Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » 33-34 évesen pályakezdőként...

33-34 évesen pályakezdőként milyen esélyeim lennének Magyarországon?

Figyelt kérdés
30,éves vagyok, Ausztriában végeztem el két egyetemet (gazdasági és fordítói szak). Az egyetem előtt pincérkedtem, a szakokat csak később kezdtem. Sajnos Ausztriában a külföldiek kevésbé kapnak tanulmányaiknak megfelelő állást. Jelenleg egy Call Centerben dolgozom, ahol sokat kell szervezni. Nemrég teherbe estem és jövőre tervezünk hazaköltözni. A munkahelyi körülményeim nagyon rosszak, sokan felmondanak, mert nagyon sok a stressz, még ebédszünetet sem tarthatunk. Csak 3 hónapja vagyok itt, a terhesség előtt is fel akartam mondani, nagyon nagy a nyomás a főnökség részéről és félek, hogy elmegy a baba. A kérdésem: ha itt felmondanék, majd ha otthon babáznék (kettőt szeretnénk) és ha már úgy van, hogy újra dolgozhatok (akkor lennék 33-35 éves), mekkora esélyeim lesznek a piacon pályakezdőként? Mert se gazdasági, se fordítói vonalon sincs tapasztalatom. Viszont nem szeretnék karriert, nekem megfelel az SSC és a logisztikai ügyintéző is (németet, angolt perfekt beszélem). Ha nem mondanék fel és a stresses munkahelyemen maradnék a szülés előtti szabadságig, számítana az a 9 hónap állás valamit Magyarországon, ha aztán úgyis otthon leszek a gyerekekkel vagy sem? Egyáltalán maradnátok ezen a munkahelyen ha nagyon sok a stress?

2019. ápr. 13. 21:37
 1/7 A kérdező kommentje:
Elfelejtettem hozzáírni, hogy amíg otthon lennék a gyerekekkel, elvégeznék egy távutas mesterképzést is, hogy jobbak legyenek az esélyeim. Viszont a tapasztalat fog hiányozni.
2019. ápr. 13. 21:43
 2/7 anonim ***** válasza:
90%

Angol és német nyelvismerettel sok helyre fölvesznek gyakorlat nélkül is!

Szerintem ezzel nem lesz problémád!

2019. ápr. 13. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Mostanában eléggé kapkodnak a nyelveket tudók után, főleg mert sokan dobbantottak és nem terveznek hazajönni így most bőven van rés, amit kitölthetsz.
2019. ápr. 14. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Magyarországi call center-es meló idegileg kicsinálta még a (nem terhes) barátnőmet is. Hasonlóakat mesélt a munka körülményekről.

Magyarországon 2 év alatt kell igazolni 1 évnyi munkaviszonyt, hogy jogosult legyél ellátásra (CSED, GYED), máskülönben marad a GYES, bruttó 28.500 Ft. Ha anyagilag győznétek az ellátások nélkül, felmondhatsz, hogy a baba ne sérüljön. Opció szokott még lenni, ha ismerős bejelent és Ti fizetitek a járulékokat magad után. Fordításnál nem akkora hátrány, ha terhes vagy, lehet, hogy még el is tudnál helyezkedni...

2019. ápr. 14. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Írtátok, hogy "kapkodnak" az idegen nyelvet beszélők után, tudnátok esetleg tippet adni, hogy akkor milyen levelezős mesterképzés előnyös, ahol nagy szerepe van az idegen nyelvnek?
2019. ápr. 15. 14:55
 6/7 A kérdező kommentje:
Jaj és köszi a válaszaitokat :)
2019. ápr. 15. 14:56
 7/7 anonim ***** válasza:
Baratnőmnek semmi képzettsége kb (érettségi) és mivel profi német, jó angol ismerete van, egy múzeumban idegenvezető. Nagyon jól keres és a hetvégéi szabadok szinte mindig. Ehhez egy idegenforgalmi szak jól jönne, akkor magasabb lenne a bére. En dolgoztam egy irodában, ahol annyi volt a dolgom, hogy az angol e-mailekre kellett válaszolnom, akik a cég által hirdetett termék után érdeklődtek. Semmi nem kellett, csak egy felsőfokú angol tudás.
2019. ápr. 15. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!