Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mennyit lehet jutalékkal...

Mennyit lehet jutalékkal együtt keresni az Extreme Digitalba?

Figyelt kérdés

2019. márc. 29. 18:20
 1/3 anonim ***** válasza:
19%
Garantált minimálbér + jutalék (Ez lehet 0 is meg elég nagy összeg is )
2019. márc. 29. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
27%

Jutalék?

Mire?

Bármire, amit elad?

Mert akkor mindenki kapna jutalékot. De ha csak egy bizonyos termékkörre jár, akkor is elég valószínű, mert az ember úgy megy be iléyen helyre általában, hogy tudja, mit akar, már kinézte neten pl.


Sokat biztos nem keresnek, van ott egy ismerősöm, igaz nem kérdeztem konkrét összeget, mert annyira nem baráti a viszonyunk, de ő úgy fogalmazott, hogy nem keres meg egy normális fizetést se.

2019. márc. 29. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
47%

Nem árt tudnod, épp most fuzionál az edigital és a román emag. Utóbbi lesz a többségi tulajdonos. (cégük nagy része pedig egy afrikai cégé, pontos részleteket nem tudok, de utána lehet tudakolni)


Munkám által sokszor vásároltam / vásárolok az edigitalban, elég jól megismertem egy-kettő ott dolgozót. Nem keresnek sokat, konkrét összeget én sem tudok. A cég kívülről jobbnak, szervezettebbnek látszik, mint a melósok szemében. Nagyjából e-kép fogalmazott egyikük: "Ez is csak egy melóhely. Átlagos, melós, nem szórakozni járunk ide az tuti. Az itteni főnök kissé szadista és melómániás, de ez párosul az igénytelenségével. Ő alig csinál valamit, miközben mindenkit bas.ogat. A helyettese talán még nála is rosszabb. Fiatal diplomások, akik úgy képzelik, ők tojták a húsvéti nyulat is."

Tehát, úgy gondolom, nagy reményeket ne fűzz hozzá, nem ennél a cégnél fogsz meggazdagodni. Ha meló kell, akkor próbáld meg. Kapsz érte pénzt, ám szerintem úgy kell hozzáállni, mint minden más munkához, az alapfizut kell nézni, hiszen minden egyéb csak lehetőség, nem garantált.


Tapasztalatból mondom, nem biztos, hogy megéri széthajtani magad egy kis plusz pénzért. Ha állandóan nagyon pörögsz, akkor a főnök is elvárja ezt a teljesítményt folyamatosan. Megszokják a tempódat és idővel azt tekintik majd az alap sebességednek, teljesítményednek.

Minden melóhelynek a célja, hogy olcsón dolgoztasson, minél magasabb haszonkulccsal! Aki alkalmazottként akar megélni az számítson rá, nem lesz felhőtlen élete!

Hét évvel ezelőtt én ráuntam az alkalmazotti viszonyra. Pontosabban jött a fidesz és leépített az állami cégtől több száz kollégámmal együtt. 12 évig melóztam ott, életem álommelója volt, szerelem nem csak munka, onnan szándékoztam nyugdíjba menni. Speciális szakma, szellemi munka lévén nemigen tudtam elhelyezkedni máshol, pontosabban pár hónapra igen, majd sokáig sehol.

Visszatértem előző szakmámhoz, de azt már nem bírtam fizikailag. Egy-két évig csináltam, kicsit itt, kicsit ott, de nem bírtam elviselni a számtalan hülyébbnél, hülyébb (többnyire fiatal) főnököt. Tudásuk és tapasztalatuk nulla az enyémhez képest és mégis ők akarják megmondani nekem a frankót. :-( :-o Belefáradtam, hogy a legapróbb dolog miatt is vitázzak velük.

Vállalkozó lettem, itthon melózok a saját elképzeléseim alapján. Nincs főnököm, nincs aki dirigáljon, nincs vita, nincs stressz! Nejem is egyéni vállalkozó (más területen). Mellette befektettük a pénzünket ingatlanokba, ami a piaci helyzetnek köszönhetően bejött, így tudjuk forgatni is. Ha egy napot sem dolgoznánk, akkor is megélnénk a befektetésekből. Nem gazdagon, de alkalmazotti munkaviszonynál jobban.

AZ ELSŐ NÉHÁNY ÉVBEN NAGYON NEHÉZ VOLT, kajára is alig tellett! Minden fillér helyét tucatszor meggondoltuk. Mindenből a legolcsóbbat, csak amire muszáj volt költeni, azt vettük meg. Három éve érett be a munkánk. Istennek hála, azóta pedig tartani tudjuk a szintet. Minden évben nyaralni is eljutunk 2-3 hétre. Sok szabadidőt is tudunk magunknak teremteni. Rendszeresen kirándulunk, moziba, színházba, koncertekre, kiállításokra járunk a gyerekeinkkel. Kicsik voltak mikor nehezen ment, manapság, mikor nagyon fogékony kiskamaszok, kellő mértékben kapnak kulturális élményeket is. Régen is mentünk, de kizárólag ingyenes vagy olcsó programokra, manapság kicsit nagyobb a lehetőség. Ennek ellenére nem szórjuk a pénzt, ésszerűen próbáljuk beosztani, befektetni.

47F

2019. ápr. 2. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!