Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Egyetem mellett van lehetőség...

Egyetem mellett van lehetőség és ha igen van-e értelme szakmát tanulni?

Figyelt kérdés
26 leszek nyáron, már van egy szakmám (hálózattelepítő), de sose dolgoztam benne és már nulla belőle a tudásom (ráadásul az angolom is gyér, ami a legnagyobb akadály ezen területen való elhelyezkedésemben). Már csak a szakdolgozatom van hátra, de még egy félévet min. tuti le kell húznom mert nem haladok vele (azt már fizetősön), de lehet sose lesz diplomám, ezért szeretném magamat "bebiztosítani" a közeljövőben egy piacképes szakmával (akármilyen koszos/nehéz), amivel krach esetén gyorsan el tudok helyezkedni és nem kerülök az utcára nulla szaktudás/munkatapasztalat nélkül. Viszont mivel már 25 elmúltam és van egy szakmám így azt hiszem csak esti képzésre járhatnék, de nem tudom az ér-e egyáltalán valamit. Az idővel totál gazdag vagyok, mert egész héten nem megyek sehova, de nagyon félek a jövőtől és elsősorban attól, hogy a szakdoga miatt nem lesz diplomám. Milyen szakmák vannak, amiket a fentiek érdekében gyorsan elvégezhetnék és lenne haszna a diplomán felül bármikor? Hangsúlyozom mindegy milyen nehéz vagy tré csak legyen benne perspektíva és piacképesség. Hol tudnék ez után érdeklődni?

2019. márc. 17. 19:31
 1/8 anonim ***** válasza:
Vannak külön OKJ-k :)
2019. márc. 17. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

#1: Kicsit bővebben? -_-

Szakma neve... Piacképesség... Mennyire sok idő/nehéz elvégezni...

Meg ilyen apró lényegtelen információk.

2019. márc. 17. 20:14
 3/8 anonim ***** válasza:
Sok okj van iskolaredszerben estin, vagyis 2-3 év, viszont ingyenes. A városod szakképző centrumánál tudsz érdekelődni mik a lehetőségek. Ilyenekre gondolj, kereskedő, eladó, festő, ács... Stb. A jobb szakmák, mint a fogtechnikus az csak fizetős képzésben érhető el.
2019. márc. 17. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Azért nem írtam plusz infókat mert MINDENBŐL van OKJ. Ápolótól kezdve a pénzügyi g minden van. Honnan tudjam, hogy neked mi tetszik -_-
2019. márc. 17. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

"Honnan tudjam, hogy neked mi tetszik"


Bocsi, hogy gorombának tűntem. Csupán valami nagyon egzakt kommentre számítottam, mert - ahogy a kérdésleírásból is lejöhetett - csak vészmegoldás erejéig szeretnék egy új szakmát (a piaci igényeket maximálisan preferálva) kitanulni, gyorsan és eredményesen. Az tök mindegy, hogy engem mi érdekel, a lényeg, hogy max 1 év alatt esti (vagy akár részleges nappali bár ugye én már idős vagyok és van egy OKJ-m) képzésen kitanuljak egy olyan szakmát amivel a következő 10 éven belül akármikor, biztonságosan el tudok helyezkedni, ha nagyon félresiklana az életem/egyetemi tanulmányom. Ennyi lett volna a kérdésem célja.

2019. márc. 17. 20:31
 6/8 anonim ***** válasza:

Kőműves, villanyszerelő. Ezek most nagyon kellenek, de ha beüt a válság, ahogy te is írtad, legelőször ezek a típusú szakmák érzik meg (a beruházások elmaradása miatt az építőipar gyakorlatilag "megszűnik").

Víz-, gáz-, központifűtés szerelő: ezekre mindig szükség lesz és jelenleg nagy a hiány.

Csinálj egy targoncás jogsit. Nem túl drága, sok idő sem kell hozzá és lesz egy biztos szakmád.

Valamilyen logisztikai OKJ tanfolyamot sem hülyeség elvégezni.

2019. márc. 18. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ha ingyen akarod 2-3 év, ha ilyen 6,-7 hónapos gyorstalpalót, akkor azok fizetősek 300-400 ezerbe vannak.
2019. márc. 18. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
56%

csináld meg a diplomát! én nem fejeztem be a mérnökinfót. ezután 3 évig tanultam okj-n, hogy egy laborban dolgozzak koszos nettó 160ezerért. Mérnökinfóval flegmán ideírhatnám, hogy pajti, nettó 3kiló alatt nem kelek fel reggel. 1. évben. 2-3 év után 5k alatt. Ennyit programozással, hálózatüzemeltetéssel vígan meg lehet keresni. Vagy csinálhatsz még villanyszerelő, vagy telekommunikációs okj ökörséget, aztán gályázhatsz nt 200-300-ért... Aztán ha éjjel 2-kor kell lefordulnod asszonyról, mert csörög a telefon, hogy mennyi kell kábelt blankolni, akkor meg majd széttol az ideg.


Ha már csak ennyi van vissza abból a ratyiból, sírd ki magadból, hidd el áldani fogod érte az eget pár év múlva, ha nem vagy totál homály a szakmádhoz.

Én elcsesztem, Te ne tedd!

2019. márc. 18. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!