Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Merre induljak tovább?

Merre induljak tovább?

Figyelt kérdés

Mindig is irodai asszisztensi munkákat végeztem (angolos diplomám van, de tanításból elég volt az a pár év amit 10 éve csináltam. Nyelviskolában is kikészültem az állandó kérdésektől, kóstolgatásoktól, ma meg már a nyelvi tudásom is amortizálódott - tehát ez a vonal kilőve.)


Két óvodás és egy kisiskolás gyermek anyukája vagyok, 40 éves. Amióta megszülettek a gyerekeim, valami végleg megváltozott bennem, és nem találom a helyem az irodai világban. Az elmúlt 1.5 évben elvoltam egy kis cégnél, akkor még csak az volt a legnagyobb dilemmám hogy hogyan tudnám megoldani hogy otthonról dolgozó, vagy egyáltalán nem dolgozó anyuka legyek.

Aztán megszűnt ez a kis cég, újra állást kellett keresnem, így kerültem a jelenlegi helyemre.

Ami kívülálló szemével nézve maga a tökély. 6 órás munka iskolai titkárságon, 14 órakor végzek, és jó a fizetésem is. És vannak iskolai szünetek is, igaz nem annyi mint a tanároknak, de pl. téli szünetben egy az egyben a gyerekeimmel lehetek majd.


De utálom az egészet. Ha már megcsörren a telefon, alig bírom leplezni a grimaszomat. Utálom hogy egyszerre 18 dolgot kell csinálni és gyűlölöm azt a jövésmenést ami az irodánkban van.

Kivagyok az egésztől, úgy érzem elemészti a lelkem.

Imádom a gyerekeimet, alig várom hogy mehessek értük, de amikor hazaérünk, annyira hulla vagyok idegrendszerileg, hogy csak annyit kérek maradjanak csendben, és hétvégén is ezt érzem.:(

Minek a jó fizetés és az iskolai szünet ha cserébe nincs már idegrendszeri kapacitásom a saját családomra??


A váltáson gondolkodom, bár mindenki hülyének néz a családban, nem is igazán támogatják a dolgot, vagyis nem értik meg igazán hogy én itt mennyire szenvedek.


És persze nem is könnyű a váltás. Férjem munkabeosztása miatt legtöbbször én hozom délután a gyerekeket haza és reggelente is van heti 1-1 nap amikor ő még nem ért haza, nekem kell vinni mindenkit. Tehát szinte kizárt hogy több műszakrendes munkát keressek.

Szívem szerint egyébként gyárba mennék, szalag mellé, engem pont a monotonitás nyugtat meg és bírom jól. Az állandó pörgést, változást, emberekkel való kommunikációt egyre kevésbé. És akkor enyhén fogalmaztam.


Tudom hogy nekem kell kitalálni mi legyen, hogyan tovább, de kiírtam a kérdést, hátha valaki járt már hasonló cipőben, vagy lesz egy válasz, ami helyretesz.

Nem zárkózom el amúgy átképzéstől sem. Szívesen tanulnék pl cukrászatot is, ott legalább alkothatnék vmt két kézzel, sokkal hasznosabbnak érezném.

De annyi kételyem van mindenben, így itt is. OKJ-s tanfolyammal felvesznek bárhová is? És ott vajon műszakokban kell dolgozni?


Tehát csak vergődök és toporgok egy helyben.


Minden kommentet szívesen veszek.


2019. ápr. 23. 16:53
 1/10 anonim ***** válasza:
50%
Szia irj ram
2019. ápr. 23. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
82%
Ssc be
2019. ápr. 23. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
0%
Nem fog radirni, mert kamu kerdes.
2019. ápr. 23. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Miért lenne kamu kérdés??

Ennyire sci-fi amiket írtam?:)

Az Ssc-nek utánanéztem, látok benne lehetőséget. Bár amiket így hirtelen néztem hirdetéseket, vagy vm spéci végzettséget igényelt, vagy csak részben home office megoldású.

