Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Valaki a profession.hu-n...

Valaki a profession.hu-n keresztül talált már állást?

Figyelt kérdés

Elég sok helyre adtam be a jelentkezésemet a profession.hu-n keresztül, de 15-ből jó, ha 1-nél írtak vissza, hogy nem lettem kiválasztva. De senki semmi visszajelzést nem adott.

Meg hiába töltöttem ki magamról minden infót, alig nézték meg páran.

Illetve onnan is sokszor a cég saját honlapjára átirányít, ahol újra kell jelentkezni.

Saját tapasztalatból még mindig célra vezetőbb megoldás a cégek honlapján keresztül keresgélni, illetve a cégeket megkeresve érdeklődni.



2019. ápr. 6. 14:44
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%
igen
2019. ápr. 8. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%
Rengetegszer adtam be ott a jelentkezésemet az elmúlt egy évben. Két helyről értesítettek vissza egy elutasítót, a többiről nem is jelentkeztek.
2019. ápr. 17. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim válasza:

Szeptemberben 30 helyre adtam be a cv-met, abból 1-2 válaszolt, hogy nem engem választottak, 1 pedig behívott interjúra. 2 éve több mint 100 helyre adtam be a jelentkezésem, abból behívtak 7-8 helyre. Nem értem mi a baj.

Máshol is szeretnék próbálkozni. Mely más álláshirdetésekkel foglalkozó oldalt ajánlanátok?

Köszi szépen!

2019. nov. 6. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Pl én
2019. nov. 6. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
összesen kb 200 helyre adtam le. Munkát természetesen nem találtam. Vagy kamu, vagy ordenáré f fejek voltak, vagy teljesen röhejes ajánlatot adtak. És ilyenkor mind megy a pénz amit az utazásra költ az ember.
2020. febr. 27. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim válasza:

2013-ban 1-szer, 2014-ben 1-szer, 2015-ben 1-szer, 2016-ban 1-szer, 2018-ban 8-szor, 2019-ben 1-szer, 2020-ban 4-szer, illetve 2021-ben 3-szor (legutóbb kb. 1 órája) jelentkeztem a Profession-ön keresztül álláshirdetésekre.

Még 2018-ban hívtak be egy állásinterjúra. Arról a cégről azt kell tudni, hogy egy hírhedten ótvar cég, és csak úgy szálingóznak onnan az emberek. Ezt addig is tudtam, de annyira el akartam húzni az addigi munkahelyemről, hogy inkább megpróbáltam. Az sem véletlen, hogy egyszerre öten voltunk állásinterjún. Talán hatan is, ezt most nem tudom. A HR-es csaj megmondta, hogy az órabér próbaidő alatt bruttó 950 Ft, próbaidő után meg bruttó 1 000 Ft, majd végignézett rajtunk, és amikor rám nézett, akkor azt mondta, hogy engem egy kicsit elbizonytalanított. Akkor volt bruttó 1 200 Ft felett az órabérem, és azt is tudtam, hogy nemsokára emelés lesz, így tényleg elbizonytalanított. Az interjún elhangzott, hogy 4 műszak, vagyis 4 munkanap, aztán 4 szabadnap, aztán 4 munkanap, aztán 4 szabadnap, illetve az egyik négyes nappalban 12 óra, a másik négyes éjszakában 12 óra. Szóval elég fos munkaidő. De amúgy is elég trágya a cég, csak úgy gondoltam, hogy egy próbát megér. Aztán inkább nem éltem a lehetőséggel, de felvettek volna.

Utána 2020-ban is behívtak egy interjúra, majd minden bizonnyal oda is mentem volna ahhoz a céghez, csak nem jött össze. Ott annyit beszéltem a főnökkel, hogy majd hív, aztán kb. egy hétre rá hívtam, hogy mi van, de lerázott azzal a szöveggel, hogy majd hív, és aztán semmi.

Az előbb pont annak a cégnek a hirdetését láttam megint, úgyhogy most is megpróbálom, hátha most összejön.

Amúgy még valamikor 2020 őszén hívott valaki, hogy a Profession-ön találta az önéletrajzomat, van-e öt percem, én meg azt mondtam, hogy most nincs, majd olyan fél óra múlva érek rá, de másnap egész nap hívhat, tehát pont a legrosszabbkor hívott, amit azért nem mondtam neki, de aztán nem kaptam újabb hívást, szóval nagyon érdekelhette a dolog, ha utána nem hívott újra, vagy csak valami telemarketinges gyökér hívott.

Aztán most februárban kaptam egy hívást az East-men-től, hogy a csávó a Profession-ön látta az önéletrajzomat, és érdekel-e egy hollandiai álláslehetőség. Mostanság biztos nem, de ez eléggé összetett. Hívott volna 10 éve, már másnap repültem volna Hollandiába.

Szóval annyit tudok mondani, hogy 20 hirdetésre jelentkeztem, ebből kettő esetben hívtak be interjúra, az egyik cég egy lepratelep, a másik céghez meg nem vettek fel.

Amúgy még annyit tudok mondani, hogy egy rakás irodai munkát hirdetnek, szinte mindhez valamilyen diploma kell, de fizikai munkát, illetve szakmunkát alig találni. A legtöbben meg azt keresnek. Ilyen tekintetben a Jófogás.hu is nagyságrendekkel jobb álláshirdetési oldal.

2021. febr. 25. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!