Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés

A kérdés

Menjek albérletbe vagy ne?

22 éves vagyok, programtervező informatikus hallgató.

1 év tapasztalattal 270 ezret keresek itt lent Szegeden.

Eddig egy kollégiumban laktam, de kezd picit idegesítő lenni és kényelmetelen.

Szerintetek mennyire rossz pénzügyi döntés albérletbe menni? Huzzam ki a meglévő egy évem még a kollégiumban?

Szegeden egy szoba mondjuk kijön 50 ezerből rezsiből. Egy szarabb garzon 70 mondjuk.

Keress kérdéseket hasonló témákban: pénzügyi döntés, fizetés, albérlet

ápr. 21. 00:34  Privát üzenet  

A válaszok
Te tudod. Meggazdagodni úgysem az alatt az egy év alatt fogsz. Az utolsó évet már én sem bírtam, pláne ha van egy barátnőd pl, és/vagy nagyobb óraszámban dolgozol, akkor baromi zavaróak már a többiek...

A válasz 32%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 78%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/5Időpont ápr. 21. 01:42 Privát üzenet
Menj, ennyit megèr.

A válasz 81%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 83%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/5Időpont ápr. 21. 08:07 Privát üzenet

Garzon 70-ért?? Már ma csomagolnék. Bőven jól meg tudsz élni a maradék pénzből és még félre is tudnál tenni. Nem 22 évesen fogsz meggazdagodni, ez tény, viszont a nyugalom mindennél többet ér.

Számold ki, mennyibe kerül a havi kajád, egyéb költségek + váratlan esetekre vésztartalék a hónapban (betegség, valami elromlik, bármi), mennyi lenne az albérlet és hogy mennyid maradna. Ha legalább 30-40 forint, akkor csomagolj.

Más kérdés, hogy amúgy mik a hosszabb távú terveid, pl. Szegeden akarsz-e maradni vagy később felköltöznél Budapestre, na oda viszont kell több tőke és jobban megérné maradnod, spórolni amennyit csak lehet.

A válasz 65%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 73%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/5Időpont ápr. 21. 08:15 Privát üzenet
Ne menj, tegyél félre házra 10 ven belül meglesz.

A válasz 0%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 42%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/5Időpont ápr. 21. 11:21 Privát üzenet
Berelj ki egy garzont, es maradj a koleszban.

A válaszíró 60%-ban hasznos válaszokat ad.
# 5/5Időpont ápr. 22. 23:19 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Hazajottem hetvegere, az alberletbe a ket szobaba megy a konvektor, a nappaliba lekapcsoltam, de a konvektor gazcsapjat elfelejtettem lekapcsolni. Mennyire nagy baj ez, egyszerre...
Itthon nagyon össze vagyok rumlizva a családdal, ráadásul hitelt a a nyakamba tettek, ezen kívül még belázadtak, hogy miért nem magamtól segítek. Mit csináljak, hogyan menjek albérletbe?
Szerintetek ha Szegedre megyek egyetemre (orvosi) akkor inkább kollégiumba vagy albérletbe menjek? Ha albérletbe mennék jobban kimaradnék a közösségből vagy ez nem jelentene nagy különbséget?
SZTE-re vettek fel és nem tudom hogy Koliba menjek vagy albérletbe, szerintetek?
Idén mennék az ELTEre (TTK) és nem tudom, hogy albérletbe, estleg vegyek lakást, vagy kollégiumba menjek?!
Szegeden szeretnék tovább tanulni. Albérletbe menjek vagy inkább kollégiumba?

Kérdések az Üzlet és pénzügyek rovatbólKérdések a Karrier, fizetés rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!