Azért köszi a tippet, hozzáveszem ezt a keresőszót is a mindennapi álláskeresős böngészésembe.:)

2019. ápr. 23. 18:51
 5/10 anonim ***** válasza:
49%

"Ennyire sci-fi amiket írtam?:)"


Nem tudom, nem olvastam el. Az ilyen hosszasan kifejtett kerdesek altalaban elkepzelt szituk, a kerdezok soha nem irnak vissza priviben.

2019. ápr. 23. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

:D hú tényleg nagyon bőlére eresztettem a felvezetőt.:/ nem tudok röviden fogalmazni...

Azt viszont jól látod, hogy magamtól priviben senkire sem fogok ráìrni - egyrészt mert nem szeretném ha a felhasználónevemről esetleg rámismerne mondjuk a főnököm - másrészt meg furának gondolom az ilyen típusú üzenetváltást ("no mit szeretnél mondani?") :)


De kedves Első, ha konkrét mondanivalód van, kérlek bátran írd meg priviben.:)

(bár ha te vagy aki már írt egyet, akkor köszi, az épp elég volt.;)

2019. ápr. 23. 19:37
 7/10 A kérdező kommentje:
jesszus...mármint "bő lére". :/
2019. ápr. 23. 19:38
 8/10 anonim ***** válasza:
72%

Azt ugye tudod, hogy SSC-ből általában kis idő után szinte mindenki menekül, a t.ke tele lesz vele, nem bírja, 20% fölötti a fluktuáció, pedig amúgy nem fizet rosszul (pont ezért)?


Kissé nehezen tudom elképzelni, hogy ha egy tipikus Mancika típusú titkárságon, 6 órában kivagy, akkor majd egy túlóráztató, belet kihajtó helyen jobb lesz neked, ahonnan még olyan 20 évesek is hamar tipliznek, akiknek se kutyája se macskája.


Sztem egyszerűbb lenne bevenni a jelenlegi munkahelyen a l.szarom tablettát amit egyébként az ilyen admin nők elég nagy százaléka csinál. Vagy épp jól elhajtja, lealázza az ügyfelet, hogy lehetőleg többet az életben fel ne hívja... :P

2019. ápr. 23. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

A másik meg, a gyár szalag mellett.. Hát én nem tudom, milyen típusú ember vagy, de én dolgoztam ott is régen pár hónapig. A munka monotonitásával nekem se volt gondom (legalább is az alatt a pár hónap alatt, éveket tuti nem tudtam volna ott lehúzni), bár azért a meló is kemény volt. Ahogy jött a főszezon, úgy vált rendszeressé, hogy heti 3 napot 12 órázni kell. Persze nem kell, csak akkor meg ne is jöjjek. Én ezen a helyen éreztem totál szellemi leépülést, hazamentem, leginkább csak a pia, cigi, punnyadás, alvás játszott, pedig én eleve úgy fogtam fel, hogy úgyis csak rövid ideig lesz.

Na de az emberek, na az volt a killer. Annyi primitív embert én még nem láttam egy helyen. Pedig a nagy része nem volt kifejezetten rosszindulatú (voltak olyanok is persze), hanem síkh ülye, primitív, nyócáltalánosos jómunkásember. A pin.án, fas.zon, g..cin kívül sok választékos kifejezést nem hallottam, a nők is úgy káromkodtak meg ordibáltak mint egy kocsis. Az idegbeteg kisfőnök 2 perc késésért, vagy ha kinyomtuk a szalagot, mert lemaradtunk, már üvöltött, hogy még egy ilyen és kirúg (alig bírtam megállni, hogy jóvan, b+, rúgjál).

Szóval a munka még talán elment volna egy ideig... ha nincsenek körülöttem azok az emberek :P

2019. ápr. 23. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Érdekes lenne tudni miből gondolod ezt a "Mancika"-típusú titkárságot...

De mindegy is. Hagyjuk.


Köszönök minden hozzászólást.

2019. ápr. 23. 20:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!