Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A gyári munkát hogy nevezhetik...

A gyári munkát hogy nevezhetik karriernek?

Figyelt kérdés

Iskolával voltunk gyárlátogatáson, ahol a hirdetés szerint "kedvet" akartak csinálni a fémipari szakmához.


Hát én nem tudom mit gondoltak, de komolyan mégis hogy hihették azt hogy a sivár, szürke gyártócsarnok, a zajos gépek, az üres tekintetű, kiszipolyozott és idegileg tönkretett munkások a szürke, börtönruhára emlékeztető overálban majd meghozza a kedvünket hogy oda menjünk dolgozni?????????


Amúgy tényleg nagyon hasznos volt ez a gyárlátogatás: megfogadtam hogy inkább tanulok késő estig de nem fogok ilyen helyen dolgozni!!!



2019. ápr. 25. 22:33
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
23%

Úgy kérlek szépen, hogy azt hiszed láttál 1 db gyárat, akkor a többi is olyan. Magyarul 0 élettapasztalattal véleményt formálsz.


Én 5 eve dolgozom gyárban. Operátorlént kezdtem.

Majd lettem kiemelt operátor. Majd betettek sorvezetőnek. 1 éve műszakvezető vagyok, és mar megkerestek kb 2 hete, hogy vállalnám e a termelési igazgató poziciót.


Ez a karrier egy gyárban. Egy normális gyárban.

Ahova az emberek jó érzéssel, bár kicsit nyűgösen mert nem lehetnek a gyerekkel stb, de szeretnek bejárni dolgozni.

Ahol jó a hangulat, de a termeles a maga ütemében halad.

Szóval azért mert ettél egy savanyú almát, az nem azt jelenti, hogy minden alma savanyú a világon.

Remélem megértetted.


Valamint. Nem az a jó főnök, aki az iskolából kikerülve azonnal vezető beosztásba kerül. Hanwm az, aki vegigjárja a ranglétrát.

2019. ápr. 25. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
31%
A konkrét példára nem tudok reagálni, mert nem ismerem a helyet, viszont termelési területen is lehet karriert befutni. Annak lehet ez jó hír aki gyenge tanuló, ugyanis érettségivel már lehet csoport- vagy műszakvezető is. Ahol én ilyen-olyan okból megfordultam már a csoportvezetőnek is jobb dolga volt, viszont a műszakvezetők jellemzően nem bent a gépek között dolgoznak, csak néhány kört tesznek a műszak alatt hogy minden okés-e. Fizetésben is ezek már jobbak, de minőségellenőrként is lehet jól keresni. Lehet rosszul szervezték meg a dolgot, nem volt egyértelműen megfogalmazva milyen lehetőségeket kínálnak, de alapjában szerintem a rossz tanulóknak ez lehet még hasznos. Inkább a szervezés volt a baj, nem hiszem hogy operátori állást akartak volna szuperjónak beállítani.
2019. ápr. 25. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

# 1


Nekem most komolyan mondom az volt az érzésem mikor ott voltunk, hogy ha létezik pokol, akkor ezek a gyárak a pokol szépen rendezett előkertjei. Szóval úgy éppen elviseli az ember hogy ott van de azért amint lehet megy haza.

2019. ápr. 25. 23:28
 4/14 anonim ***** válasza:
69%

Első vagyok, es megismétlem. Azért mert láttál 1 gyárat, meg nem láttad az összest.


Tudnek én is mondani olyan helyet ahová a lábad se tetted volna be nem, hogy körülnézz.

2019. ápr. 25. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
64%
Az a baj hogy te megimt a munkaugyi troll vagy
2019. ápr. 26. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
32%
Bármilyen munka lehet karrier, max nem túl fényes karrier lesz belőle.
2019. ápr. 26. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
72%

Igen, ez karrier.

Annak, aki nem tanul, mert így nem fog éhen halni.

Viszont arra is jó, amit írtál: megfelelő erőt ad neked a tanuláshoz.

Erre is jó lehet egy gyárlátogatás.

2019. ápr. 26. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
70%

Én 5 év alatt lettem sima munkásból műszakvezető.

Voltam fél évet a csomagoló részen raklapokra pakolni az árut. De látták, hogy érdekelnek a gépek és beraktak gépkezelőnek. 2 év után beraktak kulcsgépkezelőnek, lett nyelvvizsgám is. 1 éve műszakvezető vagyok és bőven el lehet már ebből a fizetésből lenni vidéken (nettó 300).

Nem azt mondom, hogy bárki lehet műszakvezető de ha van kitartásod meg rendesen jársz dolgozni és látják rajtad, hogy szeretnél fejlődni akkor szerintem igen is lehet karriert csinálni.

2019. ápr. 26. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
29%
Ezek a "operátorból vezérigazgató" sztorik már régóta foglalkoztatnak engem, hogy mégis miként zajlik. Kérlek írjátok már le. Csak úgy odajönnek éppen hozzád, hogy "figyi legyél már műszakvezető, stb" vagy hogy?
2019. ápr. 26. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
85%

Ha nem tetszik a gyári munka, akkor menj el valami call centerbe ahol egész nap telefonálgatnod kell, meg sokszor idióta ügyfelek is felhívnak, az tényleg sokkal jobb.


Valamint további sikereket kívánok a tanulmányaidhoz is, gondolom tovább fogod erősíteni a bölcsészmérnökök táborát. 👍

2019. ápr. 26. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!