Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Németországban az Origos...

Németországban az Origos nyelvvizsgát elfogadják?

Figyelt kérdés
Vagy csak TELCET meg a Goethe-t?

2019. ápr. 20. 07:35
 1/10 anonim ***** válasza:
Ami nemzetközileg elismert, azt fogadják el.
2019. ápr. 20. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Egyiket sem fogadjak el
2019. ápr. 20. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Es melyik a nemzetkozileg elismert?
2019. ápr. 20. 10:31
 4/10 anonim ***** válasza:

Ha németországi továbbtanuláshoz kell, akkor inkább az intézmény honlapján próbálj érdeklődni, vagy írj nekik egy e-mailt.


Ha munkához kell, szerintem sehol nem kérik a nyelvvizsgát, az a lényeg, hogy napi szinten tudsz-e a német kollégákkal értelmesen kommunikálni és ismered a munkakörödhöz kapcsolódó specifikus német szakkifejezéseket.

2019. ápr. 20. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Kórházi melohoz kellene és államilag meg van határozva, hogy kell a nyelvvizsga bizonyítvány, csak azt nem tudom, hogy vajon elfogadnak-e bármilyen bizonyítványt, a nyelvsuli origora készít.
2019. ápr. 21. 19:22
 6/10 anonim ***** válasza:

Hülye kérdés, nem is értem hogy juthat ilyesmi eszembe, de mi lenne ha esetleg az adott kórházban próbálnál érdeklődni ahova menni szeretnél dolgozni. Telefon, e-mail, postai levél, valahogy csak fel lehet venni velük a kapcsolatot. Vagy valami közvetítőn keresztül mész?


Nem értek hozzá, de még az is lehet, hogy szaknyelvi vizsgára lenne szükséged, mert egy általános középszintű német nyelvvizsgával, nem biztos hogy meg fogod érteni a német egészségügyi szakkifejezéseket. Mondjuk szavakat magadtól is tudsz tanulni, ha szánsz rá némi időt.

2019. ápr. 21. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Most kezdtem a németet tanulni, eddig egy nyelvórám volt, egyszerűbbnek találtam megkérdezni itt, mint egy német levelet megírni.
2019. ápr. 21. 23:27
 8/10 A kérdező kommentje:
De igazad van, az a biztos ha a őket kérdezem, írtam egy e-mailt a kórháznak igaz angolul, de hátha kapok választ.
2019. ápr. 22. 00:17
 9/10 anonim válasza:
Automatikusan se a TELC-et, se a Goethét nem fogadják el, maximum honosíttathatod őket kint, ha adnak rá lehetőséget.
2019. ápr. 23. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszi, az ÖSD-vel mi a helyzet? Ha honosítom? Azt el szoktak fogadni?
2019. ápr. 24. 14:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!