Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha minimálbéren vagyok bejelen...

Gyula89freddy kérdése:

Ha minimálbéren vagyok bejelentve akkor ezenfelül alkalmazhat a cég teljesítménybérezést?

Figyelt kérdés
minden munkára megadott idő van ez a 100% ha lassabban dolgozunk mint amibe ez belefér akkor automatikusan romlik a %unk tehát a fizetéstünk. pl 1120ban van bejelentve és kifizet 950 forintba. BRUTTO.

2019. ápr. 10. 17:32
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Még teljesítménybéres rendszer esetén is meg kell, hogy kapd a minimálbérnek megfelelő összeget!


A teljesítménybéres rendszert úgy kell meghatározni, kialakítani, hogy minimálbér alatt senki ne kaphasson.


Mindezt objektív mérésekre és számításokra alapozzuk. Ezt előzetesen és igazolható módon meg kell ismertetni a munkavállalókkal. A követelményrendszert úgy kell összeállítani, hogy egy teljes munkaidőben foglalkoztatott számára, a rendes munkaidő alatt nyújtott százszázalékos teljesítmény biztosítsa legalább a mindenkori minimálbér elérését. A teljesítménykövetelmények felállítása során az általánosan érvényes munkakörülményeket, feltételeket figyelembe kell venni, hogy ne legyenek torzító tényezők.

2019. ápr. 11. 05:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

"Ha minimálbéren vagyok bejelentve "


Ilyen nincs. A dolgozót a munkáltató a munka kezdése előtt bejelenti. Ott nem jelent be a bérével kapcsolatban semmit.


Havonta viszont a bérszámfejtés alapján bevallja dolgozónként a bruttó bérét, a levont járulékokat, stb.


A bruttó bér pedig tartalmaz mindent összeget, ami után SZJA előleget és járulékokat vonnak. Tehát ha vegyes bérezési rendszer van, akkor azt is.

2019. ápr. 11. 05:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
megragadtad a lényeget ugylátom..
2019. ápr. 13. 14:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!