Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Fel akarok mondani, mire...

Fel akarok mondani, mire számíthatok utána?

Figyelt kérdés

5,5 éve dolgozom egy helyen, bejelentve, fix bérért. Ezalatt az idő alatt 2-szer volt emelés, minimális összeggel.

Az lenne a kérdésem, hogy az álláskeresési járadékot utána hogy kell elintézni?

Meddig jár és az összeget hogy kell kiszámolni?

Az álláskeresési járadék után mi jön? Hallottam valami 22ezres dologról is.

28 éves vagyok, ha ennek van jelentősége, a témában.

Próbáltam utána nézni a neten, de elég ellentétes infokat találok. Előre is köszönöm.



2019. ápr. 7. 14:46
 1/6 anonim ***** válasza:
27%
Ha te mondasz fel, akkor nincs végkielégítés, ha jól tudom.
2019. ápr. 7. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
92%

Végkielégítés valóban nincs, de nem is ez a kérdés.

Az álláskeresési igényléséhez be kell menni a lakóhelyed szerinti munkaügyi központba. Az elmúlt 3 évet nézik, mivel neked 900 napnál több munkaviszonyod volt, 90 napig fogod kapni az álláskeresésit. Összege az elmúlt 4 negyedéves bruttód átlagának 60%-a, de max a minimálbér összege. Ebből pedig összesen 25%-ot vonnak.

A 22 ezres dolog azt hiszem, a foglalkoztatást helyettesítő támogatás, de szerintem nem úgy működik, hogy lejár az álláskeresési és másnap már kapod. Ahhoz szer5intem legalább egy éve (vagy hasonló) munkanélkülinek kell lenned.

2019. ápr. 7. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
71%
Az fht-t nem a munkaügyi, hanem a helyi önkormányzat adja, azt náluk kell igényelni, ha lejárt az álláskeresési.
2019. ápr. 7. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
57%

Miért nem a munkaügyi központot hivod fel?


Annál hitelesebb nincs.

2019. ápr. 7. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
0%
Inkább dolgozz ne potyazz
2019. ápr. 7. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

2-es jól leírta.

Talán annyi hogy ugye azért mész hogy nyilvántartásba vetesd magad, a támogatás csak ennek "velejárója" ha jogosult vagy rá. Meg fogják kérdezni hogy igényled-e a segítségüket az álláskeresésben, vagy nem. Ha igényled akkor kötelezően el kell menned állásinterjúkra, de nem túl jó feltételű állások lesznek...

Illetve van általában több tucat álláslehetőség kitéve a varókban is. Mondjuk ha szellemi munkád volt/lenne, akkor felejtős alapból.


Egyébként miért nem a meglévő állásod mellett keresgélsz? Vagy szeretnél pihenni 1-2 hónapot?

2019. ápr. 8. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!