Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Lányként mit tudnék tanulni,...

Lányként mit tudnék tanulni, ami építőiparral kapcsolatos?

Figyelt kérdés

Fiús lány vagyok és rájöttem, hogy majdhogynem ez az egyetlen terület, ami érdekel. Csak sajnos nincs erős fizikumom, szóval nyilván kőműveskedés meg burkolás, stb. kizárva. Pedig amúgy imádnám, de nem lenne erőm hozzá szerintem.

A lakberendezést szokták még mondani, de azzal meg nem nagyon lehet elhelyezkedni, meg nem is annyira alkotó tevékenység, mint szeretném.

A vízvezeték-szerelő gondolom, szintén nehéz, esetleg a villanyszerelés? (Ész megvan. 😁)

Esetleg van valami jó ötletetek számomra, vagy nyugodjak bele, hogy egész életemben olyat kell majd csinálom, amit nem szeretek? 😢



2019. márc. 19. 11:43
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Építőipari szakközép, vagy főiskola: környezetmérnök, építész, építőmérnök, közlekedésmérnök, műszaki menedzser ilyesmik.
2019. márc. 19. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Ja azt nem mondtam, már kicsit öreg vagyok, szóval egy 5 éves tanulást már nem vállalnék be, mert családot is akarok nem annyira soká.

Mellesleg már van egy diplomám, ami nem rossz, de váltanék, ha egy mód van rá.

2019. márc. 19. 11:59
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Magasépítő technikus, mélyépítő technikus, vízépítő technikus, építészmérnök, statikus, építésvezető stb. Én magasépítő technikusnak tanultam nappali tagozaton. Rengeteget kellett tanulni és rajzolni + nyaranta 3-4 hétig kötelező volt a gyakorlat ahol napi 10 - 12 órában vertem a vakolatot hiltivel, hordtam a kavicsot, vakoltam, betonoztam stb. A többi munkás akik szintén ott dolgoztak nem értették, hogy mi a bánatot keresek én ott... :D Eleinte nagyon lelkes voltam de aztán borzasztóan megutáltam nem a fizikai munka miatt hanem a tantárgyak miatt (kitűzés, ábrázoló geometria, statika). Szóval nem végeztem el, helyette pénzügyi-számviteli szakmát szereztem. Jól gondold meg ezt az építőipari témát mielőtt belevágnál.


21/L

2019. márc. 19. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
76%

Az a baj, hogy ilyen szakmákban nőként soha az életben nem fogsz érvényesülni. Főleg nem családos nőként.

Mondom ezt neked fiatal nőként, építőmérnökként. Eszméletlenül nehéz még az íróasztal mögül is. Folyamatosan dupla köröket kell futnom, hogy emberszámba vegyenek, meghallják a véleményemet. Átnéznek fölöttem, esetleg megkérdezik hozzáértőbb nincs-e, mert hogy "jajj bocsánat, nem gondoltam, hogy ön a vezető". Próbálnak hülyének nézni, kijátszani ott ahol tudnak. Igaz ez a fiatalokra kollektívan, de ha fiatal vagy és még nő is, akkor a legtöbb régebbi róka mindenáron felakar zabálni a szakmában.

Na most gondold el ugyanezt, amikor burkolóként mész üzletet kötni, esetleg konkrétan burkolni. Egy építkezésen, ahol egyszerre 5 brigád dolgozik tele aluliskolázott, 8 általánossal sem rendelkező c típusú melóssal, gondolhatod mekkora élmény odaállni egyedüli nőként az egész építési területen... Vannak tipikusan férfias szakmák. Szerintem már az építésvezető is az. Kevés az a nő, aki helyt tud állni ilyen körülmények között. Az általad felsorolt kétkezi munkák pedig szintén ilyen tipikusan férfi munkák. Nem azért nem tudnál megélni belőle, mert rosszul csinálnád, amit csinálsz, vagy mert nem vagy rá nőként képest, hanem a sztereotípiák miatt. Tehát én erősen óva intelek ettől.

Ha építőipar, akkor mindenképpen válassz íróasztalt. Család mellett is el lehet végezni egy műszaki szakot, esetleg a jelenlegi diplomádra ráépülő másfél-kétévest. Pl. lehetsz munkavédelmi szakember építőiparban. :) És még jól is fizet...

2019. márc. 19. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Igen, utolsó válaszoló, ez nekem is eszembe jutott, hogy tuti nem vennének komolyan.

Gondolkodtam ingatlanoson is esetleg, ott sok a nő nemű, mondjuk nem is hoz létre semmit, de legalább épületekkel foglalkozik.

De azért köszi a válaszokat, utánanézek ezeknek. Jöhet még tipp, ha van.

