Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés

A kérdés

A digitalizáció és az automatizáció hogyan hat majd a könyvvizsgálókra?

ápr. 20. 17:20  Privát üzenet  

A válaszok
Azt hiszem Martin Ford: Robotok kora c. könyvében kitér erre is, a tavalyi év folyamán olvastam, már pontosan nem emlékszem rá, de szerintem negatívan fogja érinteni.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik.
# 1/6Időpont ápr. 20. 17:26 Privát üzenet
Szerintem rájuk pont nem hat. Az automatizált folyamatokat is ellenőrízni kell.

A válaszíró 78%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/6Időpont ápr. 20. 18:36 Privát üzenet
Semennyire.

A válaszíró 76%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/6Időpont ápr. 20. 21:06 Privát üzenet
Szakmabeliként mondom, hogy sokat segít benne. Rengeteg munkafolyamat van, amit eddig kézzel kellet elvégezni, viszont különböző szoftverekkel automatizálhatók a folyamatok. Nem kell teherautónyi papírokkal szórakozni, gyakorlatilag minden elfér a telefonomon, felhőben, stb.

A válaszíró 70%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/6Időpont ápr. 20. 23:01 Privát üzenet
Számítógéppel dolgoznak majd

A válaszíró 63%-ban hasznos válaszokat ad.
# 5/6Időpont jún. 13. 08:21 Privát üzenet
Hidd el, látok én olyan cifra dolgokat a könyvelésekben, amit egy robot nem fog tudni kibogozni. :D de még egy mesterséges intelligencia sem.

A válaszíró 72%-ban hasznos válaszokat ad.
# 6/6Időpont jún. 13. 10:59 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Hogy látjátok a számviteli szakma jövőjét az automatizáció tükrében?
Kell e attól tartani, hogy az automatizáció és a robotok elveszik a munkámat? Mi lesz akkor? Éhenhalunk?
A kontrollerek munkája mennyire van kitéve az automatizáció veszélyének?
Milyen banki területre érdemes menni?
Gépfejlesztőként részt vennék érdekes projektek megoldásában, csak ipari automatizáció vagy egyedi gépek érdekelnek. Felkeltettem netán a kiváncsiságodat?
Hogy képzelnétek el egy közgazdász szakmát a digitalizáció tükrében, milyenek lesznek a munkaviszonyok 10-20 év múlva? Mennyire szorulhat háttérbe az élő munkaerő?

Kérdések az Üzlet és pénzügyek rovatbólKérdések a Karrier, fizetés rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!