Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mennyi szabadság jár 2019-ben...

Mennyi szabadság jár 2019-ben egy egyszerűsített foglalkoztatottnak?

Figyelt kérdés
Arra lennék kíváncsi, hogy 1 évben összesen mennyi szabadnap vehető igénybe, ha ilyen foglalkoztatásban részesül egy személy (jelenleg)?
2019. ápr. 24. 15:25
 1/7 Bak Norbert ***** válasza:
55%
Bármennyi. Mivel önmaga határozza meg hogy hány napot vállal munkát.
2019. ápr. 24. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, egy hónapban max 15, egy évben max 90 napot dolgozhatsz így.
2019. ápr. 24. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Bak Norbert ***** válasza:
50%

2-hoz: egy foglalkoztatónál.


Ha egy kftnek dolgozol egy hónapban 15 napot, a kft ügyvezetőjének egyéni vállalkozásának meg a másik 15 napot, akkor 30 napot is dolgozhtasz egy hónapban.

2019. ápr. 24. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
89%

Az egyszerűsített foglalkoztatásban nem jár szabi sem. Mivel ez nem egy folyamatos munkaviszony, akkor kell menni, ha szükség van a munkájára. Nem ugyanazok a jogok és kötelességek illetik meg, mint egy sima munkavállalót.


A 15/90 napos szabály sem minden esetben igaz, függ az egyszerűsített foglalkoztatás jellegétől.

2019. ápr. 24. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Akkor jár, ha mg-ban alkalmaznak efo-ként :)
2019. ápr. 24. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Sajnos nekem elég összetett a helyzetem, nem fogok kitérni az összes pontjára, de lényeg a lényeg: egész hónapban ugyanúgy dolgozom, mint egy teljes állásban lévő ember, viszont eddig a közel 4 hónap alatt csak 2 nap szabit vettem ki, de akkor gondolom nem a világvége, ha most is kiakarok még kettőt.
2019. ápr. 25. 09:48
 7/7 Bak Norbert ***** válasza:
Nem világvége, csak szólj nekik, hogy mikorra ne jelentsenek be, mert nem mész dolgozni és mást írjanak/hívjanak be aznapra.
2019. ápr. 25. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!