Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Érdemes manapság letagadni az...

Érdemes manapság letagadni az önéletrajzodban, hogy diplomád van? Azt hallottam, hogy a végeknek ez már inkább negatívum

Figyelt kérdés

Ha megemlítem a CV-ben, hogy diplomám van hasonló területen mint ahol dolgozni szeretnék, akkor a cégek már csak azért sem írnak vissza, mert azt hiszik úgyis magas lenne a bérigényem. Ezért a HR-es inkább vissza sem jelez. (pedig bérigény sehol nincs említve)

De ha csak azt írnám, hogy értek hozzá, de nincs róla papírom, akkor már jobban visszaírnának, nagyobb lenne az érdeklődés?


2019. márc. 24. 09:04
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
72%
Ez h.lyeség. Ha kell diploma az adott területhez, akkor úgyis olyat vesznek fel, akinek van.
2019. márc. 24. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
32%
Ez pontosan így van. Ha pl egy cég mérnököt keres akkor maximum technikusi papírt szabad bevallani. Ugyanez igaz minden másra pl programozók, pénzügyesek stb. De még ha orvosi állást pályázol akkor is, ott csak egészségügyi szakközép a max amit be szabad vallani de igazából a legjobb csak 4-8 elemit. Ha nyelvtudásod van az mindenképpen tagadd le, mert ha beírod akkor BIZTOS hogy nem fognak behívni. Sok sikert az álláskereséshez!
2019. márc. 24. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
52%
Ha nem betanitott munkara jelentkezel ne tagadd le
2019. márc. 24. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
52%

Ez továbbra is csak munkaügyis trollországban van így.

Fura, én 2 mérnöki diplomával, releváns munkatapasztalattal, portfólióval tudok boldogulni, hiszen a munkáltatónak is az az érdeke, hogy önállóan dolgozni tudó, minőségi munkát kiadó alkalmazottai legyenek. Ezt fizetik meg.

Persze biztos van, ahol az igénytelenség a menő olcsón, te érzed a saját értéked. Ha nem tudsz többet és jobbat adni a diplomáddal mint egy akárki beesett, vagy nincs is igény rá, akkor tagadd le.

2019. márc. 24. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
53%
Nincs jelentőssége, van egyetemi diplomám ugyan annyit kapok mint akinek érettségije van, semmi haszna :) Szakmát kell tanulni.
2019. márc. 24. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
41%
Pl. ahol én dolgozom, arra a pozícióra pályáztak olyanok is, akik már pár éve ott dolgoznak és jobban átlátták a műküdést is ebből kifolyólag (nekik vagyok most a főnökük). Mégis olyat akart a vezetőség felvenni, akinek volt diplomája. Ezért vettek fel engem. Elképzelhető, hogy meg tudnák csinálni ezt a munkát ők is, diploma nélkül viszont úgy tekinti a vezetőség, hogy nicsn emg hozzá a háttér tudásuk.
2019. márc. 24. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
51%
Vagy olyan diplomát szerezni ami ér is valamit...
2019. márc. 24. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
37%
vagy jóban lenni az igazgatóval...
2019. márc. 24. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
0%
8-as: Vagy csak szerezni egy normális diplomát esetleg. Arról nem a rendszer tehet, hogy nem piacképes szakon végeztél és nem vagy értékes munkaerő. Jó szakember diplomával orrba-szájba keresi magát.
2019. márc. 24. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
0%
Nálunk a cégnél kizáró ok a protekció
2019. márc. 24. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!