Mi amiket vettünk alap felhasználói szinten az a VBA, r, SQL, amivel szinte semmit sem érek ezen a területen. Ezzel kb. elmegy az ember Morgan-be vagy valami SSC-be egy alap munkára, vagy hagyományos equity elemzőnek, ami sokaknak érdekes is, a híreket, árfolyamokat bújni, elemzéseket írni, de engem annyira nem fogott meg mint a HFT.

Nem tudom mennyire érdekelné a munkáltatókat (pláne külföldön) ha elkezdenék különböző online kurzusokat elvégezni (datacamp, udacity, edX) python, AI/ML, data science/big data, HFT területeken.

2019. márc. 15. 17:19
 7/11 anonim ***** válasza:
Ugy lehet kamu a kerdes, hogy nem a terulet irant tenylegesen erdeklodo ember teszi fel azert, mert tobbet szeretne megtudni rola, hanem egy fizetett berkommentelo, aki nez a neten par kulcsszot es azok alapjan gyartja a kerdeseket, hogy a latogatoknak egyfelol meglegyen az aktivitas illuzioja az oldalon, masfelol meg sokan valaszoljanak ra es gyartsak a tartalmat ingyen. Ha tenyleg erdekelne valamennyire a terulet es kutakodtal volna, tudnad, hogy HFT teruleten nincs "trader" szakma. :)
2019. márc. 15. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Neked komoly üldözési mániád van, ha azt hiszed, hogy bárkit fizetnek azért, hogy ilyen kérdéseket írjon ki a gyakorira :D

Felesleges most a fogalmakon lovagolni, általában Quant-nak hívnak minden olyan embert, aki ilyen területen dolgozik, de szoktak úgy állást feltenni alapkezelők, hogy Quant trader :):):)

2019. márc. 15. 17:32
 9/11 anonim ***** válasza:
Hazai alapkezelők közül nem foglalkozik senki sem HFT-vel. Vedd fel a kapcsolatot londoni cégekkel, akik ilyet csinálnak, hátha felvesznek gyakornoknak. Kérdezd meg, milyen skill, tanfolyam, tudás lenne hasznos, amit meg tudnál szerezni. Biztosan be lehet kerülni hozzájuk, de idő és pénz (pl. hogy eltartod magad Londonban, amíg nem fizetnek) kell hozzá.
2019. márc. 18. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Azért marha nehéz megcsinálni a dolgot, mert a londoni bankokhoz quantnak nem lehet csak úgy bekerülni. Gyakornoknak is általában csak top egyetemek (Oxford, MIT stb.) végzőseit veszik fel. Van más út is, csak ahhoz végig kell járni a szamárlétrát.


Először is érdemes megcsinálni egy CFA-t, az ér is valamit a piacon szemben a magyar diplomákkal. Aztán érdemes elkezdeni foglalkozni fancy technológiákkal, mint pl a big data, a machine learning, de kezdetnek pl egy alapos python scripting tudás is megteszi, ezt leginkább otthon, a saját szakálladra érdemes.


Aztán jelentkezni kell egy olyan céghez, ami ha jó vagy, be tud vinni valamelyik komolyabb nyugati bankhoz fejleszteni. Ilyen jellemzően pl az EPAM, de van pár másik is. Itt az elején valószínűleg csak marha unalmas és érdektelen projekteket fognak rád sózni, de pár év után már legalább lesznek értékelhető referenciáid, hogy továbblépj.


Aztán, pár külföldi business schoolnak, pl az oxford said vagy az mit sloan vannak netes képzései a témában, algorithmic trading és társai. Ezek drágák mint a mocsok, egy hat hetes fejtágítás HUFban van vagy 3 millió, de állítólag megéri. Aztán ha ezek megvannak, még mindig kell egy jó adag szerencse, de már nem lesz lehetetlen :)

2019. márc. 20. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!