Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miskolci Takata/Joyson Safety...

Miskolci Takata/Joyson Safety Systems gyárban mennyit kereshet vajon egy angolul és németül tárgyalóképes gyakorlott mérnök?

Figyelt kérdés

Németországban élek mitn gyakorlott mérnök/kutató 8-10 éves kutatás-fejlesztési tapasztalattal, de éppen kirúgtak és munkanélküli vagyok.

Otthoni borsodi ismerőseim pletyka szinten mondogatják, hogy ebbena gyárban talán fizetnének annyit, hogy érdemes lehet visszaköltözni emiatt. Illetve hogy az igazgató német, plusz igen aktív a kapcsolat a németországi partnergyárakkal.


De vajon mennyit fiezthetnek egy gyakorlott mérnöknek?



2019. ápr. 22. 09:46
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
91%
Harmadannyit mint németben.
2019. ápr. 22. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
Ja, azt még ne felejtsd el, hogy a kutatás-fejlesztés pont az a terület, amit nem szoktak kiszervezni Magyarországra, szóval nem fog olyan sokat érni nálunk a tapasztalatod.
2019. ápr. 22. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:

2.:


Ha eleget fizetnek hajlandó vagyok szakterületet váltani természetesen:)

Borsodi ismerőseim mondogatják, hogy 4-500 ezer nettókat keresnek technikusok, gyakorlott szakmunkások is ebbena gyárban. Persze, hogy igaz-e az más kérdés...

De ha a technikus fizetés tényleg ennyi, akkor már lehet hogy van értelme hazatelepülésen gondolkodni.

2019. ápr. 22. 10:11
 4/21 anonim ***** válasza:
73%
Mese habbal
2019. ápr. 22. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%
Témy, hogy Miskolcon ott a legjobb a fizetés, de az említett összegeket felejtsd el.
2019. ápr. 22. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:

A 400 ezer netto egy gyakorlott technikusnak akkor is felejtős, ha abban már benne van műszakpótlék, éjszakai pótlék, vasárnapi pótlék?


Közben kérdezősködtem, technikus illető akire utaltam elvileg megkapja tényleg a 400 nettót plusz benzinpénzt(talán kajapénzt is nem tudom), de állítólag vasárnaponként is bemegy havonta egyszer kétszer, plusz alapból egy héten 3szor megy 12 órás műszakban (nem 8asban), és ha ez éjszakába nyúlik az megint plusz pénz, szóval 12 órás "összevissza műszakokban" jár egy héten 3szor, és elvileg így van meg a havi 400 nettó plusz néhány juttatás.


Így is felejtős a dolog?

2019. ápr. 22. 14:24
 7/21 A kérdező kommentje:
...havi 13-14-szer 12 órát dolgozik, így jön ki kb a 160 óra egy hónapra.
2019. ápr. 22. 14:26
 8/21 anonim ***** válasza:
A túlórákat se felejtsd el kérdező! A túlórapótlék 100%. Kötelező jelleggel szokták meghirdetni a túlórát. Azzal együtt meg lehet.
2019. ápr. 22. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:

8.: ezt konrétan nem kérdeztem, de valóban reálisnak tűnik autóipari, borsodi multinál a túlóra....

De még szerencse ha pótlékkal kifizetik...

2019. ápr. 22. 20:07
 10/21 anonim ***** válasza:
100%
Első kézből tudok infókat arról a leprateleprol. Takarta most már joyson ugyan olyan mint bármelyik osszeszerelo multi. Az indulás szép volt/jó volt. 25e forintos uvex munkavedelmi bakkancs mindenkinek stb. Adtak magukra na, a fizetés fiszont lepra, kb bosch. Egyik ismerősöm teszt technikus neki kb 190-240e közt ingazik a fizuja, egy sori melosnak 150-190e. A mérnökök/vezetőség 70%a bosch illetve jabilos volt.. Ennek tükrében lehet izlelgetni milyen a vezetőség. Köpedelem, az uram bátyám megy orvérzesig. Ha nem vezető vagy, csak mérnök a nettó 400e megallit, cserébe nem sok mindent csinálsz, szakmai fejlődés nulla.
2019. ápr. 23. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!