Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mi értelme alkalmazottnak...

Mi értelme alkalmazottnak lenni hosszútávon?

Figyelt kérdés

A fizetés (zsebpénz amit ithon keres a többség) fixen megvan. Ezenkívül én nem látok több pozitívumot.


Időre kell menni-jönni, el kell viselni a kollégákat ha szimpatikusak ha nem, ha nincs munka akkor se mehetsz el, hiába végzel több/jobb munkát nem adnak plusz pénzt max. valami vicc összeget.



2019. márc. 24. 19:43
 1/9 anonim ***** válasza:
Akkor ne csináld. Legyél vállalkozó. Szabad a döntés.
2019. márc. 24. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Te hány éves vagy?


Szerinted az alkalmazott, az csak a minimálbéres takarító szinten van, a vállalkozó meg, azonnal kap havi 23 millió forintot havonta, pl. egy vállalkozó fodrász?

2019. márc. 24. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Ne is dolgozz gomokert, legyel vállalkozó
2019. márc. 24. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Így van, nem érdemes alkalmazottnak lenni.


Azok akik jól keresnek: mérnökök, programozók, ezek a legjobban fizetett szakmák most.


A valóság az, hogy sok év 3-5+ év után keresnek olyan nettó 300-400 ezer Ft-ot. Na most ez mi? Valójában nem, hogy jó fizetés ez, hanem a jelenlegi árak mellett ennek kellene átlagkeresetnek lennie. Helyette ezek azok az összegek amit azok visznek haza akik a legjobban fizetett szektorokban keresnek.

Akkor miről beszélünk?


Budapesten, ha nem egy 80 éve épített, utoljára a rendszerváltáskor felújított lyukban akarsz lakni akkor rezsivel együtt durván 200 ezer Ft-ot ki kell csengetned lakhatásra. Normális érkezés havonta 70-100 ezer Ft. Bérlet 10 ezer Ft. Szabadidő 50 ezer Ft. Ennyi volt a jó fizetésed. A jövőd meg a szemetesben.

2019. márc. 24. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

"A fizetés (zsebpénz amit ithon keres a többség) fixen megvan." - A hazai vállalkozók túlnyomó többsége kevesebbet keres, mintha alkalmazottként dolgozna valahol. Nem a pénz az elsődleges motiváló erő a vállalkozói létben, hanem a függetlenség és az önmegvalósítás.

"Időre kell menni-jönni" - Megpróbálkozhatsz vele, hogy vállalkozóként teljesen rugalmasan próbálod kezelni az időt, de ha sikeres akarsz lenni, gyorsan rá fogsz jönni, hogy többet kell dolgoznod napi 8 óránál, de legalábbis többet kell foglalkoznod a munkával.

"el kell viselni a kollégákat ha szimpatikusak ha nem" - Mert szerinted minden vállalkozó egyedül dolgozik? Nem igazán, a legtöbbnek szintén vannak kollégái. És lehet, hogy olyan bitang jó szakember, hogy bármennyire is nem szimpatikus emberileg, nem teheted meg azt, hogy kirúgod. Az mivel jobb? Vagy az, hogy a kollégák helyett az ügyfelek hülyeségeit kell hallgatnod? Amit nem csak el kell viselni, de még jó képet is kell vágni hozzá...

"ha nincs munka akkor se mehetsz el" - jobb helyeken azért de... bár ez erősen tevékenységfüggő

"hiába végzel több/jobb munkát nem adnak plusz pénzt max. valami vicc összeget" - ha valaki nem csak a mikrovállalkozások világában tudja magát elképzelni alkalmazottként, akkor gyorsan megváltozik a véleménye erről is, nagy általánosságban szerencsére ez nem így van. De ha kevesled a prémiumot, nem kell megszakadni, erre ez a megoldás.

