Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mérnök után szakember?

Mérnök után szakember?

Figyelt kérdés

Az az igazság, hogy most már ezen is elkezdtem rágódni. 30 alatti vagyok, rendelkezem a gépész/villamos/informatikus "sikerdiplomák" egyikével, de úgy érzem, hogy nehezen állom meg a helyem akár kisváros, nagyváros vagy külföldön. Azon gondolkodtam, hogy esetleg ne vesszen oda az elvesztegett tanulás mindegyik sikerdiplomának van technikusija vagy éppen sima szakmunkása amihez 8 általános is elég, tudom, hogy ezeknek a szakmája, mint egy villanyszerelő, gépésztechnikus, IT rendszergazda ha jól csinálja szépen meg tud élni ha egy mesterembertől eltanulta a fortélyokat majd később magánemberként folytatni. Viszont nálam probléma az is, hogy a szerszámokkal nem bánok a legjobban, mert gyerek koromban nem volt erre lehetőség és ezek használatában nincs akkora rálátásom/érzékem, úgy is szokták mondani ezekre a személyekre, hogy egy csavart nem tud becsavarni.

Most még mérnök ként dolgozom, de ha innen is elmennék/kirúgnának lehet érdemes lenne inkább a fent leírtakon bíbelődni vagy totál hülyeség? Egyelőre nem adom fel a dolgokat.



2019. ápr. 13. 12:54
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha én lennék ilyen helyzetben, hogy nem nagyon boldogulnék a kétkezi szereléssel, akkor én megmaradnék a mérnöki elméleti tervezési melóknál.
2019. ápr. 13. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 TappancsMancs ***** válasza:
Nekem a probléma másnak tűnik és inkább azt nézném meg, mit értesz azon, hogy "nehezen állod meg a helyed".
2019. ápr. 13. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Elhelyezkedtél mérnökként, jó dolog. Gondolom, a munkád úgy néz ki, hogy nagyjából reggel 8-tól délután 4-ig dolgozol hétfőtől péntekig, de amúgy többé-kevésbé rugalmas a beosztás, ülsz valami irodában, nagyrészt számítógép előtt és úgy próbálsz megküzdeni a rád váró feladatokkal. Éjszaka alhatsz (ha tudsz), hétvégén pihenhetsz (szintén ha tudsz), vannak fizetett ünnepnapjaid, emberi életet élsz.

Ha te most nekiállnál elvégezni egy technikusi képzést és következő nekifutásra egy technikusi állást pályáznál meg, ez mind felborulna. Rögtön lehet járni több műszakba és örülj, ha csak napi 8 óra a munkaidő (a nappalos technikus nem a fán terem, ahhoz el kell tölteni pár évet az adott cégnél), se éjszakád, se hétvégéd, rosszabb esetben ünnepnapod sincs, műszak végére nyakig koszos vagy, egyébként meg vagy megsülsz, vagy megfagysz a gyárban, attól függően, milyen idő van ott. Ja, és te leszel mindenki kapcarongya: az irodában székelő felsővezetés téged rugdos, hogy miért nem tudod időben megjavítani, kiszámolni, optimalizálni, a sori melós meg csak szid, hogy nem értesz hozzá, nem is csinálsz semmit, csak ő dógozik egyedül az üzembe' és amúgy se úgy kell aztat beállítani.

Ha pedig nem valami termelőüzemi technikusi munkáról van szó: lehet hóban, fagyban, esőben, nyakig érő sárban villanyoszlopra mászni, keresni a leeresztőzsilip hibáját, elugrani az eldurrant olajcsőből kilövő hidraulikaolaj elől (és leesni a markolóról), ráadásul mindig, mindent "gyorsammá", "mileszmá", "ittállagéppedignyócvanmilijótfizettemérte", "nemerrűvótszó", "mikóleszmákész" jelszavak mentén kell csinálni.

Úgyhogy amíg megvan rá a módod, hogy a végzettségednek köszönhetően állásváltásnál egyik irodából a másikba ülj át, eszedbe ne jusson ezen változtatni. Meg fogod bánni.

2019. ápr. 13. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Még csak azt sem mondhatom, hogy több évet tudhatok magam mögött, mert még pár éve sincsen, hogy végeztem, de én ezt látom amit fent leírtam.

A harmadik válaszolónak annyit írnék, hogy igen, többnyire rugalmas munkaidőim voltak, több, mint 8 órában de annak plusz pénz vagy csúsztatás volt a kiváltása.

Azt az oldalt is tudom, hogy milyen dolog olyan személyekkel dolgozni (és ezt tényleg nem bántásból mondom), akikről 2 mondat után megmondod, hogy buta emberek. Azon szakmák amiket írtam pont olyanok, hogy az elején kell mással dolgozni de később el lehet menni magánvállalkozásba is, csak hát, nem olyan jó a kézügyességem hozzá...

2019. ápr. 13. 21:17
 5/5 anonim ***** válasza:

Én építőmérnökként félig meddig át kacsingattam már másik iparágba, de hosszú távon én is valami sajáton gondolkozom. Akár fizikaiként is.


Nekem amúgy ment a szakma szerintem, de én meg a heti 6 napba történő 10-12 óra melót untam meg. Nem a melónak él az ember.

2019. ápr. 14. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!