Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Jelenleg egyetemen tanulok,...

Jelenleg egyetemen tanulok, gazdálkodás menedzsmentet, de arra gondoltam, hogy mi lenne ha inkább szakmát tanulnék?

Figyelt kérdés

Apa maszek villanyszerelő és a napokban elvitt magával dolgozni.Véstem a falat,maltert kevertem meg ilyen egyszerűbb dolgokat csináltam.És megtetszett.Lehet kőművesnek kellett volna tanulnom.Ez az igazi munka,nem a marketing meg az ilyen hülyeségek.

Nagyon jól keresnek a kőművesek,maszekként úgy osztanám be az időmet.Egy irodában ülve elalszom,halálra unom magam,itt meg mozoghatnék.Az osztrák határ közel van és beszélek németül,akár ki is mehetnék,keresik a szakembereket.



2019. márc. 21. 13:01
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
55%
Elszurtad 8 altalonsnal tovább nem kell tanulni
2019. márc. 21. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:

Mi ez az irónikus válasz?

Egy jó szakmával jobban is keresnék.Hiány van a szakemberekből és nagyon jól megfizetik.

Mellesleg gazdmennel szerintem el sem tudnék helyezkedni,azért tanuljak hogy diplomával menjek a gyártósorra minimálbérért?

2019. márc. 21. 13:22
 3/24 anonim ***** válasza:
88%
A te életed. Ha ehhez van kedved... De figyelmeztetlek, hogy kőművesnek csak akkor menj, ha legalább 5 üveg sört le tudsz gurítani egy műszak alatt. Különben nem fognak bízni benned.
2019. márc. 21. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim válasza:
100%

Rajtad múlik, hogy el tudsz-e helyezkedni gazdmen diplomával (megsúgom el lehet)


Viszont, ha úgy érzed, hogy a kőműves szakma jobban fekszik akkor csináld.

2019. márc. 21. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
Nem szégyen a kétkezi munka én is ugyan ebbe a helyzetbe voltam csak az én apukám ipari klíma szerelő én azonnal váltottam
2019. márc. 21. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
50%
Amugy ez mitosz egy normális diplomas jóval tobbet keres mint egy kőműves. Nem a kezdo fizut ke nézni
2019. márc. 21. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
3%
Normalis diplomás,? Elmondom hogy egy diplomás 20 év mulva talán eléri a 500 -600 ezres fizetést addig egy jó szakember , vállalkozásban 3 -4 év. Be vannak előre táblázva a jo szakemberek. Nem a segédmunkásokra kell gondolni akiknek 8 általánosa van.
2019. márc. 21. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
33%

14:03 ,as válaszolo vagyok. A sok észember nyomja hogy igy meg ugy többet ér a diploma, miközben senki nem fogja fel hogy, egyes szakokon túlképzés van,mert mindenki irodában akar dolgozni meg sok pénzt keresni. De ez olyan hogy 1000 ember akar bemenni egy 200 fős moziterembe. Akik beférnek bemennek akik nem azok mennek mashová.

Tehát a diploma régen még ert valamit amikor nem divatból diplomáztak le, és volt értéke. Mostmár egy két szakmával , nyelvtudással sokra többre megy az ember, 1. Nem kell honapokat keresni állást.

2. Nem kell interjúkra menni és várni a csodára hogy felvegyenek nettó 200 ért dolgozni.

3. Akinek szakmája van tud maszekolni akár 5ször annyiért mint egy diplomás,aki varja minden honapban hogy kifizesse a cég.

4. Saját magának csinálja a munkát akinek szakmunkája van, és ő mondja meg hogy mennyit kér el egy egy munkáért.

5. A szakmunkákat mindig megfogják becsülni.

2019. márc. 21. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:

#14.22 Kissé egyoldalúan látod a dolgokat. Nem írsz arról például, hogy a maszekolás beindításához kell tőke. Egy szál kőművesként nem fogsz vállalkozni, fel kell venned egy-két segédmunkást. Könyvelőt kell fizetned, aki vezeti a vállalkozásod pénzügyeit. Valóban te döntöd el, mikor dolgozol, de ha nem dolgozol, nem kapsz pénzt. Így nem jön pénz, ha megbetegszel, ha szabadságra mész, vagy ünnepnapokon. Meg aztán télen sem pörög annyira az építőipar. A szakmunkák sokszor tönkrevágják az egészséget a hosszú évek alatt. 50 évesen fájó lábbal és derékkal már nem biztos, hogy lesz kedved téglákat pakolni 30 fokban. Akkor mihez kezdesz?

Én nem beszélek le senkit a szakmunkáról, de azért lássuk az árnyoldalait is a dolognak!

2019. márc. 21. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
22%

Hidd el alkalmazottként is megvan 500 ezer 1 honapban. Kimegy az ember Ausztriába festeni szobafestoként peldául akarmi komuveskent megvan annyi. De itthon is már lattam hogy Sosbe keresnek festoket netto 350 ezerért.


És lehet tonkrevágja az egeszseget,de az sem mindegy hogy diplomás munkanelkuli leszel, es nem fogsz pénzt keresni mert az is tonkre vagja az egeszseget.

Es nekem ne meselje be senki hogy barmilyen diplomával keres az ember netto 300 ezret mondjuk.

Tobb szaz ezren vegeznek evente gazdsagi szakokon, dunát lehet velük rekeszteni.

És szerinted minden egyes ember diplomás munkakörben dolgozik? Hát annyi pozicio mint amennyien végeznek nincs is az országban.

2019. márc. 21. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!