2019. márc. 24. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Abból a "zsebpénz"-ből megélek kényelmesen. Havi fix, nem kell aggódnom, hogy ha levesrbb, mi lesz velem. Vagy váratlan kiadás van a cégnél. Szabadnapokon telefon kikapcs, a családé vagyok. Van szabadság. Lehetek beteg. Ha valami nem tettszik, gond nélkül tovább állok.

(Amúgy én szeretem a munkám és a munkahelyem).


Légy vállalkozó, ha szerinted az olyan szuper!

2019. márc. 24. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem van vállalkozó barátnőm, hát évek óta kb sehova nem jut el..

Volt hogy még bevásárolni is alig tudott elmenni.

Nekem ezzel szemben kényelmes hogy heti 5 nap 8tól 4ig ott vagyok, kapok 400e+ fizetést ami ráadásul biztos bevétel, maradék időben meg csinálok amit akarok. És a felelősség sem az enyém, még ha ém rontok el valamit is sokszor a főnököm dolga helyre tenni. Tavaly át kellett vennem egy kollegám munkakörének nagy részét, +90 ezer havi pluszért, nekem nem okozott ezbse gondot, csinálom.

2019. márc. 25. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Minden a munkakörtől és a cégtől függ...

"Időre kell menni-jönni"

Nekem pl. rugalmas a munkaidőm, csak legyen elvégezve a meló, és dolgozhatok otthonról is, ha éppen úgy hozza a helyzet.



"ha nincs munka akkor se mehetsz el"

Én pl. elmehetek, max egy sűrűbb időszakban bepótolom a hiányzó órákat


"hiába végzel több/jobb munkát nem adnak plusz pénzt"

Nálunk szoktak rendszeresen jutalmat osztani a jól teljesítő kollégáknak



#4: "Budapesten, ha nem egy 80 éve épített, utoljára a rendszerváltáskor felújított lyukban akarsz lakni akkor rezsivel együtt durván 200 ezer Ft-ot ki kell csengetned lakhatásra. Normális érkezés havonta 70-100 ezer Ft. Bérlet 10 ezer Ft. Szabadidő 50 ezer Ft. Ennyi volt a jó fizetésed. A jövőd meg a szemetesben."


Hát nem kell Budapesten élni! Hihetetlenül vízfejű az ország, pedig más városokban is van élet! Én pl egy megyeszékhelyen élek, programozóként dolgozok egy nagy cégnél, akinek itt van az európai központja (és nem Budapesten). Havi 210-ből cakli-pakli kijövök és ebben benne van a lakhatás, rezsi, kaja, kocsi, szabadidő, minden.

Most komolyan, itt havi 200-ból 100 nm-es frissen felújított kertvárosi házban élhetsz...



Amúgy ha alkalmazott vagy és rendesen végzed a munkádat, akkor is megkapod a pénzed, ha pl egy ügyfél nem fizet a cégnek. Aztán, ha szabadságra mégy, az is fizetve van. Ha lebetegedsz, akkor is kapod a táppénzt. Vállalkozóként hidd el, többet kell doglozni, főleg az elején.

2019. márc. 25. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Miért érdemes alkalmazottnak lenni?

Fix bevétel minden hónapban.

Ha nem vezetői pozícióban vagy nincs, vagy csak minimális a felelőség.

Többnyire fix a munkaidő, ami általában 8 óra naponta és heti 5 nap.

A munkaidő lehet változó is, beosztástól/munkahelytől függően.

Ha az ember nem érzi jól magát elmehet táppénzre, szabadságra.

Éves szinten meghatrázotott, egy ideig folyamatosan növekvő szabadság.

Maszekolás, hobbiból való pénzekreseti lehetőség ugyanúgy megvan, mintha az ember vállalkozásk keretein foglalkozna ezzel. Viszont alkalmazottként nem tesz kockára mindent, nem kell nagyon kockáztatnia.

Ha nem tetszik az adott hely, tovább lehet állni, el lehet költözni.

2019. márc. 25. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!