Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha a tanároknak olyan rossz a...

Ha a tanároknak olyan rossz a fizuja, akkor miért nem látszik ez rajtuk?

Figyelt kérdés

Ahogy visszaemlékszem, anno egyetlen tanáromon sem láttam, hogy olyan rossz anyagi körülmények között lenne. Jó ruhák, jó táskák, minőségi tollak, noteszfuzetek. Mindnek volt kocsija, tomegkozlekedessel egyik se járt. Még az se aki, csak 3-4 megallora lakott a sulitól. A tornatanar lábán márkás sportcipo, a legdrabb fajta. Amihez persze drága fajta melegítő. Bevallom, akkoriban fel sem tűnt, vagyis feltunt, csak valahogy nem gondoltam bele, h annyira kevés pénzből, hogy tudjak fent tartani az az eletszinvonalat.

És most, h "márcsak" a szülőikre kell járnom szintén ezt látom. Sőt már hozzájottek ezekhez egyéb luxus dolgok is, mint pl. a prenium telefon, a legdragabb műköröm....

Szóval hogy létezik ez?

Az összes tanárnak nem lehet jó fizetést kapó házastársa...



2019. ápr. 14. 00:25
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
28%

Most úgy őszintén, szerinted a tanárok nem tudják, hogy ők igazából, érdemben semmit nem dolgoznak ?

Amennyit tesznek, dolgoznak, ahhoz képest túlságosan nagy fizetést kapnak és szinte ingyen kaját a menzán.

Egy évben, kb. fele annyit időt/napot tartózkodnak a munkahelyükön mint a más munkakörben dolgozók, azaz a nem tanárok.

Saját tapasztalataimat írtam le !

2019. ápr. 14. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
90%

Egyetemi tanár Vs többi tanár.

Sokan azt hiszik, a tanár nyáron lóg és suli után nem dolgozik otthon... Hát vannak itt gondok.

2019. ápr. 14. 02:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
55%
Ruhára mennyit költött? Honnan tudod?
2019. ápr. 14. 02:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
76%
biztosan vállalkoztak mellette, magán órákat tartottak vagy valami ilyesmi
2019. ápr. 14. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
95%

Amikor érettségiztünk, több tanárunknál is voltunk szerenádozni. Vagy lakótelepen laktak, vagy a világvégén.

A gyerekeim tanárain se látok sok nagyzolást, tömegközlekednek, van aki szombaton máshol dolgozik.

2019. ápr. 14. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
28%
Mert alig kell dolgozniuk, én is voltam tanár. Volt pár órám a héten, a dolgozat javítás nagyon hamar megy. A nyár szabad. A munka a közhiedelemmel ellentétben nem stresszes. Azért hagytam ott a tanári állást mert kaptam egy zsíros munkát.
2019. ápr. 14. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
43%
Nekem az volt a tapasztalatom, hogy inkább a látszatra szeretnek adni (ruha, smink, telefon, stb), aztán szerenádozáskor meg láttam a lakásunkat, hát egyik igénytelenebb, lepukkantabb volt mint a másik.
2019. ápr. 14. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
31%
És nyáron is kötelező volt 2-3 továbbképzésen résztvenned?
2019. ápr. 14. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
63%

Ha kicsit körbenézel, az átlag magyaron nem látszik, hogy valójában mennyit keres. Mindenkinek a legújabb 300ezer forintos telefon (iPhone, Samsung) a kezében, német prémiummárkás autó a feneke alatt, nőknél műköröm, műszempilla, Michael Kors táska.

És mi a valóság: a telefon hitelre, hiszen soha életében nem fogott annyi pénzt a kezében, mint amibe az kerül. A német prémium autó egy 20 éves leharcolt szirsz*r, amit úgy hoztak be külföldről, nincs pénze még a márkaszervizre sem, a szomszéd Pista bütykölgeti meg, hogy menjen úgy ahogy. Minden pénzüket elverik Michael Korsra, de ha egyik napról a másikra megszűnne a munkahelyük, egy hónapig nem tudnának megélni, annyi megtakarításuk sincs. Ez nem csak tanárokra jellemző, bárkire tulajdonképpen, akit be lehet sorolni az átlag magyar kategóriába (az átlag fizetése alapján). Egyszer sétálj nyitott szemmel egy paneldzsungelben és számolgasd össze, hogy hány prémiummárkás autó parkol előttük. A jó autó megvan, egyébként egy 50 négyzetméteres panelban lakik sokadmagával, egymás s*ggébe lógva bele.

Nálam anno az a tanár nézett ki jól, aki jól ment férjhez. A férfi tanárok zömén nem láttam a gazdagságot, csillogást, akin mégis, arról pontosan tudtam, hogy van másodállása, pl nyelvtanár egy nyelvsuliban, személyi edző stb.

2019. ápr. 14. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
58%

7 év után kapok br. 205e-et, 11 részletben emelték fel ennyire az évek során, ebből 21e az idei emelés a minimálbér miatt, de elvették a 8e étkezésit!


Van 1db farmerem, 1db vászonnadrágom, 1db ünneplő nadrágom, 4b pulóverem, ebből 1-et vettem az elmúlt 8 évben (2011 jan.-ban volt egy projektmunkánk, 200 órára adtak végül 19e-et) a többi régebbi, 11db ingem van 6éves a legfiatalabb, cipőből 4db van ezek is 3 évnél öregebbek.


Ebédnél szendvicset eszek, 300Ft/kg-os parizer, most akciós a Penniben :)


Nyaralni 2000-ben voltam utoljára, ismerősöknél 10 nap a Balatonon, szállás ingyen és magunk főztünk mindent.


Telefonom 2001-ből van :)

2019. ápr. 14. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!