Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mikor foglalkoznak a cégek az...

Mikor foglalkoznak a cégek az állásbörzén szerzett önéletrajzokkal?

Figyelt kérdés
Március 12-én voltam a műegyetemi állásbörzén, ahol kb 8 helyre adtam az önéletrajzom. Kb mindenhol azt mondták hogy majd keresnek, nincs semmi dolgom. Eddig egy cég telefonált. Mikor kezdjek aggódni?

2019. ápr. 25. 02:29
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Már lehet, hogy aggódhatsz. De ne csak az állásbörzés cégekre koncentrálj, hanem mintha "ott sem voltál volna", tovább kell olvasni a hirdetéseket, küldeni az önéletrajzot, motiv. levelet, hirdetésre szabni minden egyes darabot, spontán küldeni, stb. stb. Szóval ne csak arra a 8 jelentkezésre építs!
2019. ápr. 25. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
69%
Egyik se fog keresni
2019. ápr. 25. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
63%

Kb. azonnal foglalkoznak vele... azonnal belerakják az iratmegsemmisítőbe.


Ha kelettél volna már azon a héten szóltak volna. Az alapján, hogy egyik se írt:

-hulladék az önéletrajzod

-vagy a tudásod

-nem releváns helyekre adtad be

2019. ápr. 25. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Az állásbörze egy kamu szerintem. Arra jó, hogy az ott dolgozóknak legyen 2 lazább napja, meg lássa a többi cég, hogy igen mi is itt vagyunk.

Az állásbörze meg feleslegesen elhiteti az emberrel, hogy mekkora munkaerőhiány van és hogy a cégnek kéne megtiszteltetést érezni, hogy egyáltalán beadja oda a CV-jét.


Amúgy sok oka lehet, hogy nem jelentkeztek:

- Te alapból nem feleltél meg, csak nem akarták a szemedbe mondani.

- Utánad voltak akik jobban megfeleltek a pozícióra.

- A cég hirtelen megszüntette azt a pozíciót, amire te be adtad a jelentkezésed.

- A cég az direkt a börzére kreált egy pozit, amivel ki tud menni a börzére.

- Rég meg volt az ember a pozícióra, csak hát ugye a börzén valamit mutogatni kell.

2019. ápr. 25. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
96%
Azok retkek mind, ne foglalkozz vele, nyomasd a professiont.
2019. ápr. 25. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Én HVG-n voltam, az álomcégem keresett, de gyakornoknak kellettem volna csak (félreértés történt) és még egy, ott végig is jártuk a köröket, de nem tudtak pozíciót ajánlani nekem.


Rengeteg önéletrajzot kapnak, ráadásul egymás után volt a HVG és a Műegyetemi...

Szerintem ez ennyi.

2019. ápr. 25. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
72%
RIP
2019. ápr. 25. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Email, telefon stb. Én volt hogy anno beadtam egy céghez az állásbörzén, utána emailt is írtam. Miután már felvettek (de még nem kezdtem el dolgozni), jött egy újabb telefon június körül, hogy megtalálták az önéletrajzom, és aktuális lenne-e még...
2019. ápr. 25. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

8#: azért nem ez a gyakori. Szerintem mos, 2018-19-ben foglalkoznak az önéletrajzokkal, mert muszáj. Munkakör függő, hogy milyen hívják vissza a jelöltet, de hogy nem végzi firkapapírként, az biztos.

Nekem a héten volt a leggyorsabb, 23-án küldtem hirdetésre és 25-én felhívtak. Pedig vannak tőlem kapósabb önéletrajzok vagy tényleg nagyon rossza a helyzet...

De van 2-3 hetes hívás is vagy még elutasító email sem... Szóval, ne általánosítsunk!

2019. ápr. 27. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!