Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A motivációs trénerekkel mi a...

A motivációs trénerekkel mi a probléma?

Figyelt kérdés

Szerintem alapvetően jókat mondanak és jó az üzenet csak a többség nem érti, vagy nem tudja alkalmazni a saját életében.


Sokan megváltást várnak, de mindenkinek önmagának kell megoldani a saját problémáit, ezek a tréningek viszont segíthetnek.



2019. márc. 27. 14:52
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Az hogy csupa érvénytelen lózung amiket szajkóznak. A másik pedig hogy nagyok sokuk szektás nárcisztikus pszichopatákat akarnak gyártani. Mindig neked van igazad, ne hallgass másokra, amit te csinálsz mindig az a jó stb...
2019. márc. 27. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Azt leszámítva, hogy 100% lehúzás?
2019. márc. 27. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Akad jó, de nehéz a búzát megtalálni az ocsúban. A fő baj az, hogy mindenkinek más fog beválni és mindenkinek más és más összetételben kell valós tapasztalatokat szereznie, amihez csak elindulni és menni kell, meg persze létező tudást elsajátítania. A legjobbakat egyébként arról ismered fel, hogy tényleg inkább csak motiválnak, inkább csak rávilágítanak, mennyire nem vészes dolog lépésenként előre haladni az ismeretlenbe nap mint nap. De önmagában persze általában kevés. Sok esetben a személyiséged önmagára találásánál érdemes kezdeni, amihez a trendi pszichológiai megfejtésektől az ősi vallások ténylegesen megvilágosító alaptanaiig és gyakorlataiig minden fellelhető tudást érdemes alaposan végigrágnod.
2019. márc. 27. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 EG0 ***** válasza:
100%

A baj az, hogy a motivációt magadnak kell megtalálni, aztán magadnak kell kemény munkává formálnod, és nem veheted meg pénzért végigülve egy bullshitelős előadást.

Kb. annyival leszel előrébb egy ilyen trénert hallgatva, mint amennyivel jobb focista leszel egy bajnoki meccset végignézve.

2019. márc. 27. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Az hogy az internet korában netto lehuzas. Ugyanúgy az influencerek, a coachok stb. A pszichológust teljesen megértem, a többi csak körítés
2019. márc. 27. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Arra céloztam, hogy a tényleg jók nem ilyen "örök segítők", hanem segítenek kikeveredni az esetleges kezdeti csapdáidból, megkönnyítik az esetleges félelmeid felderítését és helyükön kezelését, vagy épp adnak egy atyait a fel-felbukkanó hitetlenségnek, de úgy, hogy végül tényleg ne legyen szükséged semmilyen vezetésre. A mellébeszélős meg általánosságokkal betemetős wannabe személyi kultuszépítőkre meg nincs semmi szükséged, ők olyanok, mint a jó, de szemét orvos, aki pont képes annyira rossz állapotban tartani, hogy újra és újra hozzá fordulhass és "hálásan" távozhass...
2019. márc. 27. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Hát, én nem tudom, de pl lehet, hogy nem feltétlen értenek a dolgokhoz, amikről beszélnek, pl emberi kapcsolatok, pl valaki valami ilyesmit tanít, hogy a nő azt szereti, ha a férfi lealázza; és ilyen pl pasiknak tart csajozási tréninget. Szóval lehet olyan, aki ért a dolgokhoz, amikről beszél, és tényleg segít, valaki meg lehet, hogy teljesen rossz tippeket ad. Szóval amúgy szerintem ezt így ketté kell bontani, mert létezhetnek olyanok , akiknek beválhatnak a tippjeik, de létezhetnek olyanok, akik meg tök rossz tanácsokat osztogathatnak. És az nagyon nem jó. És amúgy lehet, hogy segítő szándékkal ad tanácsot, és véletlenül, tudatlanságból sikerül rosszra mondjuk egy tanácsa; meg még lehet olyan is, hogy amúgy nem érdekli igazán, csak a pénz, és ennek kedvéért húzott fel egy előadássorozatot. Tehát nem feltétlen mindig adnak jó tanácsot. De lehet, hogy van olyan is, aki jó. Én amúgy nem ismerek ilyen motivációs trénereket, egyet se, semmilyet, se rosszat, se jót.
2019. máj. 31. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Előzőhöz csatlakozva: olyan is lehet, hogy beválik, mégis számodra tévút. Maradva a beteg csajozós tréneres példánál: megtanulod kissé lekezelni a nőket, teli leszel barátnőkkel, de ez egyáltalán nem az az élet, amire vágytál, és pl. elkerül a szerelem is, vagy pont hogy lerohan az első belevaló csaj esetében, viszont ő a legapróbb lekezelésre is szénné olt, amitől csak jobban begerjedsz, és módszer sincs rá, nem kellesz neki, főleg nem a rosszul betanult játékmacsó kliséiddel. :) A vége úgyis az, hogy magad maradsz, természetadta motiváltsággal a kutatás, gyakorlatba ültetés felé, amikor a helyzetedből kikeveredés a tét. Ezen a ponton ha bármilyen tanácstalanság elkap, többnyire a "tarts ki, ez a célegyenes" a megfejtés rá.
2019. jún. 2. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!