Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ti hogyan döntenétek? Valahogy...

Ti hogyan döntenétek? Valahogy kitolhat még velem a főnököm?

Figyelt kérdés

4 órára vagyok bejelentve, viszont volt egy megállapodás a főnökömmel, hogy maradok pluszba azért kapok jutalékot.

Ez eleinte nagyon jól ment majd megcsappant. Aztán decemberben kaptam 300.000 körül (hivatalosan 60.000 4 órás bérre vagyok bejelentve)

Azóta folyamatosan is csökken.


Márciusban 135 órát voltam és erre kaptam 90.000 Ft-ot.

tehát a +55 órára 30 ezret. Közben felmondtam.

Mert azt mondták átvennének 6 (!!) órába, amivel kapnék +30 ezret, viszont nem elég lenne már csak délután 4 ig maradni, hanem 6 órában már 9 et kéne legalább melózni.

és akkor gondolom 8 -ban már 10-11 et...


Na ezt nem éreztem korrektnek és már 1 hete felmondtam.

Mondom a felmondási időt nem vagyok köteles letölteni mert a szerződésben 4 óra áll.

Mondták semmi gond, de akkor elesek a jutaléktól.

Ami most volt kemény 30.000 Ft...


Viszont ha maradok akkor simán mondhatják hogy nem volt jutalék, a hónapban vagy adnak egy 10-est hogy ennyi volt, én meg dolgozok 140-150 órát. Ami azért kevésnek tűnik, de sokszor készenlétben kell legyek ha bejön valami meló akkor menjek. Tehát + munkát sem tudok vállalni pl. éjszakára, mert volt hogy azt mondták hogy holnap nincs meló, de aztán mégis lett és délelőtt sos-ben berendeltek.


Tehát én lazán azt mondom hogy nem érdekel, kenjék a hajukra azt a 30.000 ret, kirúgni már úgy sem tudnak, felmondtam.

Viszont tény és való volt néhány hónap amikor jó pénzt vittem haza.

Átlagosan 130 órára 140.000 Ft körül

És ez az ország keleti fele.

Vannak akik már 800 Ft os órabérért összeteszik a kezüket.

Viszont amit én csinálok nagyon felelősségteljes, és nehéz munka. Úgy érzem nagyobb haszna volt a cégnek rajtam mint nekem rajtuk.

Ügyes vagyok, viszont nincs meg a végzettségem hozzá. Szóval ha azt nézzük ahhoz képest sokat kerestem.

Viszont ha a befektetett munkát és annak eredményét akkor keveset.



2019. ápr. 8. 20:17
 1/6 anonim ***** válasza:
57%
Felmondási idő van 4 órás bejelentésnél is. Csak akkor 4 órában töltöd le a felmondási idődet. Szóval a főnök rendes volt, hogy nem erősködik a felmondási idő letöltése miatt.
2019. ápr. 8. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Akkor nem írtam egyértelműen.

A felmondási időt mindenképpen le kell töltenem.

Viszont ő úgy gondolja, hogy töltsem le 8-ban.

És majd kapok érte jutalékot, ami 0 és végtelen között bármi lehet. De erről persze papír nincs...

2019. ápr. 8. 20:53
 3/6 A kérdező kommentje:
Most visszaolvasva tényleg rosszul írtam.
2019. ápr. 8. 20:54
 4/6 anonim ***** válasza:
79%

Nekem erről az egészről csak az jutott eszembe:

"Szó elszáll, az írás megmarad".


Ami nincs papíron, azt nehéz bizonyítani és követelni is.


Töltsd le a felmondási idődet, de csak 4 órában és vedd tudomásul, hogy annyit fogsz kapni, ami erre jogilag (hivatalosan) jár.

Semmi nem garantálja, hogy úgy fizet ki, ahogy megígérte. Te is írod, hogy bizonyította, nem szavahihető.

2019. ápr. 9. 05:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Így jár az aki okosba elsunnyogja az adókat.

Legyen ez tanuló pénz neked legközelebb, hogy ne feketézz.

2019. ápr. 9. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

jó tanuló pénz volt az egyszer biztos


de olyan nehezen találtam melót, azt mondták hogy így lehet csak

és ez irodai meló, előtte meg éjszakáztam gyárban

bízom benne most egy kis tapasztalattal, nagyobb eséllyel kapok melót...

2019. ápr. 9. 10:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!