Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Van olyan, hogy valaki munkahe...

Van olyan, hogy valaki munkahelyet vált, és egy rosszakaró ex-kolléga/főnök felhívja az új helyét, hogy keresztbe tegyen neki?

Figyelt kérdés

Előfordul, hogy felhívja az előző munkahelyről az egyik kolléga vagy főnök (pl irigységből, vagy akármilyen más indokból) az új munkahelyet, és rosszakat mond róla, és ezzel el is éri azt, amit szeretne, tehát emiatt mégsem alkalmazzák az új munkavállalót?


Vagy olyan megtörténik, hogy az új munkaadó hívja fel az előzőt, hogy érdeklődjön az új munkavállalóról, és amiatt, mert onnan rosszat hall róla, elküldi?



2019. márc. 28. 16:32
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Van
2019. márc. 28. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
És ilyenkor sikerül is elérnie azt, amit akar, vagy az új cég lesz.rja az ilyen rosszindulatúakat?
2019. márc. 28. 16:51
 3/13 anonim ***** válasza:
89%

Szerintem attól függ, hogy mennyire van jóban a két cég. Vagy, hogy állnak-e üzleti kapcsolatban...

Szerintem kiscégeknél számít, hogy kiről mit hallnak, de mondjuk egy multinál nem.

2019. márc. 28. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
91%
Minek mondod el a régi munkahelyeden, hogy hova mentél dolgozni? Semmi köze hozzá.
2019. márc. 28. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
73%

Szerintem ez maximum ismerősi körben működik kicsi, családi, pár fős cégeknél.


Átlagos cégeknél örülnek ha megszabadulnak az illetőtől. Másrészt a kollégáknak és főnöknek van jobb dolga, mint az után nyomozgatni ki hova ment és rossz hírét kelteni. Meg alapvetően nem szokták ezzel magukat sem lejáratni.

2019. márc. 28. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
31%
Pont a multiknal van komolyabb pozicioknal, hogy felhivjak az elozo munkaltatot es kikerik a velemenyet.
2019. márc. 28. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
75%
Pont a multi nem csinál ilyet, lévén teljesen törvénytelen információt kiadni (ex) munkavállalókról. A GDPR szabályozásról már nem is beszélve...
2019. márc. 28. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Utolsónak van igaza.


A munkáltató (pláne telefonon) nem adhat ki információt egyik dolgozójáról sem. Még arról sem, aki már nem ott dolgozik.


"A munkáltató a munkavállaló kérelmére, ha a munkaviszony legalább egy évig fennállt, a munkaviszony megszüntetésekor (megszűnésekor) vagy legfeljebb az ezt követő egy éven belül a munkavállaló munkájáról írásban értékelést ad.


Az értékelés valótlan ténymegállapításainak megsemmisítését vagy módosítását a munkavállaló bíróságtól kérheti."


Csak ilyen formában hivatalos az információszerzés...

2019. márc. 29. 05:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 TappancsMancs ***** válasza:

Az más amikor felhívják az előző munkáltatót mintegy referenciaként és más amit a kérdező kérdez, hogy az előző cég hívja fel a később céget.


Egyébként ha van valami okod ilyet feltételezni, akkor ne mondd el a munkahelyeden, hogy hova mész. Ritka eset, de előfordulhat.


Szerintem az előző munkáltatót nem annyira szokták megkérdezni, mert nem ismerik az ottani körülményeket, elég egy fasirtban elválás amit nem tud a felvételiztető, és lehúzzák neki a jelentkezőjét. Holott sokan lépnek ki a munkáltató, vagy a főnök miatt és morcizhat emiatt a cég.


Referencia miatt érdeklődni az előző munkáltatónál szerintem csak nagyon komoly állások esetében van értelme.

2019. márc. 29. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen mindegy, hogy multi vagy nem multi...ha jelentkezik valaki a céghez, és az önéletrajzából látják hol dolgozott előtte, melyik volt az előző munkahelye, akkor simán előfordulhat, hogy felhívnak ott valakit, és megkérdezik, hogy milyen az illető. Én dolgoztam multinál munkaügyesként...bejött a CV, HR vezető meglátta, és ha volt az előző cégnél ismerőse (HR osztályon), már hívta is...vagy pl. részlegvezető, miután kapott egy önéletrajzot, felhívta a jelentkező akkori munkahelyét, és megkérdezte, gáz lenne-e, ha felvenné (mármint azért, mert így elveszi a másik cégtől az embert). Megtörtént esetek. A személyes kapcsolatokat soha senki nem tudja megkerülni/ kivédeni.
2019. márc. 31. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!