Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Jó helyekre valóban csak...

Jó helyekre valóban csak hátszéllel lehet bejutni például a zalaegerszegi Flexhez?

Figyelt kérdés
Soha nem "tett be" engem senki sehova mindig saját magamnak kellett kikaparnom a gesztenyét. És igazi szuper állásom így még nem volt hiába beszélek 3 idegen nyelvet. Most próbálok "nyomulni" ismeretségi körben és segítséget kérni éppen ezért. Való igaz, hogy többnyire csak így lehet jó állást szerezni hiába a jó végzettség és nyelvismeret?

2019. ápr. 5. 12:27
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
80%
Manapság igen.
2019. ápr. 5. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
22%

Nekem sosem volt hatszeles bejutás. Mégis mindig többet kerestem. Most Budapesten egy ügyfélszolgálaton dolgozom felső angol és német nyelvtudással, bőven 300 felett keresek havonta.

Képzeld, nem találunk embert! Olasz, francia, holland vagy spanyol nyelvtudású kellene.

2019. ápr. 5. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
66%

" Olasz, francia, holland vagy spanyol nyelvtudású kellene."


Spanyolul középfokon beszélek, csak nincs meg hozzá az angol :-( Meg aztán már nem is vagyok "fruska", a munkaerőpiacon már "öreg" vagyok :-(

2019. ápr. 5. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

"300 felett keresek havonta"


Ez nagyjából 1000 EUR. Ez Ausztriában kevesebb mint 1 havi mosogatás.


Amíg ilyenek a bérek nem meglepő ha nem angol vagy német nyelvet tanuló emberek máshol próbálnak szerencsét.


Nagyon sok ismerős tanult olaszt és spanyolt...egy sem itthon dolgozik.


Lengyelország,Csehország vagy Nyugat Európa.

2019. ápr. 6. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
82%
Egyáltalán nem. Figyeld a nyitott pozíciókat és jelentkezz bátran. Ha van ismerősöd a cégnél, akkor vond be őt is, mert lehet, hogy olyan állást pályázol meg amire vn ajánlási bónusz. Ebben az esetben az ismerősnek kell beajánlani Téged, de ha felvesznek, akkor egy kisebb összeghez juthat az imserősöd.
2019. ápr. 8. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

4#: nem tudjuk, hogy bruttó vagy nettó a "bőven 300 felett keresek" infó, sőt, lehet, hogy 349 ezer, akár bruttó, akár nettó. Szerintem sokan örülnének ennyinek, nem kéne rögtön külfölddel, mosogatással dobálózni.


Kérdező: 3 idegen nyelvvel nem is értem, miről beszélsz, miért nem volt még szuper állásod. Persze, ha kisvárosban laksz, akkor mindjárt értem. Érdekelne, hogy milyen irányban keresel? Csakhogy tudjam magam hová tenni. Alig beszélem az angolt, mégis felvettek br. 300-zal egy céghez Pestre, igaz, nem is kell oda az angol, netes hirdetésre jelentkeztem.

2019. máj. 7. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
66%

# 6


Szerintem meg azért kell a külföldi mosogatással dobálózni,ugyanis rá kellene ébredni az embereknek hogyha holnaptól nettó 400 ezer forint lenne a minimálbér akkor is felkelne a nap és a Flexhez hasonló multik is ugyanúgy maradnának :)


Nektek jó nettó 200 ezret sem megkeresni?


Szerintem nem!

2019. máj. 7. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

"akkor is felkelne a nap és a Flexhez hasonló multik is ugyanúgy maradnának"


Nem maradnának.


Ez már bőven olyan összeg, kiadás lenne, amiért megérni továbbmenni akár Ukrajnába, Törökországba vagy még messzebb, mondjuk Indiába.

2019. máj. 8. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
80%

# 8


Ma már ott tartunk hogy komplett konténervonatok jönnek Kínából mert a szállítási költségek is egyre magasabbak, és egyre több cég gyártat Európában vagy szűkebben vett európai kontinensen.


Ukrajnában olcsó munkaerő akad, de szakértelem nem sok.

India túl messze van. Törökök meg nem igazán játszanak ezeken a szinteken.


A Flex vagy a hozzáhasonló bérgyártók pont abból profitálnak hogy a vevőiknek garantálni tudják az európai gyártást. EU-n belül gyártani az európai cégek nagy részének fontos dolog.


Ezért írtam hogy a minimálbért duplájára is lehetne emelni,akkor sem változna semmi. A 400 ezret képletesen írtam,de ezek a cégek nettó 250 300 ezret is elbírnának.


De nyilván nem fog ennyit fizetni ha elég a 140 ezer nettóban.

2019. máj. 9. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem akarlak elkeseríteni de az ország egyetlen előnye a versenytársakhoz (pl. szomszédos országokhoz képest), hogy olcsóbb a munkaerő. Sokkal.

Ha nem lenne olcsóbb akkor ha nem is Indiába, de érdemesebb lenne továbbállnia inkább Szlovákiába, Lengyelországba, Szlovéniába stb. Ugyanis minden más tényező szempontjából sokkal jobbak ezek az országok nálunk.

2019. máj. 9. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!