Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Álláskeresőként előírt jelentk...

Álláskeresőként előírt jelentkezési időpont elmulasztása?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Regisztráltattam magam a lakhelyem munkaügyi osztályán álláskeresőként. Időközben alkalmi munkát vállaltam, és elfelejtettem (tudom, súlyos hiba...) megjelenni a kiskönyvemben előírt jelentkezési időponton. Kaptam Tőlük levelet ezután, de különböző okok miatt az nem hozzám került, és nem tudom, pontosan mi vonatkozik rám ezután, mi áltt benne. Hány napig nem tudok újra bejelentkezni, ill. milyen hátrányokkal jár az elfelejtett megjelenés? Ebben tudna nekem valaki segíteni? Felvettem a kapcsolatot is a munkaügyi osztállyal, de még nem sikerült ott sem előrébb jutnom a kérdésben.

Előre is köszönöm!



2019. ápr. 15. 13:19
 1/2 anonim ***** válasza:

Ha levelet kaptál akkor ott több napos mulasztás történt részedről. Pár napért nem szólnak mondjuk ha elfelejtetted, de 3 nap múlva bemész hogy elnézted a napot. Annyit tudsz csinálni hogy bemész és azt mondod elfelejtetted, de közben alkalmi munkát vállaltál. Lehet az alkalmi munka miatt húzni fogják a szájukat, mert azt is jelenti kellett volna.


Már biztos hogy ki lettél jelentve a regisztrált álláskeresők közül, mivel nem jelentél meg az adott időben.


Az érdekelne még hogy kaptál e tőlük ellátást vagy csak regisztrált voltál?

2019. ápr. 15. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Úgy tudom ilyenkor kizárnak a rendszerből és 3 hónapig nem regisztrálhatsz újra.

Én hasonló szituban voltam: regisztráltam és már aznap kaptam állsát, ahova elsőként kiközvetítettek.

Mondta az ügyintéző, hogy majd a munkaszerződést vigyem be nekik. A szerződést csak jó pár nap elteltével kaptam kézhez, mikor bevittem mondták, hogy nem gond, ennek ellenére pár napra rá kizártak a rendszerből. Mondjuk akkor már nem érdekelt, csak akkor lett volna szívás, ha a próbidő alatt (3 hónap) kirógnak, vagy eljövök magamtól.

2019. ápr. 16. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!