Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért költöznek külföldre a...

Miért költöznek külföldre a magyarok ha ugyanolyan színvonalon élnek kint?

Figyelt kérdés
Például itthon is egy ford focust vezetne, külföldön ugyanezt teszi. Itthon is egy átlagos lakásban lakna, külföldön is. Akkor miért vándorolnak el ennyien?

2019. márc. 15. 15:24
1 2 3
 1/24 A kérdező kommentje:
(Mondtam egy teljesen átlagos autót, de akinek jobban tetszik: opel, volkswagen, hyundai, vagy akármilyen autó ami minden második embernek van)
2019. márc. 15. 15:25
 2/24 anonim ***** válasza:
95%
Többet tudnak félretenni a jobb kereset miatt.
2019. márc. 15. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
84%

PL. mert a Ford focus MO-on 15 éves, külföldön meg max. 5.

Az átlagos lakás MO-on két szoba 54 Nm-rel, ott meg arom-négy, 100-120 Nm-en.

A szomszédok MO-on folyamatosan problémákat okoznak (zaj, veszekedés, stb), ott esetleg néha áthívnak grillezni.

MO-on mindenhol kosz van, ott még véletlen sem.

MO-on az emberek rosszindulatúak, mindenbe belekötnek, ott segítik egymást, nem pletykálnak, és nem szólnak bele más életébe.

MO-on az üzletekben kapható ételek többsége emberi fogyasztásra nem alkalmas, adalékokkal, mesterséges anyagokkal, vagy nem belevaló hozzátevökkel van tele, külföldön jó minöségü, megbízható élelmiszereket tudnak fogyasztani.


A sort folytathatnám a végtelenségig, de szerintem ennyi is elég.

2019. márc. 15. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
90%
Mert kint az emberek mások, a hozzáállásuk, a kultúrájuk, a viselkedésük, mentalitásuk.
2019. márc. 15. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
86%
Mert nem ugyanolyan színvonalon élnek, hanem jobban.
2019. márc. 15. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
100%
Messze nem ugyanazon a színvonalon élünk otthon és itt. Közalkalmazott voltam otthon is és az vagyok itt is. Itt megbecsülik az embert és a szaktudást, amit meg is fizetnek. Otthon társasházi lakásban éltünk, itt egy családi házat bérlünk. Otthon esélyünk nem volt új autót venni, itt vállalható hitel felvételével meg tudunk venni egy felső kategóriás autót. Évente többször el tudunk járni nyaralni. Ráadásul nem vagyunk messze, pár hetente hazajárunk.
2019. márc. 15. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
95%

Volt olyan évfolyam IK-on, hogy a végzettek fele kiment Németországba, 2-3 év alatt van aki 10 milliós elektromos autót vezet, aki itthon maradt 1.5 millás poloval nyomja.

Te miről beszélsz? :D:D:D:D:D:D:D:D:D

2019. márc. 15. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
25%
Ezt én sem tudom. Ugyanis a nagy többség még csak nem is ugyanúgy él. Sokkal rosszabbul. De saját magának sem merik ezt bevallani. Facebookon lehet vetíteni ugyan, de a valóság mást mutat.
2019. márc. 15. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
100%

Kulfoldon konnyebb feljebb jutni, viszont tenni is kell érte.

Egy átlag kulfoldon élo agyar így néz ki: a férfi szobafesto, a no boltban dolgozott eladóként. Kijonnek kulfoldre ahol a nyelvet alig beszlik így a férfi feketén fest szobákat afgánoknak és más magyaroknak, a no meg elmegy takarítani. Egymás kozt magyarul meszélnek, a lengyel boltba járnak vásárolni és max magyar ismeroseik vannak. Pár hét és megoldják, hogy magyar tv-t nézzenek otthon így angol nyelvet alig használnak. Fejlodni egyik sem fog, ugyan ott tartanak vagy rosszabul mint otthon.

Viszont menobb okostelefonjuk és kocsijuk van így nem akarnak hazamenni és mindent elolrol kezdeni.

Én 7 éve élek Angliában és rengeteg magyarral találkoztam itt és 95% a fent leírtak. Van a maradék aki kijon, majd elkezdi tanulni a nyelvet. Rájon, hogy konnyen talál munkát mint betegápoló és meg is fizetik. A párja ugyan ezt csinálja, elvégzi a sokszor ingyenes képzést és sokkal jobban élnek mint otthon, ráadásul nem csak magyarokkal barátkoznak és úgy érzik, hogy be tudtak illeszkedni.

2019. márc. 15. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:
Utolsó, ilyen sokan vannak akik nem beszélik a nyelvet de kimennek? Én azt hittem azért egy B1-B2-t minimum beszélnek hamár nekivágnak, és onnan lehet fejlődni.
2019. márc. 15. 18:56
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!