Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Szabadság megváltása vagy...

Szabadság megváltása vagy kiadása felmondás esetén?

Figyelt kérdés

Munkaviszonyom közös megegyezéssel megszűnik, van még pár nap szabadságom, amit lehetőség szerint nem szeretnék felhasználni, jobban örülnék, ha a munkáltatóm megváltást fizetne.

Ebben az esetben, ha a munkáltató nem adja ki magától, én pedig nem kérem, hogy adja ki, ugye jár a szabadság pénzbeli megváltása?


2019. ápr. 3. 09:05
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Jár. Beszéljétek meg, hogy a munkádra lenne-e nagyobb szüksége és megváltja, vagy kiadja inkább.
2019. ápr. 3. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Köteles vagy kiadni vagy megfizetni. Ha már közös felmondás, akkor papírozzátok le, hogy hány napod van és mi lesz vele, ne a végén lepődj meg, hogy papíron kiírták.
2019. ápr. 3. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Utolsó jól írja. Menj oda a főnöködhöz és nézzétek meg hogy időarányosan hány nap szabadságod van bent, mert ugye csak ennyit lehet kivenni, vagy kifizetni amennyi időarányosan jár neked. Ennél többet nem adhat ki, nem is fizethet. A lényeg hogy erről írjatok egy papírt hogy időarányosan van x napod és hogy ezt kiveszed a felmondási idő végén, vagy kéred hogy pénzben fizesse ki. A munkáltatók ilyen esetben inkább kifizetik mint hogy kiadják, de ha te direkt kéred hogy adja ki és ne fizesse akkor szerintem kifogja neked adni.
2019. ápr. 3. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

A megállapodásban szerepel, hogy a ki nem vett szabadságot megváltják, viszont szóban azt mondják, hogy "ki kell vennem". Én úgy gondolom nem kell, és én nem akarok leállni egy multival kő-papír-ollózni, de ha már leírták, hogy megváltják, nem mondhatják szóban, hogy márpedig ki kell vennem.


(Természetesen ha kiadják xy dátumra, hogy szabadságon vagyok, akkor nyilván szabadságon leszek, ez van, de az ilyen, megállapodással szembe menő szóbeszédeknek nem annyira tudok hinni, de azért elbizonytalanítottak)

2019. ápr. 3. 09:55
 5/6 anonim ***** válasza:

Le van írva, hogy kiadja ami megmaradt.

Ez lehet X nap, és lehet 0 is, az első mondat szerintem mindkét esetet lefedi.

Amúgy a szabik kiadásáról a munkáltató dönt.

2019. ápr. 3. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

"A megállapodásban szerepel, hogy a ki nem vett szabadságot megváltják, "


A ki nem vett szabadságot...


Ha közben a munkáltató szabadságra küld (megteheti, hiszen Ő rendelkezik a szabadság jelentős része felett), akkor viszont nem lesz "ki nem vett szabadság".


Kár ezen filózni, nem hazugság, amit leírt, csak mégis más szitu állhat fenn a végén.

2019. ápr. 5. 05:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!