Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Szerződésbe foglalt és nem...

Szerződésbe foglalt és nem teljesített béremeléssel érdemes bíróságra menni? Vagy úgyis kirúgnak?

Figyelt kérdés

Olyan helyen dolgozom ahol bértábla van, és a bértábla előírja hogy 3 évenként ugrik az ember automatikusan a táblában előre és magasabb fokozattal több bér is jár. Ez a szerződésben is benne van. A szerződés szerint nekem 17. novemberben kellett volna lépnem előre azóta se léptettek.

Ha én ezzel bíróságra megyek, akkor megnyerem az ügyet ez nem kérdés.

De vajon érdemes-e? Mert ha bíróságra megyek a vezetőség meg fogja találni a mondvacsinált okot az eltávolításomra.

Szóval kérdés paranoid lennék ha azt gondolom, hogy le kell nyeljem a dolgot mert ha nem nyelem le és bíróság, úgyis kirúgnak?


2019. ápr. 9. 11:16
 1/9 anonim ***** válasza:
Tanárként bármikor találsz másik állást, így nem nagy veszteség, ha kirúgnak. De én azt javaslom, ne várd meg ezt, hanem az első adandó alkalommal mondj fel abban az alapítványi iskolában, mert ahogy az előző kéréseidből kiderül, az a legrosszabb munkahely a világon.
2019. ápr. 9. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
fordulhatsz de azonnal kirúgnak én is mindig ezt csinálom, úgyis van 20000000 jelentkező egy ilyen helyre aki nem rinyál hanem dolgozik
2019. ápr. 9. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

"az első adandó alkalommal mondj fel abban az alapítványi iskolában,"


Na itt a gond, hogy az az "adódó alkalom" az mikor lesz....


mert amíg sehova se vennék fel csak gyárba 3 műszakba meg boltba árufeltöltőnek addig maradok!


Ja és NEM VAGYOK TANÁR.


Újra 100000000000000000000000000000000. alkalommal. Nme vagyok tanár. Iskolában vagyok bértáblás vagyok de NRM VAGYOK TANÁR.

2019. ápr. 9. 11:34
 4/9 anonim ***** válasza:
#11.34 Nagyon emlékeztetsz valakire, de akkor bocs. Hát figyelj, az ember mindig mérlegel fontos döntések előtt. Reális esély van arra, hogy ellehetetlenítenek, és elveszíted az állásod, ha pert indítasz. Ha zt mindenképpen el szeretnéd kerülni, akkor nincs mit tenni, kénytelen vagy tűrni a szabálytalanságot.
2019. ápr. 9. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

"Reális esély van arra, hogy ellehetetlenítenek, és elveszíted az állásod, ha pert indítasz"



Olyannyira hogy a főnökömmel már letárgyaltuk ezt mondtam lehet ebből bíróság lesz a végén ő meg erre közölte hogy oké de akkor addig dogoztam itt.

És nem gondolnám hogy viccel.


Volt itt már nem is egy ember akit szó szerint felmondásba kergettek. Nem mondtak fel nekik de olyan szinten rájuk szálltak hogy maguktól mentek.

2019. ápr. 9. 11:50
 6/9 anonim ***** válasza:
Szerintem huzd meg magad es orulj neki hogy van munkád a magyarok 99.99999% oda lenne egy ilyen allasert
2019. ápr. 9. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Mondjuk ha ez után kirúgják, akkor mehet második körre, mert emiatt történő kirúgás is törvény ellenes.


Nyilván állásod ez után se fog meg maradni, de legalább még1 adag pénzt lehúzhatsz róluk.


(Bár szerintem inkább szétszopatják majd, hogy magától meneküljön el.)

2019. ápr. 9. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

" mert emiatt történő kirúgás is törvény ellenes."


Majd gondolod ha kirúgna ezt írják be indoknak? majd a jogászuk kitalál valamik jó ki sindokot ezért tartják



de nem fognak kirúgni se helyette gondoskodnak róla hogy kedvem legyen magamtól menni.

Ha klirúgnának helyből járna nekem 3 havi átlagbérnek megfelelő végkielégítés.


szerinted azt fizetné? dehogy fizetné

2019. ápr. 9. 13:10
 9/9 anonim ***** válasza:

Szervusz, Balázska!

Szerintem az a baj, hogy az a ganéj alkoholista főnököd szokás szerint több hónapos késéssel fizeti ki a béredet, ezért még mindig csak a novemberinél jár, a decemberit majd valamikor június környékén kapod meg.

Egyébként ha nem írtál alá új munkaszerződést új fizetéssel, akkor hiába pattogsz. Bértábla ide vagy oda, a fizetés emelkedése nem automatikus, azt mindig szerződésmódosításnak kell megelőznie.

2019. ápr. 9. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!