Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Egyre nagyobb a munkanélkülisé...

Egyre nagyobb a munkanélküliség Budapesten? Kezdődik az újabb gazdasági válság vagy mi ez?

Figyelt kérdés

Magamon kívül még 6 embert ismerek Budapesten, akik 1-2 hónapja keresnek állást Bp.-n de sehonnan nem jeleznek vissza nekik, pedig bagó a bérigényük. Vannak köztük diplomások és nem diplomások is vegyesen, vannak piacképesnek mondott szakmával rendelkezők is, mindnek van nyelvtudása is.

Kezdődik a következő gazdasági válság, mint 2008-ban volt, vagy minek tudható ez be? Egyszerűen nincs munka, mert sehonnan nem jeleznek vissza az embereknek.


2019. márc. 21. 17:53
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
40%
annak hogy munka alkalmatlanok vagytok mindennyian
2019. márc. 21. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
89%

Hmm, van 6 ismerősöd, aki nem talál munkát, és te ebből azt szűröd le, hogy kezdődik a gazdasági világválság :DDD


Nem semmi logikád van ember. Én most konkrétan olyan helyzetben vagyok, hogy 2 marha jó szakma közül kell választanom, mert kiválasztottak mindkettő helyre. Mindkettő érdekel, és kezdő fizunak 200 nettó felett fizetnek. Na, akkor van válság? :)

2019. márc. 21. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
92%
Amúgy pont azért nincs munkád mert 6 munkanélküli ismerősből ezt szűröd le
2019. márc. 21. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
29%

Azért mert sok mindent automatizáltak. Már onmukodo targoncák vannak.

Ezzel nincs is baj, hanem azzal hogy utána nem lesz semminek értéke,mert az emberek mivel nincs munka nem tudnak penzt termelni maguknak, ezért nem fognak venni termékeket,es osszeomlik az egesz gazdasag ami haboruhoz fog vezetni.

Ezért kéne kicsit leállni hogy mindent modernizálunk. És nem azt nézni hogy a robot termel tobb penzt vagy a munkások,de amig ilyen kapitalista országban élünk ahol nem az ember a fontos hanem a pénz, ez elöbb utobb haboruhoz vezet.

2019. márc. 21. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
95%
Hát, figyelj, 26 vagyok, látássérült (aliglátó), pályakezdő, IT szektor, de nem fejlesztő. KB a harmadik megpályázott helyre fel is vettek (a másik kettőn is voltam interjún, az első komlytalan volt, a másodikon pedig feltétel volt a jogosítvány, ami nálam ugye nem játszik). C2 szintű angol nyelvtudásom van, mindez kb négy hét alatt lezajlott, azóta dolgozok az adott helyen és imádom. Tényleg csak az nem talál munkát, aki nem akar. Pedig hidd el, hogy én egy kilóméter hátránnyal indultam :)
2019. márc. 21. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
De ez csak most jelentkezik, az elmúlt 1-2 hónapban, eddig semmi ilyesmiről nem hallottam. Munkaerőhiány volt eddig, most meg azt látom, hogy egyre inkább kezd átcsapni munkanélküliségbe, ami egy gazdasági világválság első jele lehet.
2019. márc. 21. 18:10
 7/20 anonim ***** válasza:
43%

Hát érdekes ismerősi köröd lehet ha ennyire szerencsétlenek.


Én építőiparban, IT szektorban és szinte bárhol azt látom, hogy jönnek mennek az emberek válogatnak a munka között. Alvállalkozói körünk kifejezetten felháborodik ha nem tudunk munkaterületet adni, hiszen ha nálunk nem halad akkor el tud menni 3 másik helyre.


Magam nézve simán válthatnék, mert olyan tudásom van, amit ha nem is fizetnek őrülten meg, de azért keresik rendesen. A legtöbb kétkezi munkásunk 3-4 órákat utazik naponta a 10 óra meló mellett, akkor nem hiszem, hogy pont egy pesti ember ne találna állást.


Rosszabb esetben Meki, Benzinkutak, Tesco, szinte bárhol van felvétel.

2019. márc. 21. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
52%

Nemsokára jön a gazdasági világválság, mindenki ezt mondja. Gazdasági szakemberek állítják ezt.



Én most mondtam fel, mert már nem bírtam tovább.

Lassan vége a felmondási időmnek.


Angolul tudok, papírilag középfokú nyelvvizsgám van, de hónapok óta majdnem minden nap foglalkozom az angollal, hogy felfrissítsem a tudásomat. Egy interjún és egy telefonos előszűrésen meg is kellett szólalnom, és hát meglepődtem magamon, pozitívan csalódtam.


Irodai munkában van tapasztalatom.


Tanulékonynak tartom magam.


Hát, konkrétan ma is sírtam, mert alig hívnak fel és 2 interjún voltam eddig.

Sajnos benyaltam azt a szöveget, hogy mondj fel a semmire is akár, ne szenvedj, ne menj rá a munkára, lesz másik, lesz jobb.

Aha, most úgy néz ki, hogy mehetek a Mekibe, át az irodából, kevesebb bérért, hétvégén is, hajnalban is, késő este (esetleg) éjszaka is, a meleg konyhába pörögni, emberekkel foglalkozni...

Ennél jobb a jelenlegi (már nem sokáig) munkám, akármennyire is szenvedtem.


Mindenhova beadom, ami reális és bagó a bérigényem.

100 pályázaton tuti túl vagyok.



Mellette alig van életem, tanulok programozni (legalább azt szeretem), most is mindjárt itt is hagyom a GyK-t, mert van mit csinálni a 2, valamelyest nagyobb lélegzetvételű programommal.

De ha jön a válság (ami jön), akkor ezzel se fogok tudok elhelyezkedni, mert nem felsőfokú...



Mindenki menjen a..... aki szerint könnyű (normális) munkahelyet találni.

Javasolták, hogy hagyjam ott az irodát. Hát köszi.

2019. márc. 21. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
42%
ha most nem talaálsz munkát magadat vizsgáld ne a helyzetet...
2019. márc. 21. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 Koplárovics Béci ***** válasza:
68%

"Munkaerőhiány volt eddig, most meg azt látom, hogy egyre inkább kezd átcsapni munkanélküliségbe"


Vagy csak annyiért nem hajlandók dolgozni, amennyi adnának, és inkább munkanélküliek maradnak, hátha jön egy jobb.


"vannak piacképesnek mondott szakmával rendelkezők is"


A piacképes szakmában van piacképes tudásuk is?

2019. márc. 21. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!