Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha van egy a versenyszférában...

Ha van egy a versenyszférában totál értéktelen diplomám, akkor azt az önéletrajzomban tüntessem fel, említsem az interjún? Vagy inkább titkoljam el?

Figyelt kérdés

Szóval egy magáncég olyan meghírdetett pozicióját céloznám meg, melynél a "felsőfokú végzettség előny, de nem elvárt"...


Viszont gondolom leginkább a szakirányú végzettség lenne előnyös, hát nekem olyan meg nincs...

Közigazgatás-szervező diplomám van.


Az a kérdés, hogyha azt a hipotézist vesszük, hogy rajtam kívül csak középfokú végzettséggel rendelkezők jelentkeznek (mivel a nettó fizetési keret elég szerény), akkor én velük szemben előnnyel indoluk e pusztán azért mert diplomás vagyok?


Tehát ha mondjuk minden jelentkező teljesen olyan mint én, leszámítva a diplomát, akkor az inkább előny vagy hátrány lehet számomra?


2019. márc. 27. 21:38
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
írd bele
2019. márc. 27. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Előny. Írd bele!
2019. márc. 27. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem előny. Csomó bölcsészből lesz pénzügyes stb, mindig előny ilyen területeken a diploma.
2019. márc. 28. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Ne tagadd le sehol. Te azért a diplomáért megdolgoztál, mindegy mi az.

A hirdetéshez tartozó állásnál pedig előny lesz.

2019. márc. 28. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen értéktelen diploma nem létezik
2019. márc. 28. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nincs olyan, hogy értéktelen diploma! Ez csak a gykorikerdesek.hu agyhalottjainak és a 12 éves "vérpistik" baromsága.

Mindenképpen írd bele az önéletrajzodba, semmiképp se tagadd le.

Főleg, ha valamelyik jó nevű intézményben végeztél (ELTE, Corvinus stb).

2019. márc. 29. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
ha már sikerült összeguberálnod egy diplomát, akkor mindenképp említsd meg! ha van érettségid elhiszik, hogy tudsz írni/olvasni. Ha van diplomád, akkor feltételezik, hogy értelmes ember vagy. Nem feltétlenül igaz, de 10 diplomásból több az értelmes, mint 10 olyan ember közül, akinek csak érettségije van. Ez nem azt jelenti, hogy akinek csak érettségije van az hülye, de statisztikailag nehezebb "melléfogni"
2019. márc. 29. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!