Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Kelet-Magyarországon milyenek...

Kelet-Magyarországon milyenek a mérnöki fizetések?

Figyelt kérdés

Üdv!


Magánéleti dolgok miatt Budapestről Kelet-Magyarországra kell költöznöm. Érdekelne, hogy ott milyen fizetésre számíthatok?

Villamosmérnöki diploma megvan.

Plusz 1 év szakmai gyakorlat automatizálás/plc programozás terén.


Valamint az is érdekelne, hogy a fizetések.hu-n megvehető részletes elemzés mennyire taglalja a régiók szerinti fizetéseket. Érdemes lenne azt esetleg megvennem? Van ezeknek bármi értelme?


Bármilyen tapasztalatot, véleményt örömmel várok.



2019. ápr. 4. 10:54
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Én építészként dolgozom kelet-m.o-n. Az most a tapasztalatom, hogy egy jó mérnök ebben a régióban olyan, mint sivatagban egy csepp víz. Mindenki munkaerőhiánnyal küzd, tehát az én területemen elkezdtek nőni az amúgy megalázó bérek (örülj, ha bérminimumért rajzolhatsz szintről azért elkezdett versenyképesedni a dolog). Ugye a legtöbben a fővárosban végeznek, angy részük ott le is telepszik vagy külföldre megy, nagyon keveseket csábít a vidék.


Hogy a te konkrét területeden milyenek a viszonyok azt nem tudom. Nézegesd a hirdetéseket. Viszont azért arra számíts, hogy a fővároshoz képest töredék a lehetőség. Esetleg Debrecen megy most, ugye multis fejlesztések miatt érdemes szétnézni. És azért fizetésben se fővárosi színvonalra számíts - viszont kalkulálj azzal, hogy lakást feleannyiért vehetsz, munkábajárás sokkal rövidebb idő, nyugisabb minden, tehát vannak előnyei.


Én fizetések.hu elemzést nem vásárolnék, eléggé speciális a területed, nincs szerintem róla túl nagy spektrumú elemzés. Én nézegettem az én szakmámban de távol állt a valóságtól.

2019. ápr. 4. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A multinacionális cégeknél (pl Bosch) nem rosszak a fizetések. Pesti fizetésekhez képest annyival nem kevesebb a bér, amennyivel olcsóbb vidék, tehát gyakorlatilag az ottani viszonylatban még akár gazdagabb ember is lehetsz, mint a fővárosban lennél.
2019. ápr. 4. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Építészek nyugat és kelet Magyarországon is szarul keresnek. Villamosmérnökök pedig mindkét helyen jól.
2019. ápr. 4. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
1-3: sajnos az építő/épîtész mérnök nem egy nagy karrier itthon. De villamosmérnökként vidéken is lehet alkudozni.
2019. ápr. 6. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!