Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » SSC-ben egy végzettség nélküli...

SSC-ben egy végzettség nélküli pincér lett a főnököm?

Figyelt kérdés

Spanyol srác, a jó pénz meg a nők miatt jött az országba pár éve. Mivel a spanyoltudása anyanyelvi, így simán érettségivel, minden más papír nélkül felvették először kezdő pozicióba. Addig csak pincérként dolgozott! Mostanra csoportvezető lett, de sorra kapja az ajánlatokat más cégektől, mert neki ez már önéletrajzban van!

Csak az zavar, hogy keményen jártam az egyetemre, mesterképzést is végeztem nemrég, mellette a felsőfokú spanyolt is letettem, de a felét keresem meg a pincér úr fizetésének. Plusz állásajánlatokat sem kapok. Amikor előléptetésekről volt szó mindig az volt az indok, hogy nekem a legrosszabb a spanyolom a csoportból (az összes kollégám echte spanyol állampolgár!).

Manapság ennyire nem számít hogy valaki értse is, tanulta is amivel foglalkozik? Csak a nyelv számít semmi más? Ha idejön egy perfekt kínai hajléktalan és indul egy kínai csoport nálunk, akkor azonnal felveszik? Emiatt fogok felmondani nemsokára, mert semmibe se nézik az embert.


2019. ápr. 6. 08:55
 1/7 anonim ***** válasza:
90%

A magyarok általában ott cseszik el, hogy gazdag országokba vándorolnak ki, ahol nincs SSC. Itt van például ez a cseh állás, ahol az anyanyelvi szintű magyaroddal, te lehetsz a király:


[link]


Lehet menni.

2019. ápr. 6. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Az ssc-s állások 99 %-a pont olyan, hogy semmilyen szakma nem kell hozzá, kizárólag a nyelvtudás, de az nagyon. Szimpla betanított majom munkák. Mit csodálkozol?
2019. ápr. 6. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Hát figyelj, ha egy helyen a nyelvtudás számít, akkor nyilvánvaló, hogy az anyanyelvű szinten / anyanyelvként beszélő ember lesz MINDIG előnyben! Szóval ezen ne akadj ki! Az a baj, hogy a magyar nem túl keresett nyelv más országokban, de nem lehetetlen vele elhelyezkedni. Csak kell mellé egy tökéletes angol/német/bármilyen világnyelv ismerete és kész.
2019. ápr. 6. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Természetesen lehet
2019. ápr. 6. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
64%

Csoportvezető ide vagy oda..még mindig rosszabbul járt hogy Magyarországra jött.

Keresetileg ez is alja...így valszeg nem nagy szám a srác.


Ezen meg ne bánkódj.

2019. ápr. 6. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Azért nem fogsz soha előléptetést kapni, mert pincérurazol. Egyrészt már rég nem pincér, a cégen belül tapasztalattal bíró emberként léptették elő, másrészt az egyetemen megszerezett tudásodnak a világon semmi köze egy SSC-ben szükséges tudáshoz, harmadrészt vannak cégek, ahol a HQ anyanyelviekkel akar együtt dolgozni bizonyos management szint felett.


Én például pénzügyi cégnél osztályvezetek, teljesen más típusú végzettséggel, a diploma, nyelvvizsga és társaik senkit nem érdekelnek.

2019. ápr. 6. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
SSC: betanított munka irodai környezetben. Mindegy, jártál-e egyetemre.
2019. ápr. 12. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!