Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Melyik budapesti vállalkozásho...

Melyik budapesti vállalkozáshoz érdemes szoftverfejlesztői/programozói gyakornoknak elszegődnie egy pályakezdőnek?

Figyelt kérdés

Jelenleg mérnökinformatika szakon tanulok (Tudom, tudom, az egyetem nem ad piacképes tudást. 🙄). Az érdekelne, hogy pályakezdőként hova érdemes beadni a jelentkezést C# szoftverfejlesztői vagy programozói állásra. Olyan hely lenne érdekes, ahol van fejlődési lehetőség is. Fizetés egyenlőre nem fontos, a lényeg, hogy legalább szerényen, de meg lehessen belőle élni.


Vannak miniprojekt ötleteim, amiket meg akarok valósítani, ha ezekkel kész vagyok, akkor remélem referenciának jók lesznek.



2019. ápr. 1. 15:14
1 2
 1/11 kreténpali ***** válasza:
100%

Két út van. Az egyik, hogy a saját projektjeid otthon csinálod, így egy idő után megtanulod használni az internetet, megtanulod a programozás elveit és talán még használni is. Ezt szeretik mindenhol, mert mindenkinek megéri, ha szabadidődben is képzed magad.


A másik, hogy elmész egy multihoz és lehúzol pár évet, folyamatos képzésekkel, tanulmányi szerződés... Sem kis sem közepes sem nagy cégek nem veszik a fáradtságot pénzt és kockázatot, hogy kezdőket képezzenek.

2019. ápr. 1. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Világos. És az általad leírtak alapján mely vállalkozásokhoz érdemes jelentkezni az első és a második utak alapján? (Azért lenne érdemes mindkettő útra írni példákat, hogy később valakinek még hasznára lehessen a válasz, ha rátalál erre a kérdésre.)
2019. ápr. 1. 15:39
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

A miniprojekteket miért nem az egyetem mellett csinálod? Utána honnan lesz rá időd? Ez nem számonkérés, inkább tanács :-)


Arra nincs épkézláb ötletem, hogy hova menj, én egy kutatóintézetbe mentem, az eléggé más, nagyon nem C# fejlesztői munka. Fejlődési lehetőség szempontjából persze szuper hely, a kutatás pont az a terület, ahol állandón új dolgokat kell kipróbálnod, és van szabad kapacitásod arra, hogy tanulj.

2019. ápr. 1. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Én ha ezt egyetemen tanulnám, tuti az evosoft-hoz mennék.

Igazából így is szemezek velük, csak junior pozícióra, ahhoz meg még nincs meg az elég tudásom.

2019. ápr. 1. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

#3:

A miniprojekteket idén tervezem megvalósítani. :)


#4:

Az Evosoft-tal én is szemezek. Lehet ide is beküldöm majd a jelentkezésemet, ha úgy alakul.

2019. ápr. 2. 07:56
 6/11 anonim ***** válasza:
62%

Kb. ahova felvesznek.

Normális (főállású) állásból sincs annyi mo-n, hogy csak úgy válogass, gyakornokiból még annyira se.

Nyilván egy nagyobb nevű cég jobbat dob majd a karriereden mint egy random pincebété.



Valaki írta itt a saját projektet, de a cégnél eltöltött valós munkatapasztat kb. össze se hasonlítható a random hobbiprojekt otthoni gányolásával, az előbbi sokkal többet nyom az értékeden az utóbbit meg amúgy is alapnak tekintik.

2019. ápr. 2. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Az EPAM-nál úgy hallottam, lasszóval fogdossák az embereket, szerintem add be a CVd, lehet, hogy bejön.


Egy bizonyos szenioritási szint alatt szerintem nagyon klafa hely.

2019. ápr. 4. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

#7:

Lehet az lesz. Eddig úgy láttam, hogy főleg Java fejlesztőket keresnek, de az imént, amikor rákerestem az EPMA-ra, akkor láttam, hogy van mentorprogramjuk .NET fejlesztőknek, amit ma írtak ki Profession.hu-ra. [link]

2019. ápr. 4. 12:35
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem eleinte mindegy hol csak szakmában dolgozz. Még az se feltétlen szükséges, hogy C# legyen. Majd később keresel mást ha annyira C# irányba akarsz menni. Az meg nem igaz, hogy sehol sem tanítanak.
2019. máj. 26. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Pályakezdő vagy.

El kell kezdeni valahol, s apránként tovább, feljebb haladni.


Az a lényeg, hogy "szakmán belül" maradj, ha ebben gondolkodsz a jövőben is.

2019. máj. 27. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!