Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért kell egy álláshoz...

Miért kell egy álláshoz idegen nyelvtudás?

Figyelt kérdés
Vinni kell tolmácsot.

2019. ápr. 12. 21:42
 1/9 anonim ***** válasza:
94%
Mert az állásban idegeny nyelven kell beszélni
2019. ápr. 12. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
55%

Pár éve volt egy felmérés. A hazai munkák, ahová nyelvtudás kell a felvételinél vagy már magához a diplomához, nos ezeknek a munkáknak a 80%-ában soha nem kell az idegen nyelvet használni!


Pl.: Egy óvónőnek, vagy tanárnak minek?

2019. ápr. 12. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
51%

Ez most komoly?

Ember,van egy mondàs,egy ember annyit èr amennyi idegen nyelven tud.


Alap egy angol nyelvtudàs,nem kèrdès.

2019. ápr. 12. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
83%
Manapság az angol felsőfok minimum elvárás sok helyen. Mi használjuk minden nap, mert nincs magyar ügyfelünk :D.
2019. ápr. 12. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
93%
Nekem meg sem kérdezték az interjún, hogy mennyire beszélek angolul (nyelvvizsga be volt írva), azóta elő skypeos konferenciánnis részt vettem és még ott sem kérdezte meg senki, hogy értem e amit mondanak, pedig csak engem érintett a téma amiről beszélt
2019. ápr. 12. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
86%
Ne vicceljetek már, az utolsó bevándorló migráns is gagyog már angolul.
2019. ápr. 13. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
87%
Ha ér annyit a szaktudásod meg a tapasztalatod akkor lesz melléd tolmács, de ez nagyon nem a te kategóriád. Egyébként ma már szinte mindenki karattyol legalább egy kicsit angolul.
2019. ápr. 13. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
82%
egy nerdfórumon alap persze. a valóság nem ilyen.
2019. ápr. 13. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Sajnos az utóbbi években mindenhova kérnek nyelvtudást. Én sem igazán értem, hogy miért, hiszen ténylegesen nagyon kevés munkához kell a nyelv.

Nem tudom. Az előttem szólókhoz: nem, nem a nyelvtudás határoz meg egy embert. Mindig is jó voltam matematikából, magyarból történelemből, fizikából, kémiából. Gyakorlatilag mindig mindenből 4-5-ös voltam. Egyedül a nyelv az, ami számomra egy teljes sötétség. Hiába tanultam reggeltől estig, semmi sem ragadt rám. Hiába volt az érettségim is 4-5, a nyelv épphogy csak meglett. Butaságnak tartom, hogy annyit ér egy ember ahány nyelvet tud. Nem. Mellette minden mást megtanultam, minden mást tudtam. A nyelvérzékem viszont nulla volt mindig is, hiába tanultam folyamatosan.

A kérdéshez visszatérve. Kitartást. Jelenleg én is munkát keresek, de szintén a nyelv miatt nem találok.

2019. ápr. 17. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!