Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mennyire jogos ha egy 9 órás...

Mennyire jogos ha egy 9 órás műszakban csak 8at számolnak el mert 1óra kötelező szünet?

Figyelt kérdés
Illetve óránként 5 perc alapból jár,nem? Minek ezen felül még 1 óra?

2019. ápr. 11. 21:46
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Közmunkán jár óránként 5 perc...
2019. ápr. 11. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen jogos, minden a legnagyobb rendben van, ndm kell izgulnod:)
2019. ápr. 11. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

megtehetik, miért nem?


nemrég változott a közszolgáknál is ugyanerre, hogy a ebédszünet nem tartozik bele a munkaidőbe, emiatt annyival hamarabb kell menniük vagy tovább kell maradniuk.


a magyar valóság, dolgozz csak :D

2019. ápr. 11. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
91%

Ha a szerződésedben az áll, vagy nem szerepel benne ugyan, de van a cégnél kollektív szerződés, amelyben viszont szerepel, hogy 60 perc a munkaközi szünet, akkor teljesen jogos.


Ha a munkaidő a hat órát meghaladja, 20 perc, ha a kilenc órát meghaladja, további 25 perc munkaközi szünetet kell biztosítani.

A munkaközi szünetet legalább három, legfeljebb hat óra munkavégzést követően kell kiadni.

A munkaközi szünetet a munkáltató jogosult több részletben is kiadni. Ebben az esetben eltérhet a 3 és 6 órás munkavégzéshez kötöttől, de legalább húsz perc tartamúnak kell lennie.

2019. ápr. 12. 04:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
a DHL-nél is így nyomják voltam interjún pocsék
2019. ápr. 13. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Legtübb multinácinál így van. Csak közben azt az egy órát sem adják meg szünetnek, hanem dolgozni KELL közben.
2019. ápr. 30. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
45%
Akkor mondjanak fel, undoritó versenyszféra.
2019. máj. 1. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Mondjak fel és mit csináljak?

Éljek segíjen, mint a cigók?

2019. máj. 1. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Egyébként a GLS logisztikai központjánál volt így az esetemben. Senkinek nem ajánlom azt a helyet még jó hogy csak napi bejelentéssel voltam...:)
2019. máj. 4. 14:40
 10/10 anonim ***** válasza:

Én telkó cégnél vagyok. 2 óra oda az út. 9 óra a munkaidő, 2 órát mindennap túlórázni kell, amit nem fizetnek ki és nem csúsztathatod le, 2.5 óra haza az út. Majd megkérdezik, hogy miért nem tanulsz szabadidődben olyanokat, amivel szakmailag előrébb juthatsz és miért nem vállalsz gyereket. ... Mert mondjuk a napi 15.5 óra munkával töltött idő mellett a maradék 9-ben eszem, alszok, szarok és fürdök, és edzeni sincs időm, tehát az egészségemet sem tudom fejleszteni.


Miért nem mondok fel. Mert ez fizet. Ugyan ez a munka a lakhelyemen pontosan fele ennyit fizet. Igaz, ott csak 11 órát kell tölteni, nem 15.5-t.

2019. máj. 4. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!