2019. márc. 19. 13:51
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Szia. Én ugyan nem szeretek beleszólni senki életébe, sem döntésébe, de leírnám neked a személyes tapasztalatomat az építőiparról. Fiúként írom az igaz, de nem abból a lezüllött rétegből való vagyok, hanem az inkább visszafogottabb szerényebb típusú emberként írom ezt le. Nos volt szerencsém festőként megtapasztalni az építőipar szép és rossz oldalát egyaránt. Kezdetben nagyon tetszett, még most is valamilyen szinten csak, már nem úgy mint régebben. Felnőttképzésben végeztem el a festő sulit, aztán ott is eléggé vegyes volt a társaság, voltak normális emberek, meg olyan sötétek mint az ork kb :D Mind kinézetileg, mind agyilag. Ez csak azért is fontos, mert lányként, ha rossz közegbe kerülnél tuti hogy csesztetnének meg szekálnának, ha meg mégse, akkor kihasználnának minden legalja munkára. Na meg mikor az "értelmes" eszme csere szintjére le kell süllyedni, hogy feszt a nőkről meg a piáról van szó csak szinte az alap helyzet. Így ezek alapján képzelheted. Mellesleg a tipikus egymás csesztetése sem maradhat ki, mert anélkül nem élet az élet. Ilyenkor persze jól vissza kell szólni meg elő venni a lesz*rom felfogást, mert idegölő tud lenni, ha komolyan veszi az ember, meg hogy igyál már velünk így meg úgy, na... Persze én kerestem az értelmesebb közeget és inkább velük voltam, ha tehettem vagy mikor szünet volt munka időben elővettem a fülest és hallgattam inkább zenét és el voltam magamnak inkább mint a befőtt. Persze a képzés alatt nem lehet előre megválogatni kikkel kerül össze az ember, de még örülhettem is, mert viszonylag jónak mondható brigádban tanultam ki a szakmát, de voltak rosszabb alakok is amiatt ilyen negatív lett a kép részben erről. De dolgoztam maszeknál is mikor meg lett róla a papír, ott nyilván sokkal jobb volt, mert én voltam csak meg a mester így ketten dolgoztunk és nem volt rossz a légkör, na meg a keménység az ami ezt a munkát tükrözi mind fizikailag, mind szellemileg akármelyik oldalát vesszük szakmától függetlenül. Végül ugyan nem az építőiparban vetettem tábort a munkaerő piacon, hanem inkább maradok a sofőrködés, vagy az informatika terén, mert az másabb közeg és inkább nekem valóbb, a festő munka meg nálam már csak alkalmi mintsem rendszeres meló, mert férfiként sem könnyű olykor, főleg nem nőként, ha pl: egész nap csiszolni vagy kaparászni kell fizikailag kimerítő tud lenni, festés meg glettelés inkább csak levezetés azokhoz viszonyítva :) De ha végül mégis úgy döntesz, hogy a fizikai oldalát csinálnád, akkor az értelmiségibb részét célszerű. Gondolok itt a villanyszerelésre, víz-gáz és fűtésszerelésre, vagy valami épületgépész, mert ezekben toppon kell agyilag lenni és az alkoholista züllött közeg nem ezt fogja nyomni, de látom előttem írták a felsőbb fokú szellemi részét is a munkának ,ami tervezéssel kapcsolatos. Szóval neked kell tudni merre vezet az út számodra. Én megtapasztaltam hideget-meleget belőle, inaskodtam amennyit tudtam, ha akad alkalmi meló szívesen beugrok és csinálom, de csak képzett szaki mellett, mert nem vagyok a szakma mestere :D Vagy, ha a házat kell csinálgatni arra jómagam ott vagyok. Röviden, tömören ennyi.
2019. márc. 19. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen utolsó ☺
2019. márc. 19. 23:11
 8/9 anonim ***** válasza:
65%
Nekem magasépítő technikus végzettségem van és most végzem épp az Építőmérnöki BSC-t infrastruktúra szakirányon, közben mérnök gyakornok is vagyok infrastruktúra fejlesztésben:) szóval van egy pici rálátásom az iskolapad és a munka oldaláról is. Amit én látok, az hogy ez a 2szakma nem nőnek való. El lehet benne nőként helyezkedni, meg lehet csinálni de legalább másfélszer annyi meló mint egy férfinak. Illetve építőmérnökin azért ahogy látom a lányok nehezebben is veszik a mechanikás tárgyakat. Kivitelezésben az építésvezetőm egy nő. Ő elég heves vérmérsékletű szóval kivívta magának a helyét. Lényeg a lényeg nőként csak az igazán rátermettek tudnak valamit elérni az építőiparban!
2019. márc. 20. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
78%
Burkoló vagyok, és nő. Ennyit a sztereotípiákról.
2021. júl. 16. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!