Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mennyire gáz, ha lyukak...

Mennyire gáz, ha lyukak vannak egy önéletrajzban?

Figyelt kérdés
Huszonéves vagyok. Korom szerint már talán dolgoznom kéne, de azért még az én koromban is sokan tanulnak. Több mindenbe belekóstoltam, mert nagyon jó családi hátterem van, és a szüleim támogatása ezt lehetővé tette. Emellett amúgy van két felsőfokú nyelvvizsgám és olyan végzettségem, amivel multiknál simán el lehet helyezkedni jó fizetésért. Az érdekelne, hogy mennyire gond az, hogy voltak fél-egy éves időszakok, amikor nem csináltam semmi olyat, ami beleírható egy önéletrajzba. Mennyire néznek ebbe bele egy állásinterjún, ha amúgy jók a végzettségeim és az ajánlásaim?
2019. ápr. 4. 23:54
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
28%

Kamuzz oda valamit!


Utazás, betegség, nyelvtanulás, családi cég ügyei,...

2019. ápr. 4. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
24%
Hát ez kiderül hamarosan, nem? :) Vagy ha azt írjuk, hogy gáz, akkor nem jelentkezel sehova??
2019. ápr. 5. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Ha azt írjátok, hogy gáz, akkor megfontolom, hogy az első válaszadó által javasolt megoldást alkalmazzam...
2019. ápr. 5. 00:14
 4/14 anonim ***** válasza:
75%
Tapasztalatból mondom jobban jársz ha a kieső részekhez kamuzol valamit, főleg most hogy nagy a munkaerőhiány, az embereke hálóval alig bírják befogni a munkahelyekre. Jó persze vannak olyan országrészek ahol nem így van, de ott is azért könnyebben talál egy fiatal állást. Egyébként ha 1-2 hónap kiesés van azt nem kell leplezni de ha több hónap vagy év akkor valamit kamuzz oda. Mindegy hogy igaz vagy sem a kutya ne fog utánajárni. Írhatsz betegséget, de írhatod azt is hogy külföldön vettél részt alkalmi munkákba nyelvtanulásként is ez eleve jó pont is lehet.
2019. ápr. 5. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Betegséget ne írj, ha betegeskedőnek néznek és azt hiszik, sokat leszel táppénzen, az nem jó pont.
2019. ápr. 5. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
0%
Ha nagyon jó a családi háttered, akkor minek töröd magad a munkahelykeresessel? Avagy ha nagyon jó a családi háttered, akkor miért raknak be valami sokat fizető, lablogatos állásba?
2019. ápr. 5. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Gondolom, a második kérdést úgy értetted, hogy "miért nem raknak be". A válaszom az, hogy én ezzel nem szeretnék élni. Max. átmenetileg, de engem nem vonz a család vállalkozás.
2019. ápr. 5. 01:03
 8/14 anonim ***** válasza:
75%
Én a lyukakra azt írom, dolgoztam hogy a pozíció szempontból nem releváns. Ha interjún megkérdezik pl azt mondom diákmunkásként csomagoltam vagy becsúszott egy kis fekete munka, mert kellett a pénz. Mondjuk, ha jómódban élsz utóbbit inkább ne használd.
2019. ápr. 5. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
83%

Senkit nem érdekli.


Nem kamut várnak az önéletrajzban, és az se érdekli őket, mikor szartál egy jót. Végzettséget + Munka tapasztalatot beírod és kész.

2019. ápr. 5. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
83%

Attól függ, miért vannak lyukak, hány lyuk, milyen időtartam és mit csináltál ténylegesen alatta?

Betegséget biztos nem írnék oda, de pl. ha külföldön voltál mittomén 2x fél évet, hát utaztál, na bumm. Vagy nyelvet tanultál kint. Nem vagy köteles mélyre menően beszámolni, ha nem egyhuzamban ilyen 2-3 évekről beszélünk.

2019. ápr. 5. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!