Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért nem evidens a munkaerőpi...

Miért nem evidens a munkaerőpiacon, hogy egy junior gazdasági/műszaki diplomás nettó 300 ezer forintot kap?

Figyelt kérdés

Elég sok helyen, nem akarják megadni, a TOP diplomákat (informatika, villamosmérnök) kivéve.


Az unokatestbérem, friss diplomás közgazdászként, nettó 310 ezret keres beszerzőként Győrben az Audiban.A termeléstámogató mérnökök is ennyit kapnak.

Akik speciálisabb területen dolgoznak, pl motorfejlesztés ott még többet.


A senior meg nettó 400e ott.



Én friss járműmérnök diplomával nettó 300 ezret mondtam, Budapesten, de egyből megkaptam a "túlzó bérigény" kifejezést, csak néztem, mint borjú az új kapura.A diplomamunkám jó, a gyakorlati helyem is komoly cég volt.Akkor mi volt a baj?


Vagy, a bérigények leszólása, csak egyfajta pszichológiai hadviselés a cég részéről, mivel minél olcsóbban akar mérnököt?


2019. ápr. 19. 20:39
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Mert a cefnek nem er ennyit ez a tudás
2019. ápr. 19. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
40%

Rengeteg már a mérnök, ez természetes módon nyomja lefele a béreket.

Egy gazdasági visszaesés után meg még ennyi mérnökre sem lesz szükség, mert vissza fogják venni a cégek a termelést.

2019. ápr. 19. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
90%

A munkaerőpiac kereslet kínálat alapon megy. Ha a te szakmádból nincs hiány, akkor olyat keresnek, aki megcsinálja olcsóbban, mert úgyis találnak. Én amúgy váltottam infóra pont emiatt. Mérnök vagyok én is, de infóval jobban lehet keresni. Neked is azt tudom tanálcsolni, hogy arra menj, ahol a pénz van. Taulj meg valamit, amitől többet érsz. Ez lehet valamilyen nyelv, programozás, bármi. Semmi értelme éveket szenvedni, hogy megvesd a lábad egy olyan helyen, ahol nincsenek jó kilátások. Pár éve én is a te cipődben jártam jó diplomával, szakmai gyakorlattal és "túlzó" bérigénnyel. Akárhogy is számoltam, én 2 lehetőséget láttam, ha meg akarok élni: Külföld az eredeti szakmámban, vagy programozás. Van olyan évfolyamtársam aki posztgraduális közgázos képzést tett a mérnöki diplomája mellé, egy másik barátnőm francia nyelvtudást, de engem ezek kevésbé érdekeltek.


Ne hibáztasd magad, mert az én környezetemben mindenki utólag húzott be még valami, hogy értékesebb legyen (kivéve akik eredetileg is a top szakok közül választottak). Azok az ismerőseim akik ezt nem tették meg és nem is választottak szerencsésen bele, azok nettó 200-250 körül vannak, hiába van köztük több mérnök is.

2019. ápr. 19. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
67%
Én minden intrjumon eddig burkolva megkaptam, hogy magas a berigenyem. Aztán kaptam az ajánlatot a kért 90%-aval és mikor visszadobtam azzal, hogy bocs, bejött egy jobb ajánlat úgyhogy köszi fél órán belül 110%-al küldték az újat...
2019. ápr. 19. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
25%
Mert semmi szükség ennyi irodakukacra.
2019. ápr. 19. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
87%

Mert általában az embert/pozíciót fizetik meg, nem a diplomát. Ha gazdasági diplomával a mekiben sütöd a burgert, akkor minek kapnál 300-at nettóban?


Ha 0 tapasztalatod van, és csak viszi a pénzt a betanításod, akkor miért kapnál ennyit egy papírra?


Neked a kérdésedből kiindulva a gazdasági ismereteid a diplomád ellenére a béka segge alatt vannak.


Félreértés ne essék, nem egy frusztrált segédmunkás vagyok, aki le akarja szólni a diplomásokat, én is Közgázon végeztem, és a nettó 3-400-nál lényegesen jobban keresek

2019. ápr. 20. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
82%

Utolsò jòl mondja.


Nem a diploma termel hanem az ember.

Van TAPASZTALATOD màr egyetem alatt is?

Mert ha lenne akkor többet is hazavihetsz mint 300e nettò màr kezdőkènt.

Csak sokan elk_rjàk,hogy nem toljàk le a s_ggüket egyetem mellett dolgozni kell,nem győzöm hangsúlyozni.

2019. ápr. 20. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
86%

7:

Erről van szó.

Én azt látom, hogy nagyon sokan azt hiszik, hogy azért mert végigültek 5 évet egy egyetemen és ilyen-olyan eredménnyel eljutottak odáig, hogy lett egy papírjuk a végén, nekik már rögtön, 0 munkatapasztalatra is JÁR a nettó 3-400e+.

De ha arra a munkakörre ennek a pénznek a 80%-áért is találnak embert, akkor ez van, ennyire árazta be a piac.

Soha nem a diploma éri a pénzt, hanem a tudás!! Te mit tudsz? Mert lehet valakinek olyan tudása, hogy diploma nélkül is milliókat keres vállalkozóként (ismerek ilyeneket) és van hogy valaki 3 diplomával keres 200e-t (ilyet is ismerek).

2019. ápr. 20. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
85%

Egyetem alatt végig a szakmámban dolgoztam gyakornokként aprópénzért. Amikor végeztem volt két diploma a kezemben, meg 4 év SZAKMAI tapasztalatom. Az utolsó gyakornoki helyemen felhoztam a témát, hogy én maradnék teljes állásban is. Kérdezték a bérigényemet, mondtam hogy X. Mosolyogtak egyet és mondták, hogy jó lesz az másfélszer annyinak is.

Mindenféle alkudozás nélkül jobb bért kaptam mint egy kezdő/junior, mert ők már nem tekintettek kezdőnek ennyi év munka után, hiába részmunkaidős diákállás volt.

Melegen ajánlom minden egyetemistának aki ezt olvassa, hogy dolgozzon a végzettségének megfelelő állásokban diákévei alatt, mert megtérül. (A pár hetes szakmai kötelező gyakorlatot meg hagyjuk lehetőleg...)

Ha nem jön össze a munka egyetem alatt, akkor pedig gondolj arra, hogy az első munkahelyeden úgysem fogsz sokat keresni, de 1-1,5 év szakmai tapasztalattal a hátad mögött egyből dobbanthatsz kedvezőbb bérért máshova.

2019. ápr. 20. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
40%

Nem gondolom, hogy túlzó bérigényed lenne. (Akik kevesebbet kértek, mint szerettek volna, általában nagyon rövid időn belül otthagyták, és ha ez így van) ezt a nettó 300ezres bért inkább motivációs eszköznek akartad.


Mi lenne ha keresnél tovább?

Ha szakmai gyakorlatod is volt, már nem vagy kezdő.

Az lenne a normális, ha minden járműmérnök akit interjúra hívnak, a 300ezer +/- 5-10%-os tartományban kérne, akkor nekik is evidens lenne?

Talán ezért nem evidens, mert van aki csak nettó 250-et mond.

2019. ápr. 20. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!