Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Pályakezdő gépészmérnökként...

Pályakezdő gépészmérnökként milyenek a kilátásaim Budapesten?

Figyelt kérdés

Nemsokára végzek, nyelvvizsgám még nincs, de rajta vagyok, és ez a szak nekem nem jött be, nem szerettem, de mindenképp elvégzem mostmár. Azt látom, hogy a legtöbb ember nem szereti, amit csinál. Szerintem ez nem lenne gond nekem (legalábbis pár évig), ha cserébe a fizetés jó lenne. Úgy terveztem, hogy végzek a sulival, elkezdek dolgozni, és közben azon leszek hogy minél hamarabb meglegyen a nyelvvizsga.


Milyen fizetésekre számíthatok majd először diploma nélkül, majd diplomával? Lakhatást hogy a legjobb megoldani, tudom hogy az albérlet árak az egekben, mi lenne ésszerű, szobát bérelni? Láttam pl facebookon is vannak ilyen csoportok, ahol lakótársat keresnek az emberek, stb...


Nincs tapasztalatom, azért kérdezgetek ennyit, érdekel minden személyes tapasztalat, vélemény.



2019. ápr. 16. 20:41
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
55%

Nulla érdeklődés, nulla lekesedés, nulla gyakorlat, nulla nyelvtudás diploma majd lesz.

Hát nem te leszel a HResek álomjelöltje ?

2019. ápr. 16. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

"Nulla érdeklődés, nulla lekesedés"


Szerintem úgy mennék oda hogy ezzel kezdeném?


Amúgy én ismerem magam, lesz érdeklődés meg lelkesedés is, amint lesz valami tétje a dolognak. (fizu, megélhetés)


Nyelvvizsga hamar meg lesz, nem most keztem nyelvet tanulni.

2019. ápr. 16. 21:01
 3/16 anonim ***** válasza:

Ismerőseim gépészmérnöki végzettéggel kb nettó 250-300 ezres fizetésekkel kezdtek.

Én úgy látom, hogy ennek a szaknak a legnagyobb előnye, hogy nem Budapestre koncentrálódnak a munkáltatók. A helyedben körbenéznék más városokban (gondolom nem budapesti vagy, szóval akár a szülővárosodat is veheted), hogy milyen lehetőségek vannak, milyenek az ingatlanárak, stb.

2019. ápr. 16. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Ja egyébként még annyi, hogy végzés előtt nekem is ez volt a legnagyobb parám, hogy hol fogok lakni. Szerencsére munkatársamon keresztül találtam szinte azonnal egy kiadó garzont, kb. a piaci ár aljáért (havi 100 + rezsi). Készülj rá, hogy ez kemény menet lesz szerencse és ismerettség nélkül.
2019. ápr. 16. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Esetleg együtt laki valakivel/valakikkel? Úgy tudom úgy jóval olcsóbban ki lehet jönni.
2019. ápr. 16. 23:18
 6/16 A kérdező kommentje:
Persze nincs kizárva más város sem, csak én most valamiért Budapesttel szimpatizálok.
2019. ápr. 16. 23:19
 7/16 anonim ***** válasza:

Kb bruttó 400-ra számíthatsz. Plusz mínusz 50 ezer. Gyakorlat és jó nyelvtudás kell a jobb fizuhoz, persze lehet szerencséd.

Lakhatás Pesten nagyon drága, vkivel költözz össze az elején, amíg lesz egy kis tartalékod. 100+ egy kicsit is normális albi

2019. ápr. 16. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

"Esetleg együtt laki valakivel/valakikkel? Úgy tudom úgy jóval olcsóbban ki lehet jönni."


Én is először így akartam lakni, de arra jutottam, hogy személy szerint nem éri meg.

Lehetett egy éve 2 szobás albérleteket kapni havi 160-170 körül, de mindig volt valami gebasz. Egymásból nyíltak a szobák, a wc az egyik szobából nyílt, a konyha az egyik szobából nyílt, vagy hasonló. Aminél TÉNYLEG két különálló szoba volt, ott meg már olyan árak voltak, hogy úgy voltam vele, hogy inkább fizetek egy kicsit többet és akkor teljesen egyedül lakok. Huszonévesen már a tököm se akar kolisat játszani, meg éjjel lábujjhegyen járni, mert együtt lakok valakivel.

2019. ápr. 17. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

7.


A bruttó 400-at olyanra értetted akinek már megvan a diplomája? Azt hiszem pont gyk-n olvastam, hogy valaki 350-et kapott pályakezdőként (úgy hogy még a diploma bent maradt nyelvvizsga hiányában), aztán 4 hónap múlva lenyelvvizsgázott, és onnantól bruttó 450-et kapott, ezt Pesten.

2019. ápr. 17. 11:37
 10/16 anonim ***** válasza:

A bruttó 400 az kb egy multi,egyszerűbb pozíció (nem fejlesztés vagy programozás), nem túl sok gyakorlat adott témakörben és jó nyelvtudás (nem kiemelkedő, de tudsz beszélni normálisan)


Diploma nélkül annyira nem tudom. Nem ismerek ilyen embert, hogy őszinte legyek. Azt mondanám, hogy nem szükséges a diploma a felvételhez, ha amúgy a tudásod rendben van és van gyakorlatod. Esetedben inkább az lesz a kérdés, hogy ezen kapva a cég esetleg azt mondja, hogy te kevesebb fizetést kapsz, mert nincs diplomád. De ez is csak 1-2 évig lesz kérdés szerintem max. Utána kutyát nem érdekli majd.


Az általam jelölt bérsávnak te valószínűleg inkább az alján leszel (kb 350 bruttó)

2019. ápr. 17. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!